LT   EN   RU  
2024 m. kovo 29 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Garso technologijos
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Kompiuteriniai žaidimai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-03-14 Spausdinti Spausdinti
Audio on Demand veikimo principai

Realus laikas arba Audio-on-Demand Internete yra terminai, kurie apibūdina galimybę klausytis garso asmeniniame kompiuteryje (jei yra suinstaliuota garso korta ir kolonėlės) tuomet, kai failas praeina pro modemą. Nuo 1995 metų tai buvo vienintelis būdas klausytis muzikos ar įvairių įrašų, kurie ateina iš www, yra tas, kad galima perkelti labai didelius garsinius failus (paprastai WAV arba AU formato) į jūsų kietąjį diską, o po to, naudojantis garso grotuvu, klausytis jų. Tai dažnai užimdavo nuo 10 min. iki valandos, kol galėdavai patikrinti, ar sugaištas laikas ir sunaudota disko vieta buvo verti tų pastangų. Dabar tai trunka vos kelias sekundes.

Naudojant Audio-on-Demand, užtenka spustelti ant garso nuorodos ir akimirksniu pradeda sklisti garsas, kuris ateina per jūsų modemą. Parsiųstas failas net nenukreipiamas į kietąjį diską. Tu gali greitai prasukti į priekį, atsukti atgal, šokinėti į bet kurią dalį, ir matyti informaciją apie garsinį failą, kuri yra parodoma teksto forma. Nereikia laukti, kaupti diskų. Plėtojantis technologijai, buvo pridėta daug naujovių ir pagerinta kokybė. Dabar mes siūlome RealAudio 3.0, kuris pasižymi nuostabiomis savybėmis. RealAudio 3.0 grotuvas ir 28.8 modemas yra reikalingi, norint klausytis garsinių failų.

Kelios kompanijos pasiūlė šiuos grotuvus Internete. Pirmasis buvo RealAudio. Jis taip pat buvo brangiausiai tiekiamas. Visos kompanijos tiekė grotuvus nemokamai į tinklą. Progresyvia grandine pakraunamas serveris, suteikiant grotuvus norintiems vartotojams. Vartotojai, instaliuodami grotuvus, už tai nieko nemoka, o tai yra dėl to, kad dauguma didžiųjų kompanijų pajėgia įsigyti brangius serverius ir siūlo paslaugas nemokamai.

Yra keletas kompromisų ir apsvarstymų. Pirmiausia, tai nebuvo hi-fi. Dabar jau tai yra, apie tai rasite vėliau (mano past.). Geriausiu atveju, tu gauni tai, ką ne technologai priskirtų AM radijo stočiai, kuri buvo žemiausias stoties nustatymo įtaisas. Tai tiesiogiai būtų sulyginta su standartiniu WAV failu, kuris buvo išbandytas su 8 bitais, 8KHz. Kam naudoti žemą kokybę, kai tu turi puikią 16 bitų garso kortą ir geras kolonėles, prijungtas prie tavo kompiuterio? Tipiniai 14.4K bodų ir 28.8K bodų transliavimo greičiai, kurie buvo naudojami daugumos grafinių naršyklių, leidžia gauti tik dalelę reikiamų duomenų. Siekdamos to išvengti, audio-on-demand sistemos sumažina ar pašalina didelę dalį duomenų, kad padaryti transliavimą įmanomą. Rezultate gaunama mažesnė kokybė. 28.8 greitis yra pakankamai geras klausymui, kai, tuo tarpu, 14.4 greitis labai iškraipo muziką, nors gali būti klausomasi, kai kalbama. Dabar tai išties skamba naiviai ir neteisingai. Visų pirma, tu tiesiogiai iš Interneto gali klausytis puikios kokybės muzikos, ir greitis yra akivaizdžiai didesnis (mano past.).

Sistemos, tokios kaip TrueSpeach, skamba gana gerai kai kalbama su bet kokiu sujungimo greičiu, tačiau visai nenaudinga, norint klausytis muzikos. Visos Audio-on-Demand sistemos vargiai veikia su 14.4. IWAVE gali tau suteikti kelis momentus neiškraipyto garso su 14.4, tačiau bus ilgos tylos pauzės, kol sistema laukia pakankamai duomenų, kad galėtų pratęsti grojimą. Tai lyg bandymas ištuštinti Olimpinį baseiną su daržų laistymo žarna. 28.8 jungtys suteikia didesnį pralaidumą, kas reiškia, jog mažiau duomenų reikia pašalinti norint transliuoti garsą.

Net geriausiu atveju, esant 28.8 jungtims ir RealAudio 3.0, aukštos kokybės transliacija vis tiek kartais nepavyks. Tai yra dėl to, kad Internetas yra didelė sudėtinga sistema, sudaryta iš daugelio dalių, kurios kiekviena gali kliudyti ir silpninti perdavimą. Kelių sekundžių laukimas bito teksto nesudaro keblumų, nes akis gali sudėti atskiras sakinio dalis taip, kaip jos atsiranda ekrane. Deja, garsą, kai jis sustoja, smegenys greitai užmiršta, ir tada klausymas tampa erzinantis. Kai kiekvienas Internete turės ISDN ar 65K jungtis ar greitesnes, tada visi klausysime kokybišką muziką Internete. Tokia technologija jau greit pasirodys su RealAudio 3.0.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Labradoras (2)    Rinkimai (23)    Žirgų sportas (4)    Roko muzikos grupės (10)    Lotynų kalba (11)    Aikido (14)    Toyota (2)    Bendruomenės (158)    Vaiduokliai (23)    Melagių diena (3)    Gender Loops (6)    Joninės (6)    Automobiliai (41)    Baikeriai (8)    Stilius (86)    Katarai (2)    Žmonės (241)    Vynas (16)    Svarstyklės (7)    Britų trumpaplaukės katės (2)    Atsiprašymas (3)    Šventasis Antanas (2)    Likeris (2)    Chiromantija (3)    Go-go (10)    Kovo 8 (3)    Žala sveikatai (16)    Filatelija (11)    EBSW (40)    Sąmokslo teorijos (19)    Žuvys (7)    Emigrantai (22)    Jautis (2)    Shidokan (3)    Bibilija (10)    Smurtas mokyklose (10)    Kulinarija (181)    Interneto dienoraščiai (2)    Zigmas Vaišvila (10)    Mokyklos (22)    Skundai (22)    Škotų aviganis (3)    Krišnaizmas (3)    Anglų kalba (35)    Namų vaizdo technika (2)    Kaziuko mugė (3)    Vilniaus bendruomenės (4)    Kelionių įspūdžiai (26)    Statyba (29)    Lietuvių valgiai (28)
1. Pietų Korėjos valdžia uždraudė nepilnamečiams žaisti kompiuterinius žaidimus naktimis
2. Internetiniame žaidime vaikams – seksualūs apatiniai ir „egzotiško“ įvaikio pirkimas
3. „Windows 7“ žaidimų mėgėjams: pliusai ir minusai
4. Kompiuterinių žaidimų entuziastai rinksis Kaune
5. Žaidimui "Žuvies kelionė" - prizas už netradicines viešųjų ryšių priemones
6. Baltijos šalių kompiuterinių žaidimų asai iš WCG finalo medalių neparsiveža
7. Nusipirkau pasaulį
8. Kaip apsaugoti savo akis žaidžiant kompiuteriu?
9. Vivisektorius. Žvėris viduje
10. Oddworld Inhabitants keičia profilį
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!