LT   EN   RU  
2020 m. gruodžio 4 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Hakeriai
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Hakeriai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2004-11-25 Spausdinti Spausdinti
Didžiausią Spyware grėsmę kelia KaZaA

Computer Associates, informacine sauga užsiimanti kompanija, tvirtina, jog P2P KaZaA programa - pati pavojingiausia Internete.

Kompanijos paskelbtoje Pest Patrol ataskaitoje KaZaA užima 1-ąją vietą tarp 5 dėl savo populiarumo pavojingiausių programų; KaZaA tvirtina, kad jos programa buvo atsisiųsta 214 mln. kartų. KaZaA programai CA suteikė aukštą “klot-faktorių” - savo sukurtą rodiklį, rodantį, kiek programa sulėtina kompiuterio darbą, į kompiuterį įdiegusi savo veikimui nebūtinus sistemos registro elementus ir katalogus, tačiau tokią populiarią programą, kaip KaZaA, pavadinti Spyware vardu - nedelikatu, ir CA pripažįsta, kad tokių programų klasifikavimas “sukelia sunkumų”.

“KaZaA vis gi daro kai ką naudingo, - sako Computer Associates saugumo strategijos viceprezidentas Saimonas Peris. - Aš nesiruošiu to neigti. Tačiau yra ir atvirkščioji medalio pusė - į savo kompiuterį jūs įleidžiate milijonus nepažįstamųjų. KaZaA pavojingesnė už visas kitas (programas), nes ji išplitusi žymiai didesniu kopijų skaičiumi”.

Computer Associates tvirtina, kad bet kurios kitos tiesioginio apsikeitimo failais programos, tokios, kaip Blubster, E-Mule, Gnucleus ir WinMX, taip pat gali sulėtinti tinklo darbą ir užimti nemažai disko vietos, nes yra prikimštos adware arba spyware modulių.

Antrą vietą kompanijos reitinge užima adware programa Ezula, po jos eina adopt.hotbar.com ir jau daug kam pažįstamas GameSpy Arcade.

Peris sako, kad sunku tiksliai nustatyti, ar programa priklauso spyware kategorijai, todėl kompanija dažnai vieną ar kitą programą priskiria parazitų (pets) kategorijai. Pasak jo, nustatyti, ar programa yra virusas - lengva, tačiau su spyware viskas daug sunkiau, ir pirmoji aukščiau minėtų programų penkiukė, tikriausiai, dar ilgai nesikeis, nes programų gyvybinis ciklas daug ilgesnis, nei virusų.

Peris pridėjo, kad CA kai kurias spyware programas teko apibūdinti kaip “pets”, nes konkretiems PĮ produktams suteikus tokią žeminančią žymę, kompanija susidurtų su nepageidaujamomis juridinėmis pasekmėmis.

“Pets - tai žymiai platesnė kategorija. Ji apima spyware, adware ir pagalbinius naršyklių priedus. Virusų autoriai su jumis niekada nesiteis, tačiau kai kurias spyware programas kuriančios kompanijos, kurių PĮ atpažįstame būtent kaip spyware, mums sako: “Kokiu pagrindu mūsų programai jūs priskiriate tokius blogus ketinimus?”

Šiaip ar taip, savo CA svetainėje KaZaA atvirai vadinamas Spyware grėsme Nr.1.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Architektūra (11)    Kanapės (15)    KGB (35)    Feng šui (7)    Avalynė (7)    Mitingai (5)    Bendravimas (743)    Lietuvoje (5)    Žemgrobiai (6)    Akvariumai (58)    Įvaikinimas (3)    Drakonai (36)    Velniai (9)    Teisė (61)    Skinheadai (9)    Matematika (2)    Lengvosios muzikos grupės (27)    Politika (26)    Kinas (193)    Įžymūs žmonės (68)    BTV (3)    Buto remontas (3)    Zigmas Vaišvila (10)    Aikido (14)    Miniatiūros (7)    Pagonybė (3)    Žuvys (7)    Žmogaus teisės (52)    Draudimas (7)    Striptizas (8)    Meino meškėnas (2)    Ištikimybė (4)    Metalinės muzikos grupės (8)    Slaptos bendrijos (24)    Trys karaliai (5)    Interneto dienoraščiai (2)    Partizanai (12)    Renginiai (31)    Pramogos (191)    Nokia (24)    Kelionių organizatoriai (6)    Restoranai (5)    Meninė gimnastika (14)    Valstiečių sąjunga (2)    Kaziuko mugė (3)    Apatinis trikotažas (17)    Eurointegracija (5)    Kelionių pasiūlymai (7)    Filatelija (11)    Breakdance (4)
1. Kinijos armijos hakeriai buvo įsibrovę į Pentagono tinklapius
2. Hakeriai „nulaužė" telefoną „iPhone"
3. Hakeriai šantažuoja ieškančius darbo
4. "Hakeriai" įveikė „PS3" konsolę
5. Hakeriai išnaudoja Background Intelligent Transfer Service (BITS) pažeidžiamumą
6. Hakeriai bandė „nulaužti” internetą
7. JAV valstybės departamentas atsigauna po įsilaužimų
8. „Microsoft“ praneša apie 5 „naujas“ kritines saugumo spragas
9. Arabų įsilaužėliai nuniokojo apie 700 Izraelio tinklalapių
10. Prekyba ir apgavystės internetu
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!