LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 13 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Abisinijos katės
  Mokslas > Mokslo sritys > Biologija > Gyvūnai > Katės > Kačių veislės > Abisinijos katės
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-06-29 Spausdinti Spausdinti
Kačių veislės: Abisinijos katės

Charakteris: Inteligentiškos, prieraišios, tylios, tačiau tuo pat metu aktyvios. Gali būti išmokomos įvairių dalykų. Labai judrios ir labai mėgsta daug vietos, nesvarbu – namuose ar lauke.

Priežiūra: Žaidimai ir fiziniai pratimai yra pagrindinė rutina. Pagrindinė priežiūra – šukavimas ar glostymas specialiomis pirštinėmis.

Abisinijos katės yra viena seniausių pasaulyje žinomų veislių. Abisinijos katės senovės Egipte buvo vaizduojamos piešiniuose ir skulptūrose. Egiptiečiai išryškindavo jų elegantiškumą, raumeningą kūną, nuostabų lenktą kaklą, dideles ausis ir migdolo formos akis. Abisinijos katės iki šių dienų išlaikė laukinio gyvūno įvaizdį.

Šiaip Abisinijos katės yra kilusios iš Etiopijos, kuri yra tikroji šios veislės kačių gimtinė, tačiau pirmą kartą Abisinijos katės buvo parodytos kačių parodoje Anglijoje. Pasak kai kurių šaltinių tada abisinijos veislės katės buvo paminėtos pirmą kartą. Britų karinės pajėgos išvyko iš Abisinijos 1868 metų Gegužės mėnesį. Tai laikoma data, kai pirmą kartą abisinijos katės buvo atvežtos į Angliją. Deja, nėra jokių rašytinių šaltinių apie šių kačių atvežimą į Angliją iš Abisinijos, todėl dar ir dabar nemažai Anglijos kačių veisėjų laikosi nuomonės, kad abisinijos katės buvo išvestos Anglijoje sukryžminus kelių rūšių sidabrinio ir rudo rainumo kates su vietinėmis Anglijoje buvusiomis katėmis.

Mokslininkai išsiaiškino, kad pagal genetinius požymius abisinijos katės turėtų būti kilusios Indijos vandenyno pakrantės ir pietinės Azijos regionų. Faktiškai, seniausia Abisinijos katės iškamša dar ir dabar yra Leideno zoologijos muziejuje (Olandija). Šis eksponatas 1834-1836 metais buvo nupirktas iš vieno kačių iškamšų kolekcionieriaus ir muziejuje buvo pavadintas „Patrie, domestica India“. Abisinijos katės, kaip veislė buvo pripažinta Anglijoje. Tai galima laikyti kolonistų ir pirklių, keliavusių į Kalkutą, pagrindinį Indijos vandenyno uostą, nuopelnu.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Artūras Zuokas (41)    Kailiniai (15)    Juvelyriniai dirbiniai (2)    Vandens slidės (2)    Šaudymas iš lanko (2)    Liūtas (7)    Fantastika (21)    Jautis (2)    Skaneriai (5)    Dvarai (36)    Vaiduokliai (23)    Kelionių organizatoriai (6)    Sportiniai šokiai (2)    AMD (3)    Hipnozė (10)    Parapsichologija (22)    Arkliai (12)    Erotika (8)    Ekologija (15)    Vokiečių aviganis (2)    Kinų horoskopas (14)    Kačių veislės (25)    Šalys (61)    Filologija (2)    Muzika (196)    Atleidimo svarba (2)    Domenai (11)    Procesoriai (28)    Politologija (64)    Vestuvės (16)    Sony Ericcson (40)    Atmintis (4)    Firmos (12)    Valdas Adamkus (11)    Shotokan (11)    Nokia (24)    Kelnaitės (2)    Džiaugsmas (2)    BTV (3)    Augalai (8)    Miestai (14)    Lietuvių fantastika (11)    Parašiutizmas (15)    Šventieji (10)    Poetai (11)    Krikščionybė (135)    Kazino (10)    Apatinis trikotažas (17)    LICS (17)    Gotai (17)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!