LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 18 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Hakeriai
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Hakeriai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-08-06
Hakeriai, kas jie?
Neseniai, naršydamas Internete, aš perskaičiau įvairių statistikos tyrimų ataskaitas. Šimtai respondentų vienodai atsakydavo į vieną ir tą patį klausimą: "Kas pagal jus yra hakeriai?" Pasirodė, kad daugiau nei 65 % žmonių hakerius laiko psichiškai nesveikais žmonėmis, kurie nerado sau vietos realiame gyvenime, esą jie kankinami įvairių kompleksų ir kitų asocialių reiškinių. Daugelis paminėjo nepilnavertiškumo kompleksą.

17 % mano, kad tai išlošę pinigus įprasti banditėliai, kurie savo patirtį iš gatvės perkėlė į kompiuterinius tinklus.

Apie 9 % mano, kad tai "teisybės ieškotojai", kurie stengiasi ne pačiu paprasčiausiu būdu padaryti Žemėje tvarką. 4 % galvoja, kad tai paprasčiausiai smalsūs žmonės, kurie tylomis kapstosi tinklapiuose, kai kada linksminasi įvairiausiais egzotiškais būdais, o 5 % galvoja, kad tai kompiuterio apsaugos specialistai.

Daugumos miestiečių nuomone hakeris – tai toks storas akiniuotas vaikinukas, kuris visą laiką kažką kramsnoja ir krapštosi prie kompiuterio. Jis neturi draugų, jis vienišas, neklauso muzikos, nežiūri filmų... Būtent toks hakerio vaizdinys dominuoja respondentų mintyse.

Kas gi mes iš tikrųjų? Trumpai viską apibūdinsiu: slaptažodžių parinkimas ( brute force) – 13.9 % nuo bendro skaičiaus;
IP adresų pakeitimas ( IP – spoofing ) – 12.4 %
Atakos į apsaugos atsaką ( denial of service ) – 16.3 %;
Tinklinio eismo analizė ( snifingas ) – 11.2%;
Skanavimas – 15.9 %;
Tinklu persiunčiamų duomenų pakeitimas – 15.6 %;
Kiti metodai – 14.7 %

Jeigu susimąstytumėme, suprastumėme, kad daugiau nei pusė tų, kurie save vadina hakeriais – paaugliai, kurie mano kad vadinasi hakeriais "ir tai kažkas tokio" :) Štai iš čia ir atsiranda didžiausias procentas brutforce, DoS, skanavimo tipo atakų. Tokio pobūdžio atakos nereikalauja didelių protinių galimybių. Kaip būtų gaila, tačiau šios atakos dažniausios/.

Kas sudaro mažumas?

Talentingi žmonės, kurie nori patikrinti savo tinklo pažeidžiamumą.
Visa žinantys programuotojai, baigę programavimo mokslus įvairiose šalyse. Ir visai mažai profesionalių apsaugos specialistų, kuriems tai būtų darbas...

Webmaster_grm aka Stuffer

Straipsniai.lt

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Žiniasklaida (108)    Interjero dizainas (13)    Mokslininkai (2)    Picerijos (4)    Sąmokslo teorijos (19)    Anželikos Cholinos šokio teatras (11)    Žemgrobiai (6)    Literatūra (239)    Vampyrai (9)    Moters diena (4)    Velniai (9)    Kelnaitės (2)    IT parodos (10)    Vadyba (89)    Gintaras Beresnevičius (26)    Grybų patiekalai (6)    Aikido (14)    Bendravimas (743)    Kovo 11 (4)    Raganos (12)    Tibetas (10)    SSL sertifikatai (6)    Nealkoholiniai gėrimai (12)    Garso sistemos (15)    Rasizmas ir ksenofobija (9)    Maxima (10)    Medžioklė (63)    Helouvynas (7)    Operacinės sistemos (50)    Bibilija (10)    Klubai (8)    Vaistai (15)    Reklama internete (18)    Procesoriai (28)    Vandens slidės (2)    Reinkarnacija (6)    Lietuva (2)    Smurtas mokyklose (10)    Išpažintis (16)    MTV (5)    Avalynė (7)    Vorai (2)    Krašto apsauga (27)    Kalėdos (12)    Švedija (9)    Šventasis Kazimieras (2)    Interneto tinklai (4)    Krikščionybė (135)    Rokeriai (3)    Programos (61)
1. Kinijos armijos hakeriai buvo įsibrovę į Pentagono tinklapius
2. Hakeriai „nulaužė" telefoną „iPhone"
3. Hakeriai šantažuoja ieškančius darbo
4. "Hakeriai" įveikė „PS3" konsolę
5. Hakeriai išnaudoja Background Intelligent Transfer Service (BITS) pažeidžiamumą
6. Hakeriai bandė „nulaužti” internetą
7. JAV valstybės departamentas atsigauna po įsilaužimų
8. „Microsoft“ praneša apie 5 „naujas“ kritines saugumo spragas
9. Arabų įsilaužėliai nuniokojo apie 700 Izraelio tinklalapių
10. Prekyba ir apgavystės internetu
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!