LT   EN   RU  
2021 m. spalio 28 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Džiazo muzikos grupės
  Kultūra > Muzika > Grupės > Džiazo muzikos grupės
Lankomumo reitingas Publikuota: 2007-02-19
Aida Band - 70-ųjų roko, džiazo, bigbyto, pop muzika
Dabar visi užduoda klausimą: Kas tai per grupė? Kaip nekeista, tai viena seniausių Lietuvoje BigByto ( Roko ) grupių pradininkė. Reikia sugrįžti į 1970 m., kai pasaulyje pasirodė tokios grupės kaip: The Beatles, Creedens Clear Water Revival, Smokie ir kitos. Tuo metu Lietuvoje susiburia grupė, kuri pasivadina Aidos Zabotkaitės BigByto grupe. Ji per trumpą laiką tampa viena populiariausių grupių Lietuvoje. Per savo gyvavimo laikotarpį 1970-1978 m. grupė tapo daugelio tarptautinių festivalių nugalėtoja - „Gintarinė Triūba", „Liepėjas Dzintars", „Kadencija Mercišor". Be to grupė vykdė koncertinę veiklą ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Dalyvavo daugelyje TV laidų Estijoje, Latvijoje, Leningrade, Maskvoje, Novorosyjske, Prahoje ir t.t. Grupės gyvavimo laikotarpiu joje grojo daugelis tuo metu bei dabar gerai žinomų muzikantų, tokių kaip : A. Jofė, R. Tiškus, A. Treikauskas, V. Teluchinas, V, Švabas, A. Gaulė, R. Brazaitis, K. Lušas, A. Dūnis, R. Jasinskas. Grupėje yra dainavę N. Makarevičiūtė, D. Stankevičiūtė, A. Zabotkaitė, J. Miščiukaitė, V. Praškevičius, L. Čepreckas ir daugelis kitų.

Daugiau nei po 30 metų, Aidą Zabotkaitę prisiminti savo senąją grupę, priverčia žinomas šių laikų kompozitorius R. Radzevičius, kuris renka medžiagą apie tais laikais egzistavusias grupes. Tuo metu, Kaune vyksta „Kauno dienų" renginiai, kur po ilgos pertraukos pakviečiama dalyvauti Aidos Zabotkaitės grupė. Po šio sėkmingo naujojo debiuto, vėl atgimusi grupė, nusprendžia tęsti muzikinę veiklą.

Taip atgimusioje legendinėje Lietuvos BigByto ( Roko ) grupėje prasideda repeticijos bei koncertinė veikla. Tik dabar ji - ne Aidos Zabotkaitės Bigbyto grupė, o trumpiau - "AIDA BAND" .

Bėgantis laikas išblaškė tų metų dalyvius po visą pasaulį, tad prie senųjų atlikėjų į grupę pakviečiami nauji nariai. Tai - vienas žymiausių jaunųjų Lietuvos gitaristų V. Lesniak , žinomas operatorius ir visą laiką eksperimentuojantis įvairius muzikos stilius gitaristas A. Paurazas, profesionalus klavišistas R. Babraitis ir, kartais savo mokytoją pavaduojantis, geriausias A. Jofės mokinys būgnininkas Gediminas.

AIDA BAND grupės credo- TIK GYVA MUZIKA!

Po atgimimo AIDA BAND grupė, buvo kviečiama dalyvauti įvairiuose renginiuose, festivaliuose, TV-radijo laidose ir t.t. Iš jų galime paminėti šiuos įsimintiniausius:

Tarptautiniai festivaliai:

Tarptautinis pramoginės muzikos festivalis "PALANGA 2002";
Tarptautinis modernios muzikos festivalis "SUKLEGOS 2002";
Tarptautinis muzikos festivalis " NERINGA 2003 ";
Tarptautinis festivalis Latvijoje "LIEPAJAS GINTARS 2003";
Tarptautinis roko festivalis "RUDSTOK 2004"

Koncertiniai pasirodymai renginiuose:

BIKE SHOW MILLENIUM 2003;2004;
PANEMUNĖS ŽIEDAI 2004;
TARPTAUTINĖ ORO BALIONŲ FIESTA 2004;
KAUNO DIENOS 2001; 2002 ; 2003
ALYTAUS, BIRŠTONO DIENOS 2003; 2004

Koncertai jubiliejiniuose renginiuose:

"SUGAR KRAFT LIETUVA"
"COMBO"
"VIČIŪNAI"
"ART-BALTICA"
"LEMONA"
"KAROLINOS VIEŠBUTIS"
"VAKARO ŽINIŲ ir RESPUBLIKOS"
ir t.t.

Dalyvavimas televizinėse laidose:

"BŪK ARTISTAS"
"LIETUVOS DAINŲ DEŠIMTUKAS"
"KALĖDINIAI KONCERTAI"
"KOKTEILIS"
ir t.t.

Grupė yra paruošusi ir gali Jums pasiūlyti šiuos projektus:

"PRISIMINKIME 70-UOSIUS" (70-tų metų dainos)
"DEEP PURPLE PROJEKTAS" (rokas)
"ORANŽUOTOS LIETUVIŲ LIAUDIES DAINOS" (folk-rokas)
"GRAIKIŠKI SIRTAKIAI" (instrumentinis)

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Chemija (5)    Šaudymas iš lanko (2)    Medžioklė (63)    Avalynė (7)    Paieškos sistemos (14)    Kulinarija (181)    Imtynės (29)    Lotynų kalba (11)    Įdomybės (87)    Elektroninės muzikos grupės (3)    Stomatologija (6)    Klubai (5)    Pankai (6)    Pramogos (191)    Policija (2)    Katarai (2)    Valstiečių sąjunga (2)    Helouvynas (7)    Programos (61)    Vaizdo sistemos (34)    Apskaita (15)    Tamplierių ordinas (7)    Emo (10)    Moterims (34)    Sony Ericcson (40)    Svarstyklės (7)    Pirmoji meilė (3)    Slaptos bendrijos (24)    Kino kritika (10)    Zigmas Vaišvila (10)    Kriptografija (3)    Liemenėlės (3)    Rinkimai (23)    Valdas Adamkus (11)    Kazino (10)    Darbdaviai (10)    Komunikacija (166)    Skandalai (476)    Striptizas (8)    Rasizmas ir ksenofobija (9)    Televizoriai (2)    Bendravimas (743)    Netolerancija (6)    Gimimo diena (3)    Hakeriai (273)    Meilė bloguose (6)    Pedagogika (21)    Rasos (2)    Arbata (10)    Šventieji (10)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!