LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 23 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Elektronika
  Technologijos > Elektronika
Lankomumo reitingas Publikuota: 2002-09-13 Spausdinti Spausdinti
Galio nitridas ant silicio padėklų

Su puslaidininkiais, turinčiais didelį draustinės energijų juostos tarpą, siejami dideli lūkesčiai. Gali būti, kad daugeliu atvejų jis pakeis silicį. Siemens gamina ir parduoda diodus iš silicio karbido, SiC, kurie padidina DC/DC keitiklių efektyvumą, o Cree gamina iš SiC aukštadažnius galios tranzistorius ir šviesos diodus. GaN yra dar viena daug žadanti medžiaga, iš kurios gali būti pagaminti tokias pat aukštas įtampas kaip ir SiC atlaikantys prietaisai, tik žymiai didesnių dažnių.

Ką pasakytumėte apie stiprintuvą, duodantį 40 V išvesties įtampą ir dirbantį 40 GHz dažnių juostoje? Tokius stiprintuvus būtų galima puikiai panaudoti kaip optinių sistemų moduliatorius.

Iki šiol GaN buvo auginamas ant brangių safyro arba dar brangesnių SiC plokštelių. 2 colių skersmens plokštelė gali kainuoti apie 12 000 dolerių! Žinomiausi tokių plokštelių tiekėjai yra RF Nitro Communications, ATMI ir Cree.

Dėl didelės kainos iki šiol GaN tyrimais domėjosi beveik vien amerikiečių kariškiai.

Bet dabar gali prasidėti ir komercinių gaminių kūrimas. Amerikiečių firma Nitronex galiausiai sukūrė technologiją, leidžiančią galio nitridą auginti ir ant silicio padėklų. Tokia 4 colių skersmens plokštelė tekainuos apie 50 dolerių, todėl, prisimenant tai, kas pasakyta apie kainas aukščiau, šis atradimas yra tikra sensacija.

Nitronex savąjį metodą pakrikštijo „Pendeo". Tai yra šoninio auginimo variantas. Pradžioje ant silicio plokštelės auginamas GaN, po to silicio dioksido sluoksnis, galiausiai - GaN sluoksnis. Silicio dioksidas izoliuoja viršutinį GaN sluoksnį, kuriame sukuriami tranzistoriai, nuo padėkle esančių defektų. Tačiau Nitronex iki šiol nepranešė, kokia yra šio proceso išeiga.

Pasak Nitronex, kompanija pradės pardavinėti GaN jau kitais metais. Firma įkurta 1999 metais, joje dirba 47 žmonės.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Švedija (9)    Sportas (180)    Taksas (2)    Filmai (91)    Žindymas (14)    Įžymūs žmonės (68)    Emo (10)    Žmogaus klonavimas (2)    Lobių ieškotojai (3)    Renginiai (31)    Telekomunikacijos (188)    Katarai (2)    Žydai (32)    Buto remontas (3)    Vilniaus bendruomenės (4)    Lengvosios muzikos grupės (27)    Dažasvydis (3)    Sąmokslo teorijos (19)    Bitė (5)    LICS (17)    Vaiduokliai (23)    Eurointegracija (5)    Windows (7)    Romas (3)    Jausmai (27)    Meilė bloguose (6)    Nešiojami kompiuteriai (12)    Tamplieriai (7)    Jautis (7)    Panayiotis Zavosas (2)    Grožio salonai (6)    Labradoras (2)    Grybai (3)    Naujieji metai (12)    Kelnaitės (2)    Kriptografija (3)    Kulinarija (181)    Reinkarnacija (6)    Helouvynas (7)    Užsienyje (50)    Radvilos (32)    Klubai (5)    Elektroninės šiukšlės (10)    Atsiprašymas (3)    Atleidimo svarba (2)    Projektavimas (7)    Zigmas Vaišvila (10)    Naršyklės (7)    Optinis ryšys (12)    Kino kritika (10)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!