LT   EN   RU  
2021 m. spalio 28 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  E - komercija
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > E - komercija
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-05-25
E. valdžios paslaugos prieinamos beveik visose Europos Sąjungos šalyse (su VIDEO)
Europos Komisijos penktojo kasmetinio tyrimo e. valžios paslaugų Europoje duomenimis, šiuo metu per 90 proc. viešajam sektoriui atstovaujančių institucijų turi nuolatinę prieigą internete, ir 40 proc. pagrindinio viešojo sektoriaus paslaugų yra išsamiai veikiančios. Tinkamumo ir prieinamumo kriterijai rodo, jog ES naujosios šalys narės yra tokiame lygyje, kuriame senosios 15 ES šalių narių buvo prieš dvejus metus. Dabar svarbu užtikrinti, kad e. valdžios paslaugos būtų naudojamos plačiai ir ekstensyviai, siekiant maksimalaus efektyvumo verslui bei piliečiams.

Tyrimo metu buvo išnagrinėta 14 000 interneto svetainių 28 šalyse (25 ES šalys narės bei Norvegija, Islandija ir Šveicarija). Naudojamas metodas apibrėžė paslaugų vertinimo kriterijus, išdėstant juos nuo paprastos pristatomosios informacijos interneto svetainėje iki visiškai interaktyvių paslaugų.

Tyrimas parodė, kad pagrindinių viešųjų paslaugų perkėlimo į elektroninę terpę lygis aukščiausias yra Švedijoje (89 proc.). Septyniose Europos šalyse - Švedijoje, Austrijoje, Jungtinėje Karalystėje, Airijoje, Suomijoje, Norvegijoje ir Danijoje – viešųjų paslaugų perkėlimo į elektroninę terpę lygis viršijo 80 proc. Tik keturiose šalyse šis rodiklis nepasiekė 50 proc.

Dešimt naujųjų ES šalių narių yra vertinimo skalės antrojoje pusėje. Šiuo metu naujųjų ES šalių narių vystymasis e. valdžios paslaugų srityje yra tokiame lygyje, kuriame senosios 15 ES šalių buvo prieš dvejus metus, taigi pastebimas ryškus progresas.

Atlikto tyrimo duomenimis, Lietuvoje pagrindinių viešųjų paslaugų perkėlimo į internetą rodiklis siekia 59 proc. Šiuo rodikliu Lietuva gana ženkliai lenkia artimiausias kaimynes Latviją ir Lenkiją bei Vidurio Europos šalis (Čekiją, Vengriją, Slovakiją).

Šiuo metu Europos Sąjungos šalyse visiškai interaktyvių viešųjų paslaugų lygis (apimančių paslaugos gavimo ciklą nuo užsakymo iki įvykdymo, pvz., užsakyto dokumento pristatymo) kiek žemesnis ir vidutiniškai siekia 40 proc. Geriausiai išvystytos išsamų paslaugos gavimo ciklą apimančios paslaugos Švedijoje (74 proc.), Austrijoje (72 proc.) ir Suomijoje (67 proc.). Pagal šį rodiklį Lietuva užima septynioliktą vietą iš 28 ir kartu su Malta bei Portugalija priartėjo prie ES vidurkio - 40 proc.

Tyrimo išvadose teigiama, jog ateityje tolesnis progresas pareikalaus nustatyti aiškias ir veiksmingas sąsajas tarp paslaugų prieigos ir procedūrų, kuriomis vadovaujantis teikiamos paslaugos.
Prie kompiuterio

Skaitmeninis parašas (I dalis) (VIDEO)

Skaitmeninis parašas (II dalis) (VIDEO)

UAB „Penki kontinentai“ ruošiasi diegti el. parašo sistemas Lietuvoje (VIDEO)


*****

UAB SSC specializuojasi teikdama skaitmeninių sertifikatų paslaugas. Ši bendrovė yra pirma kvalifikuota tokio pobūdžio paslaugų teikėja. Įmonė ne tik teikia skaitmeninių sertifikatų paslaugas, bet ir konsultuoja, tiekia specializuotą programinę įrangą, skirtą pasirašyti ir patikrinti el. dokumentus.

2005 m. sausio 27 d. UAB SSC pateikė Informacinės visuomenės plėtros komitetui prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (IVPK) paraišką įregistruoti įmonę kvalifikuotus sertifikatus sudarančiu sertifikavimo paslaugų teikėju.

Po išsamaus įmonės patikrinimo kovo 1 d. komitetas įregistravo UAB SSC kvalifikuotus sertifikatus sudarančiu sertifikavimo paslaugų teikėja.

Pagal ES ir Lietuvos įstatymus skaitmeninio sertifikavimo paslaugas gali teikti kiekvienas, tačiau patikimus sertifikatus išduoda tik įmonė, turinti kvalifikuoto paslaugų teikėjo statusą.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Savižudybė (12)    Joga (56)    Lietuvoje (5)    Panayiotis Zavosas (2)    Romas Kalanta (4)    Grybų patiekalai (6)    LNK (2)    Naujieji metai (12)    Partizanai (12)    Turizmo agentūros (10)    Vox Populi (14)    Žuvininkystė (2)    Akvariumai (58)    NLP (8)    Vabzdžiai (5)    Kūdikio maitinimas (3)    Vartotojai (29)    Vytautas Bogušis (12)    Škotų aviganis (3)    Mama ir vaikas (48)    Krikščionys demokratai (3)    Turizmas (151)    Sekimas ir privatumas (12)    Kompiuteriniai žaidimai (270)    Užgavėnes (9)    Buto remontas (3)    Interneto tinklai (4)    Kompiuterinis saugumas (43)    EBSW (40)    Aiškiaregiai (11)    Namų vaizdo technika (2)    Šaulys (7)    Žemės grobstymai (50)    Advokatai (10)    Visuotinė istorija (44)    Egiptas (24)    Valstiečių sąjunga (2)    Meilė bloguose (6)    Šventės (117)    Kaukazo aviganis (2)    Sony Ericcson (40)    Šalys (61)    Procesoriai (28)    Saugus internetas (11)    Gyvenimo džiaugsmas (2)    Tinklapiai (13)    Vorai (2)    Mokykla be narkotikų (20)    Chemija (5)    Lietuva (2)
1. Savaitgaliais lietuviai "Akropolį" ima keisti į internetą
2. Pirmosios elektroninės sąskaitos banko paslaugų internetu sistemoje
3. Elektroninių parduotuvių kova dėl vietos
4. Lenkijos SVV - turi internetą, bet perka mažai
5. Čekijoje el. reklama išaugo trečdaliu
6. Interneto reklama - geras papildas kitiems kanalams
7. Vartotojus bandoma įtikinti el. pirkimų saugumu
8. El. komercijos augimas pasaulio regionuose
9. Išdalinti interneto reklamos “olimpiniai medaliai”
10. Reklaminio triukšmo poveikis interneto vartotojams
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!