LT   EN   RU  
2020 m. gegužės 27 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Egiptas
  Turizmas > Šalys > Egiptas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-08-06
Saulės šalies policija – didžiulis autoritetas

Šį pavasarį mūsų šalies spaudoje kaip niekad buvo populiari Egipto tema. Ši paslaptinga šalis vilioja viso pasaulio turistus. Mes į Egiptą žvilgtelėsime tikro egiptiečio - Egipto Arabų Respublikos piliečio trisdešimtmečio SAYED SALAMA akimis. Jis maloniai sutiko papasakoti apie savo šalį, neužmiršdamas paliesti ir svarbiausios mums temos - ar yra Egipte gaisrų ir gaisrininkų...

Sayedas Kairo universitete baigė komercijos mokslus, vėliau šio miesto institute - rusų kalbą ir istoriją. Ketverius metus Egipte dirbo gidu. Šiuo metu Vilniaus universitete lanko lietuvių kalbos kursus ir yra egiptietiškų prekių parduotuvės „Izidė" konsultantas. Tėvai gyvena Kaire. Tėvas - darbų vykdytojas statybose, mama - namų šeimininkė. Sayedas turi vieną brolį ir keturias seseris. Visi jie jau baigę arba siekia mokslų aukštosiose mokyklose.

Kokia jo šalis? 96 proc. Egipto teritorijos užima dykumos. Oro temperatūra vasarą siekia 35-40, o kai kur net 60 laipsnių C. Žmonės gyvena tik palei ilgiausią pasaulio upę Nilą, Sueco kanalą bei pakrantėse. Egipto sostinė Kairas - ne tik didžiausias Afrikos žemyno miestas, bet ir viena draugiškiausių bei saugiausių pasaulio vietų. Egiptiečiai moka džiaugtis gyvenimu ir nenusiminti dėl smulkmenų. Be arabų, Egipte paplitusios anglų ir prancūzų kalbos.

Lietuva ir Egiptas - labai skirtingos šalys. Ir ne tik savo geografija. Pasak Sayedo, Egipte kyla daug mažiau gaisrų ir įvyksta daug mažiau avarijų negu mūsų šalyje. Jo nuomone, svarbiausia priežastis yra ta, kad žmonės Egipte negeria alkoholio. Populiariausi gėrimai - kava, arbata ir nealkoholinis alus, labiau panašus į girą. Egiptiečiai moka gyventi ir linksmintis blaivūs.

Egipte nėra miškų. Todėl gaisrai dažniausiai kyla miestuose. Čia užsidega namai, mašinos, fabrikai. Dažniausia gaisrų priežastis - netvarkingi elektros prietaisai. Vienas didžiausių gaisrų, kurį teko regėti Sayedui, tai baldų fabriko gaisras, prieš trejus metus kilęs Kaire. Jo priežastis taip pat buvo elektros įrenginiai. Kaip prisimena Sayed, ugniagesiai jį gesino šešias valandas.

Nors Kaire knibždėte knibžda automobilių, kurie važiuoja, atrodo, nesilaikydami jokių taisyklių, avarija čia irgi didelė retenybė. Na, o jeigu jau žmogus pateko į bėdą - kilo gaisras, įvyko avarija ar atsitiko kita nelaimė - į pagalbą jam Egipte skuba policininkai-ugniagesiai gelbėtojai, kuriuos rengia Policijos akademija. Ši profesija Egipte labai gerai vertinama. Gabiausi policininkai-ugniagesiai siunčiami stažuotis į Vokietiją, Italiją ir Ameriką. Gelbėtojai Kaire aprūpinti šiuolaikine technika, ugniagesiai į gaisrus skuba moderniais automobiliais. Policininkų ir ugniagesių darbas ne tik gerai vertinamas, bet ir apmokamas. Turėdami tokį darbą, žmonės gali ramiai ir gerai gyventi.

