LT   EN   RU  
2020 m. birželio 1 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Hakeriai
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Hakeriai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2002-12-29 Spausdinti Spausdinti
Naujas apgaudinėjimo per internetą būdas

Lietuvą pasiekė jau prieš kurį laiką JAV ir Vakarų Europoje išplitęs apgaudinėjimo per internetą būdas. „Lietuvos telekomo” specialistai pastebėjo, kad kovą ir balandį net keliais šimtais kartų buvo daugiau skambinama iš bendrovės tinklo į kai kurias egzotiškas šalis (pvz., Bisau Gvinėją). Ištyrus buvo nustatyta, kad abonentai tampa naujo apgaudinėjimo būdo per internetą aukomis. Interneto vartotojai, prisijungę telefono linija prie interneto, įdiegė savo kompiuteryje atsitiktinai internete rastas ar elektroniniu paštu gautas programas. Tokių programų platintojai žada, kad programa padės nemokamai patekti į uždarą pornografijos, muzikos ar kitą interneto svetainę. Šios programos veikia tokiu principu: vartotojai automatiškai atjungiami nuo nuolatinio interneto paslaugų teikėjo ir prijungiami tiesiogiai prie kito interneto teikėjo (pavyzdžiui, Bisau Gvinėjos telekomunikacijų bendrovės), o po to atsidaro ir žadėtoji interneto svetainė.

Taigi vartotojas vietoj Lietuvos telekomunikacijų operatoriaus nustatytų prisijungimo prie interneto paslaugų kainų turi mokėti pagal tarptautinių pokalbių, skambinant į Bisau Gvinėją, tarifus. „Lietuvos telekomo” specialistai pataria visada atidžiai skaityti internete siūlomų įdiegti programų aprašus. Labai dažnai panašių apgavysčių aukomis tampa po internetą naršantys vaikai ir paaugliai.

Norintiems nuo tokių atvejų apsisaugoti tėvams „Lietuvos telekomas” siūlo užsisakyti skaitmeninių telefono stočių abonentams teikiamą skambinimo ribojimo paslaugą. Ši paslauga leidžia uždrausti skambinti į užsienį, 900 – osios paslaugos numeriais, į mobiliojo ryšio tinklus.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Buto remontas (3)    Romas (3)    6 branduolių (3)    Slaptos bendrijos (24)    Helouvynas (7)    Vitaminai (2)    Gimimo diena (3)    Raganos (12)    Škotų aviganis (3)    Emigrantai (22)    Sony Ericcson (40)    Lietuvių valgiai (28)    Augalai (8)    Vaizdo sistemos (34)    Hakeriai (273)    Neištikimybė (2)    Viešieji ryšiai (20)    Garso sistemos (15)    Arūnas Valinskas (4)    Mergelė (7)    Televizija (17)    Vytautas Landsbergis (6)    Grupės (81)    Aukštasis mokslas (13)    Rokeriai (3)    Geležinkeliai (4)    Reinkarnacija (6)    NLP (8)    Narkotikai (97)    Kulinarija (181)    Apatinis trikotažas (17)    Šventasis Pranciškus (3)    Fantastika (21)    Vaiko sveikata (8)    Islamas (31)    Šaudymas iš lanko (2)    IT parodos (10)    Filologija (2)    Komunikacija (166)    Vandenis (7)    Projektavimas (7)    Geologija (20)    Pelės (5)    Turizmas (151)    Stilius (86)    Mistika (9)    Atsiprašymas (3)    Monitoriai (11)    Sodininkystė (22)    Mada (4)
1. Kinijos armijos hakeriai buvo įsibrovę į Pentagono tinklapius
2. Hakeriai „nulaužė" telefoną „iPhone"
3. Hakeriai šantažuoja ieškančius darbo
4. "Hakeriai" įveikė „PS3" konsolę
5. Hakeriai išnaudoja Background Intelligent Transfer Service (BITS) pažeidžiamumą
6. Hakeriai bandė „nulaužti” internetą
7. JAV valstybės departamentas atsigauna po įsilaužimų
8. „Microsoft“ praneša apie 5 „naujas“ kritines saugumo spragas
9. Arabų įsilaužėliai nuniokojo apie 700 Izraelio tinklalapių
10. Prekyba ir apgavystės internetu
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!