LT   EN   RU  
2020 m. liepos 9 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Hakeriai
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Hakeriai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2004-10-27 Spausdinti Spausdinti
SGI superkompiuteris: 2 rekordai per 1 dieną

Nors šį antradienį Silicon Graphics ir paskelbė apie naujus savo Columbia superkompiuterio spartos rekordus (priminsime, kad kompiuteris sukurtas NASA užsakymu), kompanija taip pat pasiekė ir dar vieną, aukštesnį rezultatą - 51,9 trilijonų operacijų per sekundę.

Pristatydama Columbia superkompiuterį, SGI paskelbė pasiekusi 42,7 trilijonų operacijų per sekundę greitį, kas sudaro 42,7 teraflopo. Šis skaičius jų naująjį kūrinį iškart pastatė į 500 paties galingiausių pasaulio kompiuterių sąrašo pradžią, aukščiau, negu 25,9 teraflopo galintis pasigirti NEC Earth Simulator gigantas ir pagrindinis pretendentas į greičio rekordą - IBM Blue Gene/L, veikiantis 36,0 teraflopų greičiu.

42,7 teraflopų greitaveikai pasiekti buvo panaudoti tik 16 iš 20 Columbia serverių. Tai reiškia, kad nedirbo 2048 iš 10.240 šiame superiešutėlyje naudojamų Itanium procesorių. “- Turėkim omeny, kad tai – jau naujos kartos Itanium’ai, kurių kiekvienas turi 9 MB sparčiosios atmintinės”, - priminė SGI vykdomasis direktorius Bobas Bišopas.

Gerai informuoto šaltinio duomenimis, SGI jau išbandė visą 20 serverių apimančią serverinę sistemą, sugebėjusią parodyti 51,9 teraflopo greitaveikos rezultatus. Šiek tiek mažiau svarbus, bet vis tiek vertas ne mažesnio dėmesio ir kitas rodiklis. Tai – greitaveika piko metu; ji testavimo metu Columbia sistemoje pasiekė 61,0 teraflopo, ir tai - prisimenant, kad dar rugsėjį Intel prezidento Polas Otelini prognozuota maksimali Columbia greitaveika buvo 60 teraflopų.

Visi šių nuolatinio dėmesio sulaukiančių greičio varžybų rezultatai skelbiami dukart per metus, birželio ir lapkričio mėnesiais vykstančiose superkompiuteriams skirtose konferencijose. Pasak šių renginių organizatoriaus Džeko Dongaros, naujas Top500 sąrašas bus paskelbtas lapkričio 8 d. Nepaisant visuotinio susidomėjimo šiuo sąrašu, organizatoriai ir kiti stebėtojai vis tik pripažįsta, kad Linpack vadinamas greitaveikos testas parodo dar ne visas superkompiuterių našumo charakteristikas.

Naujasis SGI pasiektas rekordas kompanijai suteikė pranašumo prieš IBM, tačiau Big Blue savo bandymus atliko rugsėjo 16-ąją, kas jai paliko nemažai laiko modernizacijai ir pakartotinių testų atlikimui. Koks bus atsakomasis IBM smūgis?

Straipsniai.lt

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

         

Komentuoti

Lankomumo reitingas

Diskusijos - aptarti forume

Versija spausdinimui - versija spausdinimui

Atgal

IBM nenusimena ir ketina atgauti savo pozicijas

Atsitiktinės gairės:    Tėvynės sąjunga (4)    Romas (3)    Seimo Pirmininkas (2)    Bankrotas (2)    Homeopatija (5)    Seimo rinkimai 2004 (3)    Teatrai (21)    Smurtas mokyklose (10)    Draugystė (10)    Šventieji (10)    Bendravimas (743)    Parašiutizmas (15)    Vaistai (15)    Politologija (64)    Pramoginiai šokiai (2)    Bitė (5)    Spiritizmas (4)    Turizmas (151)    Interjero dizainas (13)    Eurointegracija (5)    Savivaldybių rinkimai (9)    Įdomybės (87)    Lotynų šokiai (5)    Domenai (11)    Lengvosios muzikos grupės (27)    Laivyba (17)    Prekės ir paslaugos buičiai (2)    Grupės (81)    Stomatologija (6)    Atmintis (4)    Aikido (14)    Lietuvių valgiai (28)    Metalas (22)    Burtai (8)    Civilinė sauga (7)    Partijos (41)    Anželikos Cholinos šokio teatras (11)    Masonai (7)    Rasos (2)    Vaizdo sistemos (34)    Rinkimai (23)    Reklama internete (18)    Jurga Ivanauskaitė (17)    Antanas Terleckas (2)    Hipiai (9)    Mada (4)    Neištikimybė (2)    Erotiniai šokiai (23)    Kreditai (2)    Sportas (8)
1. Kinijos armijos hakeriai buvo įsibrovę į Pentagono tinklapius
2. Hakeriai „nulaužė" telefoną „iPhone"
3. Hakeriai šantažuoja ieškančius darbo
4. "Hakeriai" įveikė „PS3" konsolę
5. Hakeriai išnaudoja Background Intelligent Transfer Service (BITS) pažeidžiamumą
6. Hakeriai bandė „nulaužti” internetą
7. JAV valstybės departamentas atsigauna po įsilaužimų
8. „Microsoft“ praneša apie 5 „naujas“ kritines saugumo spragas
9. Arabų įsilaužėliai nuniokojo apie 700 Izraelio tinklalapių
10. Prekyba ir apgavystės internetu
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!