LT   EN   RU  
2020 m. gegužės 30 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Bankinės technologijos
  Technologijos > Bankinės technologijos
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-02-20
BS/2 sukurta sistema sėkmingai skverbiasi į pasaulinę rinką
Populiariausias Lietuvos bendrovės „Penkių kontinentų“ bankinės technologijos (BS/2) darbuotojų sukurtas ir tarptautinėje bankininkystės rinkoje ne kartą įvertintas sprendimas – vaizdo stebėjimo sistema „ATMeye“ – sulaukia vis didesnio bankinės srities specialistų iš viso pasaulio susidomėjimo. Šiuo metu lietuviška vaizdo stebėjimo sistema įdiegta net 48-iose pasaulio šalyse.

Šis bendrovės BS/2 sukurtas programinis sprendimas 2002 m. pavasarį bankomatų pramonės asociacijos ATMIA pripažintas geriausia bankine apsaugos sistema.

Vaizdo stebėjimo sistema „ATMeye“ pasaulinėje rinkoje tampa populiaresnė dėl vis didėjančio bankomatų apsaugos poreikio, dėl augančio nusikaltimų mokėjimo kortelėmis skaičiaus. Ši į bankomatus įdiegta BS/2 sukurta apsaugos sistema suteikia galimybę užtikrinti bankomatų saugumą, fiksuoti prie jo atliekamų operacijų vaizdo įrašus bei kaupti jų archyvus.

„Sistema fotografuoja ir bankomatu besinaudojantį klientą, todėl bet kada galima atlikti problemiškų operacijų auditą (pvz., jei klientas teigia, kad bankomato ekrane pasirinkus pinigų išmokėjimo operaciją, pinigai jam nebuvo išmokėti, nors suma nuo sąskaitos ir buvo nurašyta ar pan.). Be to, sistema galima sekti ir paprasčiau išaiškinti vandalizmo aktus“, – teigia BS/2 pardavimo vadybininkas Karolis Mačionis.

Tęsiasi derybos su Tailando kompanija

Šiemet vasario mėnesį Tailando kompanijos „Control Data“ specialistų dėmesį vėl patraukė ši vis populiarėjanti pasaulyje vaizdo apsaugos sistema. Šiuo metu vyksta derybos su šios užsienio bendrovės atstovais.

„2005 m. rugpjūtį su šia Tailando kompanija buvo pasirašyta sutartis dėl 673 bankomatų vaizdo stebėsenos sistemų įdiegimo savitarnos įrenginiuose. Netrukus gali būti pagerintas naujas šių bankinių sistemų pardavimo tai pačiai kompanijai rekordas: kompanija “Cotrol Data„ svarsto galimybę įsigyti dar 2000 bankomatų vaizdo stebėsenos sistemų“, – sako pardavimo vadybininkas Karolis Mačionis.

Arabiškos šalys domisi lietuviška produkcija

Praėjusių metų pabaigoje buvo pasirašyta reikšminga pardavimo sutartis tarp BS/2 ir Irano kompanijos „Informatic Services Corporation“ (ISC), kuria ISC įsipareigojo įsigyti net 1400 bendrovės BS/2 sukurtos bankomatų vaizdo apsaugos sistemos vienetų.

Lietuvos verslininkai itin džiaugiasi šiuo sandoriu, nes kompanija ISC bendrovės BS/2 sukurtas bankomatų vaizdo apsaugos sistemas pasirinko po atkaklios konkurencinės kovos. Azijos šalių įmonės jai siūlė įsigyti žymiai pigesnius saugumo sprendimus, tačiau ISC, įvertinusi kainos ir kokybės santykį, nusprendė banko klientų ir bankomatų saugumą patikėti Lietuvos įmonei BS/2.

2005 m. buvo pasirašyta ne viena reikšminga sutartis. Po ilgai trukusių derybų lapkričio pabaigoje BS/2 ir Sirijos kompanijos „SDS“ (Syrian Data Systems) atstovai pasirašė sėkmingą „ATMeye“ bankomatų vaizdo apsaugos sistemų pardavimo sutartį, pagal kurią po keleto savaičių 200 lietuviškų bankomatų vaizdo apsaugos sistemų pirmą kartą iškeliavo į šią arabišką šalį.