„Prieš 10 metų Egipte įvyko didžiulis žemės drebėjimas,- prisimena Sayed.- Šalies policininkams-ugniagesiams teko dirbti dieną naktį gelbstint žmones. Jų pečius užgulė didžiulė atsakomybė. Gelbėtojams tai buvo didžiulis išbandymas. Ir žmonės jais nenusivylė. Gelbėtojų darbas buvo aukštai įvertintas, nes jų pagalba buvo ir operatyvi, ir efektyvi."

Policijos autoritetas Egipte labai didelis. Į ją drąsiai gali kreiptis pagalbos ir užsienio turistai. Iškilus konfliktui su vietiniais gyventojais angliškai pasakyta frazė: „Aš paskambinsiu policijai" būna labai veiksminga.

Lietuvoje Sayedas gyvena pusantrų metų. Per tą laiką spėjo prisitaikyti prie mūsų gyvenimo būdo ir papročių, priprato netgi prie lietuviškų valgių. Sako nemėgstąs ir nevalgąs tik cepelinų. Jį šiek tiek stebina, kad lietuviai valgo ypač daug mėsos ir bulvių. Egipte populiariausi ryžiai. Iš jų Sayedas ir Lietuvoje pasigamina savo šalies patiekalų.

Lietuviškai Sayedas dar nekalba, tačiau sako suprantąs daug. Su pašnekovais bendrauja angliškai ir rusiškai. Egipte laisvalaikiu jis mėgdavo skaityti istorines knygas, žaisti futbolą. Sayedas svajoja pakeliauti po Vakarų Europos šalis, tačiau visada didžiausia jo meilė bus Egiptas, kurio labai pasiilgsta.

Nuotraukos iš http://www.stanford.edu/~duncanb/

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

            

Komentuoti

Lankomumo reitingas

Diskusijos - aptarti forume

Versija spausdinimui - versija spausdinimui

Atgal

This is Luxor at night. It is most impressive.

The views along the Nile were wonderful. Clearly a valuable lush waterway cutting thru nothing but sand.

This may be my favorite site. The gigantic pillars at the temple of Dendra.

Where ever we went there were carvings in stone depicting the gods and various stages in the life of the rulers.

In ancient time all of the carvings were painted in vibrant colors. These have stood the test of time.

And you can't miss the local color of the people of today happy to sell you something or just welcome you to their country.

Giant statues dominate many of the sites. This one is from Abu Simbel which was going to be lost when the built the Aswan Dam but was saved and raised 100 feet to a new location before they filled Lake Nasser.

And where ever we went there were Tourist Police to insure our safety. With tourism being the second most important sector of the economy they are doing everything in their power to make tourists feel safe.

Nuotraukos 1 - 10 iš 12   <<< 1 2 >>>
Atgal
Atsitiktinės gairės:    Matematika (2)    Atleidimo svarba (2)    Poetai (11)    Omnitel (12)    Garso ir vaizdo technika (2)    Tinklapiai (13)    Leo LT (12)    TV3 (4)    Neištikimybė (2)    Mazda (2)    Džiaugsmas (2)    Erich Fromm (5)    Džiazo muzikos grupės (11)    Kabala (6)    Gintaras Beresnevičius (26)    Delfinologija (4)    Klubai (5)    Breakdance (4)    Striptizas (8)    Kietieji diskai (17)    Mityba (43)    Kazino (10)    Arbata (10)    Masonai (7)    Maudymosi kostiumėliai (7)    Sąmokslo teorija (19)    Svarstyklės (7)    Ekonomika (259)    Britų trumpaplaukės katės (2)    Statyba (29)    Restoranai (5)    Reinkarnacija (6)    Tiškevičiai (18)    Kinų horoskopas (14)    Raganos (12)    Žmogaus teisės (52)    Runkeliai (18)    Skaneriai (5)    Chemija (5)    Fotografija (17)    Shotokan (11)    Homeopatija (5)    Vilniaus bendruomenės (4)    Opijatai (13)    Komunikacija (166)    Gyvūnai (174)    Proza (157)    Tibetas (10)    Prokuratūra (4)    Kaukazo aviganis (2)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!