LT   EN   RU  
2020 m. gruodžio 4 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Hakeriai
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Hakeriai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-01-22 Spausdinti Spausdinti
Kova prieš hakerius - FTB pralaimėjimas

Panašių istorijų, ir net kartais įdomesnių, dabar dažnai užtiksi paklajojęs po Internetą. Dar įdomesnės medžiagos rasi užklydęs į tarptautinius hakerių puslapius bei naujienų grupes. Gal todėl jose (po sekso bei verslo puslapių) daugiausia lankytojų. Nieko stebėtino, žmoniją visais laikais lydėjo ir lydės vagystės bei apgavystės. Tačiau nusikaltėlių metodai ir priemonės nuolat tobulėja ir stengiasi neatsilikti nuo techninio progreso vystymosi, nors ginčai, kas pirmiau atsirado - puolimas ar gynyba - jau tęsiasi šimtmečius… XX amžiaus pirmos pusės gangsterius, kurių vienintelis argumentas buvo jėga ir ginklas, dabar pakeitė "naujieji banditai", kuriems kur kas didesnes galimybes pasiūlė audringas informacinių technologijų vystymasis. Vis aktyvesnė Interneto plėtra ir sąlygiškas jo vartotojų anonimiškumas sudarė galimybę atsirasti naujam visuomeniniam sluoksniui - hakeriams, žmonėms, laikantiems savo pareiga nuolat griauti, kaip atsaką tiems, kurie linkę - kurti…

Vykęs per pastarąjį dešimtmetį griovimo procesų maštabiškumas privertė rimtai susirūpinti įvairių šalių vyriausybes bei slaptąsias tarnybas. Per šį laiką būta visko: ir stambių pergalių, ir stambių pralaimėjimų - tiek iš vienos, tiek ir iš kitos pusės. Tačiau nedažnai FTB (http://fbi.gov) pripažįsta savo pralaimėjimus. Bet, atrodo, didžiausių komercinių tinklapių - Yahoo! (http://www.yahoo.com), eBay (http://www.ebay.com), Amazon (http://www.amazon.com), Buy.com (http://www.buy.com), CNN (http://www.cnn.com) beprecidentinio "artilerinio apšaudymo" tyrimas - atsidūrė aklavietėje. Nors FTB seniai įtarė kelis hakerius, tačiau kaltinimai jiems taip ir nebuvo pareikšti. FTB atstovai skėsčioja rankomis ir sako, kad reikia keisti įstatymus, bene labiausiai įvesti pataisą, pagal kurią įėjimas į internetą nebūtų anoniminis: nori pakliūti į virtualią erdvę - pateik savo ID (identifikacinį numerį - tarsi hakeriai šiam atvejui nieko nesugalvotų? - aut. pastaba).

Beje, ekspertai vis dar pasiklydę savo spėliojimuose, kas ir kokiems tikslams įvykdė seriją kompiuterinių atakų, kurios jau įeina į Naujausiąją istoriją kaip pirmasis hakerių karas. Pradžioje dažniausiai buvo minimas žodis „vandalizmas”. Nesurasdama kokių nors populiariausių tinklapių masinio bombardavimo motyvų, žiniasklaida iškėlė versiją, kad tai buvo neapykantos arba nevilties aktas, neturintis jokio komercinio pagrindo. Gali būti, kad koks nors kompiuterininkas - nevykėlis, neištvėręs konkurencijos su didžiausiais komerciniais tinklapiais, nusprendė jiems tokiu būdu atkeršyti. O gal tai buvo tiesiog vaikiški įsilaužėlių vunderkindų išdykavimai, kurie dabar primena „karų” žaidimus tik ne kiemuose, o elektroniniuose tinkluose?

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Užsienyje (2)    Sveikata (313)    Aviacija (38)    Netolerancija (6)    Parapsichologija (22)    Teisėtvarka (24)    Politologija (64)    Nusikaltimai (6)    Windows (7)    Parapsichologai (7)    Astronomija (46)    Gyvūnai (174)    Vilniaus bendruomenės (4)    Interneto tinklai (4)    Rašytojai (11)    Lotynų kalba (11)    Šventės (117)    Kompiuteriniai žaidimai (270)    TV3 (4)    Smurtas mokyklose (10)    Rasos (2)    Pagonybė (3)    Dieta (33)    Mada (4)    Kompiuterinis saugumas (43)    Kovo 8 (3)    Šventasis Antanas (2)    Liūtas (7)    Novelės (102)    Žmogaus teisės (18)    Valdas Adamkus (11)    Lotynų šokiai (5)    Automobiliai (41)    Elektroninės muzikos grupės (3)    Islamas (31)    Sąmokslo teorija (19)    Moters diena (4)    Kietieji diskai (17)    2009 metų horoskopas (15)    Geležinkeliai (4)    Hipiai (9)    Viktor Uspaskich (61)    Gaisrininkai (7)    Lobių ieškotojai (3)    Mokyklos (22)    Miestų bendruomenės (7)    Kanapės (15)    Kompiuterių virusai (52)    Visuotinė istorija (44)    Vaiduokliai (23)
1. Kinijos armijos hakeriai buvo įsibrovę į Pentagono tinklapius
2. Hakeriai „nulaužė" telefoną „iPhone"
3. Hakeriai šantažuoja ieškančius darbo
4. "Hakeriai" įveikė „PS3" konsolę
5. Hakeriai išnaudoja Background Intelligent Transfer Service (BITS) pažeidžiamumą
6. Hakeriai bandė „nulaužti” internetą
7. JAV valstybės departamentas atsigauna po įsilaužimų
8. „Microsoft“ praneša apie 5 „naujas“ kritines saugumo spragas
9. Arabų įsilaužėliai nuniokojo apie 700 Izraelio tinklalapių
10. Prekyba ir apgavystės internetu
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!