BS/2 pasirašyta pardavimo sutartis su „SDS“ – jau nebe pirmoji šiame regione. Sėkmingi „ATMeye“ bankomatų vaizdo apsaugos sistemų sandoriai taip pat yra sudaryti su Irano, Kataro, Saudo Arabijos, Jungtinių Arabų Emyratų ir Libano kompanijomis.

Atsiveria Madagaskaro rinka

Be to, BS/2 programiniai sprendimai sulaukia vis didesnio susidomėjimo ir kitose egzotinėse pasaulio šalyse. Jau dešimtmetį sėkmingai įvairių sistemų saugumą užtikrinanti Madagaskaro kompanija „Madagasikara security telecommunications“ ieško būdų, kaip garantuoti atliekamų grynųjų pinigų išmokėjimo funkcijų saugumą, todėl domisi Pabaltijo šalies kompanijos bankiniu sprendimu – bankomatų vaizdo apsaugos sistema „ATMeye“.

Derybos su šia užsienio kompanija tęsiamos.

Be to, jau kurį laiką bankomatų vaizdo apsaugos sistemos yra įdiegtos Indijos, Okeanijos, Artimųjų Rytų bei Afrikos regionų bankomatuose.

Balkanų šalys – aktyvios „ATMeye“ sistemų pirkėjos

Taip pat BS/2 sukurti bankiniai sprendimai aktyviai skverbiasi ir į Balkanų pusiasalio šalių rinką. Praėjusiais metais Serbijos ir Juodkalnijos kompanija „Pexim CardInfo“ pradėjo domėtis Lietuvos bendrovės siūloma produkcija. Jos atstovams rugsėjo mėnesį buvo parduota 30 lietuviškų bankomatų vaizdo apsaugos sistemų „ATMeye“. Ši užsienio kompanija suinteresuota įsigyti ir daugiau lietuviškos produkcijos.

„Pexim CardInfo“ – jau antroji Serbijos ir Juodkalnijos kompanija, su kuria bendradarbiauja BS/2. Jau daugelį metų sėkmingai plėtojami verslo ryšiai su įmone „Ibis Sys“, kuri įsigijo apie 250 „ATMeye“ sistemų.

Daugiausia „ATMeye“ sistemų parduota Azerbaidžano, Bulgarijos, Serbijos, Kazachstano bankams. 2005 m. BS/2 jau pardavė daugiau kaip 900 „ATMeye“ sistemų.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Internetas (184)    Pyktis (6)    Striptizas (8)    Lobių ieškotojai (3)    Laikrodžiai (3)    Grybai (3)    Kalbos kultūra (39)    Modemai (8)    Aukštasis mokslas (13)    Vasario 16 (12)    Lietuvių fantastika (11)    Nokia (24)    Mokėjimo kortelės (7)    Velniai (9)    Lobiai (12)    Krikščionys demokratai (3)    Pavydas (5)    Pelės (5)    Mityba (43)    Chiromantija (3)    Islamas (31)    Sportas (8)    Prezidento rinkimai 2009 (12)    Delfinologija (4)    Naršyklės (7)    Juvelyriniai dirbiniai (2)    Buto remontas (3)    Svarstyklės (7)    Kovo 8 (3)    Bildukai (3)    Mistika (9)    Garso ir vaizdo technika (2)    E - komercija (87)    Pramoginiai šokiai (2)    Žemgrobiai (6)    Darbo partija (4)    Bučiniai (31)    Šventieji (10)    Valdas Adamkus (11)    Interneto dienoraščiai (2)    Vampyrai (9)    Nešiojami kompiuteriai (12)    Avalynė (7)    Kietieji diskai (17)    Mokesčiai (8)    Soliariumai (5)    2009 metų horoskopas (15)    Hipnozė (10)    Ekologija (15)    Fajetai (2)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!