LT   EN   RU  
2020 m. rugpjūčio 13 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Gaisrininkai
  Civilinė sauga > Gaisrininkai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2007-05-04
Ugniagesiams - padėkos už pasiaukojimą ir atsidavimą savo darbui
Šiandien Lietuvos ugniagesiai mini šv. Florijono - ugniagesių globėjo dieną. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente šiandien buvo pagerbti ir apdovanoti ugniagesiai gelbėtojai, pasiaukojamai ir nuoširdžiai dirbę, gelbėdami žmonių gyvybes ir jų turtą. Pasveikinti ugniagesių šventės proga atvyko Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Gediminas Kirkilas, vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys, ministerijos bei kitų institucijų atstovai. Departamento pareigūnams bei svečiams koncertavo VRM reprezentacinis pučiamųjų orkestras.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius vidaus tarnybos generolas Remigijus Baniulis, pradėdamas šventinį minėjimą, pakvietė Tylos minute pagerbti gaisruose žuvusias aukas ir ugniagesius gelbėtojus, kurie, gelbėdami kitus, paaukojo savo gyvybes, bei Anapilin išėjusius buvusius bendradarbius. Sveikindamas ugniagesius šventė proga, direktorius sakė: „Noriu nuoširdžiai padėkoti jums visiems už atsidavimą, už mokėjimą atsakingai dirbti, už kantrybę ir gebėjimą visada rasti išeitį. O tuo pačiu linkiu, kad darbe ir gyvenime lydėtų sėkmė, kad visada užtektų energijos ir sveikatos, kad nestigtų džiaugsmo. Laimės jums ir jūsų šeimoms."

Ministras Pirmininkas Vyriausybės vardu ugniagesiams gelbėtojams padėkojo už jų pasiaukojimą ir drąsą, kurie yra neišmatuojami. „Džiaugiuosi jūsų pasiekimais, apie kuriuos kasdien sužinome iš žiniasklaidos. Juk pati didžiausia vertybė yra žmogus ir jo gyvybė. Kad jūsų darbas labai svarbus, visi galėjome įsitikinti ir praėjusių metų gegužės 4 d., kai kilo Smiltynės gaisras," - sakė G. Kirkilas. Jis patikino, jog Vyriausybė ieškos sprendimo, kaip pagerinti ugniagesių techninę bazę, kad jie galėtų naudoti pačius naujausius Europos pasiekimus, kad būtų išgelbėta dar daugiau žmonių gyvybių. Beje, Ministras Pirmininkas prisipažino, jog jam Florijono diena labai artima, kadangi jo senelis buvo Florijonas. Tiesa, ne gaisrininkas, o geležinkelietis.

Vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys sakė: „Amžinatilsį Tėvas Stanislovas yra pasakęs, kad nėra tokio kito iškilaus jausmo kaip atliktos pareigos jausmas. Priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai kasdien tenka nelengvos atsakomybės našta ne tik gaisruose, bet ir įvykus kitoms nelaimėms. Ugniagesiai gerbiami ir vertinami. O tai pelnoma tik nuoširdžiu darbu ir profesionalumu. Švento Florijono dienos proga sveikinu Jus visus ir nuoširdžiai linkiu, kad darbas, kuriam esate pasišventę, neštų ne tik iššūkius bei išbandymus, bet ir moralinį pasitenkinimą. Linkiu, kad ugniagesių gelbėtojų globėjas šv.Florijonas pademonstruotų visą savo galią ir iš tiesų suteiktų savo malonę, priversdamas ugnį ne naikinti, o tarnauti. Būkite turtingi gerumu, žmonių pagarba, viltimi ir laime."

Ugniagesius gelbėtojus profesinės šventės proga sveikino Lietuvos policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius, Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Saulius Stripeika ir kiti svečiai.

13.00 val. Arkikatedroje Bazilikoje bus aukojamos šv. Mišios už ugniagesius.

Nuo 11.00 iki 14.00 val. Katedros aikštėje vyks Vilniaus miesto priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pristatymas. Pabendrauti su vilniečiais ir miesto svečiais atvyks šios tarnybos pareigūnai ir ugniagesiai gelbėtojai. Miestiečiai galės apžiūrėti čia atvykusius keturis gaisrinius automobilius, gyventojams bus dalijami lankstinukai priešgaisrine tematika, pasakojama apie ugniagesių darbą.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Interneto dienoraščiai (2)    Civilinė sauga (7)    „Lietuvos” kino teatras (13)    Žinių visuomenė (14)    Lobiai (12)    Psichiatrija (64)    Garso ir vaizdo technika (2)    Gyvenimo džiaugsmas (2)    Vilius Navickas (2)    Klonavimas (10)    Medžioklė (63)    Neištikimybė (2)    Kazimiera Prunskienė (13)    Filatelija (11)    Nokia (24)    Aiškiaregiai (11)    Parapsichologija (22)    Radvilos (32)    Žindymas (14)    Liemenėlės (3)    Liberalų sąjūdis (5)    Džiazo muzikos grupės (11)    Modemai (8)    Atmintis (4)    Žmogaus klonavimas (2)    Apatinis trikotažas (17)    Paukščiai (5)    Vasario 16 (12)    Kietieji diskai (17)    Šventasis Kazimieras (2)    Technologijos (1819)    Melagių diena (3)    Akvariumai (58)    Feng šui (7)    Vytautas Landsbergis (6)    Žvaigždės (19)    Tadas Blinda (10)    Architektūra (11)    Omnitel (12)    Kultūra (749)    Grožio salonai (6)    Aukštasis mokslas (13)    Jautis (2)    Prevencija (14)    Laivyba (17)    Helouvynas (7)    Pelės (5)    Savivaldybių rinkimai 2007 (9)    Namų vaizdo technika (2)    Sveikata (313)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!