LT   EN   RU  
2020 m. liepos 5 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Hakeriai
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Hakeriai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2004-11-03 Spausdinti Spausdinti
Klaida Linux 2.6 branduolyje leidžia atlikti DoS atakas

Linux 2.6 branduolyje aptikta klaida leidžia vartotojams per nuotolį išvesti iš rikiuotės sistemas, turinčias naujausią korporacinę ir vartotojišką SuSE distributyvų versijas.

Praeitą savaitę Linux Novell SuSE distributorius išplatino pranešimus, pranešdamas apie aukšto pavojingumo - 9 pagal dešimtbalę skalę - Linux 2.6 branduolio klaidą. Skylė rasta korporaciniuose ir eiliniams vartotojams skirtuose kompanijos produktuose - SuSE Linux Enterprise Server 9 ir SuSE Linux Professional 9.1.

Romanas Drachtmiuleris, SuSE Linux atsakantis už Linux saugumą, pareiškė, kad ši branduolio versija prieinama visiems Linux distributoriams, tačiau SuSE – vienas iš nedaugelio komercinių distributyvų, kuriuose iš tikrųjų naudojamas 2.6 branduolys, ir todėl kompanijai “tenka pirmai spręsti su saugumu susijusias problemas”.

Kompanijos reagavimo į su RedHat saugumu susijusius incidentus komandos narys Markas Koksas pasakė, kad Red Hat korporacinis produktas - Red Hat Enterprise Linux - apsaugotas nuo šios skylės poveikio, nes jame naudojamas 2.4 versijos branduolys.

Klaida įsilaužėliams leidžia per nuotolį išvesti iš rikiuotės PC, jei jame įdiegtas vienas iš nurodytų SuSE produktų ir ugniasienė; tai daroma, į kompiuterį siunčiant specialiai paruoštą IP paketą. SuSE savo vartotojams rekomenduoja ugniasienei uždrausti IP ir TCP paketų loginimo funkciją ir ragina nedelsiant atnaujinti branduolį. Minima klaida jau ištaisyta 2.6.8 ir 2.6.9 Linux branduolio versijose.

Su SuSE Linux rekomendacijomis galite susipažinti kompanijos svetainėje, o atnaujintą branduolio versiją galima atsisiųsti iš www.kernel.org svetainės.

Pastaruoju metu Linux distributyvams teko iškart keletas bėdų. Prieš porą savaičių Red Hat taip pat paskelbė apie melagingą el.paštu platinamą laišką, skelbiantį apie “oficialią su sistemos saugumu susijusią pataisą”. Kompanijos atstovai primygtinai rekomenduoja trinti tokius laiškus.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Ekologiškas maistas (2)    AMD (3)    Darbo partija (4)    Šatrija (4)    Politika (363)    Grybai (3)    Rytietiški šokiai (16)    Metalas (22)    Reinkarnacija (6)    Liberalai demokratai (3)    Velniai (9)    Draudimas (7)    Žemgrobiai (6)    KGB (35)    Euro naujienos (2)    Konditerija (10)    Lotynų šokiai (5)    Vytautas Landsbergis (6)    Neištikimybė (2)    Tatuiruotės (7)    Mokslai (1219)    MTV (5)    Novelės (102)    Kazimiera Prunskienė (13)    Erotiniai šokiai (23)    Amfetaminas (2)    Runkeliai (18)    Siemens (6)    Prancūzų buldogas (2)    Kompiuteriai (148)    Kietieji diskai (17)    Shotokan (11)    Rasizmas ir ksenofobija (9)    Chiromantija (3)    Jautis (2)    Emigrantai (22)    Fajetai (2)    Procesoriai (28)    Mada (4)    Savivaldybių rinkimai 2007 (9)    Moters diena (4)    Gintaras Beresnevičius (26)    Advokatai (10)    Modemai (8)    Makaronai (2)    Architektūra (11)    Likeris (2)    Vitaminai (2)    Atleidimo svarba (2)    Paukščiai (5)
1. Kinijos armijos hakeriai buvo įsibrovę į Pentagono tinklapius
2. Hakeriai „nulaužė" telefoną „iPhone"
3. Hakeriai šantažuoja ieškančius darbo
4. "Hakeriai" įveikė „PS3" konsolę
5. Hakeriai išnaudoja Background Intelligent Transfer Service (BITS) pažeidžiamumą
6. Hakeriai bandė „nulaužti” internetą
7. JAV valstybės departamentas atsigauna po įsilaužimų
8. „Microsoft“ praneša apie 5 „naujas“ kritines saugumo spragas
9. Arabų įsilaužėliai nuniokojo apie 700 Izraelio tinklalapių
10. Prekyba ir apgavystės internetu
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!