LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 11 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Bibilija
  Religija ir tikėjimai > Krikščionybė > Katalikybė > Bibilija
Lankomumo reitingas Publikuota: 2009-04-02
Kaip skaityti Bibliją
6 patarimai Biblijos skaitytojui

Atmerk man akis,
kad galėčiau suprasti Tavo įstatymo nuostabius vaisius. (Ps 119,18)

Biblija - gyvas Dievo žodis. Kai skaitai Bibliją, melskis, kad Dievas sutiktų tave Savo Žodyje, kalbėtų tau, kaip draugas draugui, mokytų tave Savo tiesų, nustebintų tave naujomis įžvalgomis bei atradimais ir per laiką keistų, darytų tave panašų į Jėzų.

Turėk lūkesčių!

1. Pasimelsk, prieš pradėdamas skaityti

Be Šv. Dvasios apšvietimo, remiantis vien savo supratimu, sunku suprasti, ką Dievo Žodis tau nori pasakyti. Kreipdamasis į Dievą maldoje, būk nuoširdus, dalinkis su Juo viskuo, ką išgyveni ir kaip jautiesi. Dalinkis savo džiaugsmais ir rūpesčiais. Prašyk, kad Dievas kalbėtų tau į konkrečias tavo gyvenimo situacijas.

2. Skaityk Bibliją atidžiai

Atkreipk dėmesį į pažadus, kuriuos Jis duoda tau, į pamokymus, kurie tau nauji. Vėl iš naujo perskaityk tekstą. Įsigilink į tas vietas kurios tau „tikrai kalba". Paklausk Jėzaus, kas Jis nori tau asmeniškai pasakyti, kurią gyvenimo sritį Jis nori paliesti.

3. Skaityk Bibliją reguliariai

Tavo siela kasdien trokšta maisto. Galvok apie tai, ką Jėzus pasake: "Žmogus gyvas nevien duona, bet ir kiekvienu žodžiu, kuris išeina iš Dievo lūpų".

4. Biblijos skaitymą pradėk nuo evangelijų

Pradedantiesiems geriausiai tiktų evangelija pagal Joną. Tegul tavęs nesulaiko tai, ko tu iš pradžių nesuprasi. Dievo pažinimas auga palaipsniui, su kiekviena diena. Tu negali žinoti visko iš karto. Pažinimas pamažu veda į gylį.

5. Ieškok Jėzaus Biblijoje

Jėzus Kristus atėjo tam, kad atskleistų tiesą apie Dievą. Senojo Testamento knygos pranašauja - ateis Dievo siųstas Mesijas. Naujojo Testamento knygos patvirtina - taip, pranašystės išsipildė, Mesijas jau atėjo, tai - Jėzus Kristus.

6. Ką perskaitei - pritaikyk savo gyvenime

Peržiūrėk visą studijuotą medžiagą. Ar Dievas tau kalba? Gal čia yra pažadas, kuriuo turėčiau patikėti? Ar įsakymas, kad paklusčiau? Pavyzdys, kuriuo turėčiau sekti arba vengti? Ką praktiškai turėtum padaryti, reaguodamas į tai, ką Dievas kalbėjo?
Tik pritaikant Dievo tiesą savo gyvenimui, esi atviras perkeitimui...

Sėkmės bendraujant su Viešpačiu Jo Žodyje

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Škotų aviganis (3)    Sveikinimai Naujųjų metų proga (5)    Nusikaltimai (6)    Pyktis (6)    Arbata (10)    Paukščių gripas (21)    Programavimas (20)    Monitoriai (11)    Romas Kalanta (4)    Roko muzikos grupės (10)    Kanapės (15)    Vytautas Bogušis (12)    Eurointegracija (5)    Politologija (64)    Toyota (2)    Bendravimas (743)    Politika (363)    Gotai (17)    Pirmoji meilė (3)    Duomenų apsauga (3)    Kompiuterinis saugumas (43)    Feng šui (7)    Kelionių pasiūlymai (7)    Kabala (6)    Mokyklos (22)    Narkotikai (97)    Gyvenimo džiaugsmas (2)    Parapsichologai (7)    Dailė (34)    Žvaigždės (19)    Krašto apsauga (27)    Klubai (5)    Tatuiruotės (7)    Hobi (106)    Naršyklės (7)    Civilinė sauga (7)    Sąmokslo teorija (19)    Viktor Uspaskich (61)    Internetas (184)    Alkoholizmas (15)    Žiniasklaida (108)    Vadovavimas (185)    Meninė gimnastika (14)    Maudymosi kostiumėliai (7)    Stalo žaidimai (7)    Labradoras (2)    Draugystė (10)    Parapsichologija (22)    Britų trumpaplaukės katės (2)    Opel (4)
1. Įdomūs faktai apie Bibliją
2. Biblija - labiausiai verčiama knyga
3. Kuo Biblija skiriasi nuo kitų pasaulinės literatūros knygų?
4. Jei Dievas gailestingas, kodėl Biblijoje yra grasinimų?
5. Koks, pagal Bibliją, turi būti tikinčiojo požiūris į supančią visuomenę?
6. Kodėl aš pasitikiu Biblija
7. Iš Romos katalikų katekizmo
8. Bendrasis įvadas į Bibliją
9. Siela, dvasia ir širdis - Biblija apie žmogų
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!