LT   EN   RU  
2021 m. sausio 23 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Hakeriai
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Hakeriai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2004-11-29 Spausdinti Spausdinti
FTB bando išgauti Nmap kūrėjo serverio logus

Žinomo hakeriams ir sistemų administratoriams skirto instrumento kūrėjas savo Insecure.org svetainėje tvirtina, kad FTB bando išgauti jo serverio logus.

Fiodoras (Fyodor), kaip jį vadina, - žinomas kompiuterių saugumo sferos veikėjas. Savo pasisakyme jis rašo, kad federalai kreipėsi, norėdami gauti informacijos, tačiau nenurodė jokių tokio domėjimosi priežasčių.

Nmap, open-source tinklo sandaros atvaizdavimo programa, skirta saugumo ekspertams. Ji padeda skanuoti tinklus, jų prievaduose veikiančias tarnybas ir programas, tačiau įsilaužėliai šį instrumentą naudoja ir nusikalstamas tikslais, kas, pasak paties Fiodoro, jam nepatinka. “Galima ginčytis dėl to, gerai ar blogai būtų padėti FTB. Jie gali medžioti spamo siuntėjus, kibernetinius sukčius, DdoS atakų iniciatorius, ir t.t. Tokiu atveju aš jiems palinkėčiau sėkmės. Nmap buvo skirtas saugumui padidinti - nusikaltėliai ir spameriai teršia mano vardą!”

Fiodoras sako, kad FTB, jo nuomone, logus nori gauti tam, kad susektų piktadarius. Jo pranešime rašoma: “ FTB agentai iš visos šalies kreipiasi į mane, norėdami gauti Insecure.Org web serverio logus. Jie nenurodo priežasčių, bet dažniausiai ieško kokio nors nusikaltėlio, kuris, jų nuomone, galėjo aplankyti Nmap puslapį. Iki šiol aš jiems nieko nedaviau. Kai kada jie kreipiasi per vėlai, ir duomenys jau ištrinti, kitais atvejais jie negali pateikti tinkamai sudaryto orderio, o kai kada duomenis bando išgauti be orderio ir palieka mane ramybėje tik tada, kai aš jo reikalauju”.

Saugumo ekspertas pridėjo, kad stengiasi apsaugoti privačios informacijos paslaptį nuo FTB įsikišimo. “Aš stengsiuosi nepatenkinti per daug didelių reikalavimų (tokių, kaip pateikti viso mėnesio įrašus). Man svarbu išsaugoti jūsų informacijos paslaptį, bet Nmap vartotojai turi suprasti, kad bet kokia veikla tinkle (...) palieka pėdsakus. Aš - ne vienintelis, į ką kreipiamasi su tokiomis užklausomis - stambūs IPT ir web pašto tiekėjai jų gauna kiekvieną dieną”.

Spalį FTB agentai areštavo britų Indymedia naujienų kompanijos serverius. Iš pradžių jie pateikė orderį kompiuterių poėmiui amerikiečių Rackspace kompanijoje, Indymedia teikiančioje hostingo paslaugas. Didžiosios Britanijos ir JAV valdžia atsisakė paaiškinti incidentą ir tai, kodėl FTB buvo leista veikti Londone.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Optinis ryšys (12)    EBSW (40)    Tamplieriai (7)    Elektroninės šiukšlės (10)    Šunų veislės (52)    Džiaugsmas (2)    Domenai (11)    Knygos (23)    Prekės ir paslaugos buičiai (2)    Teatrai (21)    Paukščiai (5)    KGB (35)    Lietuva (2)    Meilė (138)    Advokatai (10)    Apatinis trikotažas (17)    Miniatiūros (7)    TELE-2 (7)    Kitos šventės (7)    Šv. Valentino diena (11)    Vilniaus bendruomenės (4)    Bankrotas (2)    Erotiniai šokiai (23)    Geografija (22)    Klubai (8)    Renginiai (31)    Savivaldybių rinkimai (9)    BTV (3)    Telekomunikacijos (188)    Joga (56)    Barai (7)    Sektos (12)    Spauda (3)    Makaronai (2)    Ekonomika (5)    Hobi (106)    Moters diena (4)    Policija (2)    Vilius Navickas (2)    Darbo partija (4)    Kompiuteriniai žaidimai (270)    Žiniasklaida (108)    Kinas (193)    Vaistai (15)    Lietuvos istorija (110)    Vytautas Bogušis (12)    Striptizas (8)    Trys karaliai (5)    Likeris (2)    Paukščių gripas (21)
1. Kinijos armijos hakeriai buvo įsibrovę į Pentagono tinklapius
2. Hakeriai „nulaužė" telefoną „iPhone"
3. Hakeriai šantažuoja ieškančius darbo
4. "Hakeriai" įveikė „PS3" konsolę
5. Hakeriai išnaudoja Background Intelligent Transfer Service (BITS) pažeidžiamumą
6. Hakeriai bandė „nulaužti” internetą
7. JAV valstybės departamentas atsigauna po įsilaužimų
8. „Microsoft“ praneša apie 5 „naujas“ kritines saugumo spragas
9. Arabų įsilaužėliai nuniokojo apie 700 Izraelio tinklalapių
10. Prekyba ir apgavystės internetu
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!