LT   EN   RU  
2021 m. birželio 12 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  IR
  Kultūra > Muzika > Grupės > Roko muzikos grupės > IR
Lankomumo reitingas Publikuota: 2007-04-26
Vilniaus alternatyvaus roko grupė „IR"
Vilniaus alternatyvaus roko grupė „IR" susikūrė 2003 ir netrukus sėkmingai šturmavo Lietuvos roko sceną. „IR" laimėjo kone visus šalies jaunų grupių konkursus, tapo geriausia VIII-o debiutantų festivalio „Naujas Kraujas 2004" grupe ir konkurso „EuroRock Vilnius 2004" nugalėtoja. 2004 pabaigoje iširus pirmai grupės sudėčiai, gitaristas, vokalistas ir dainų autorius Germanas Skoris kurį laiką bendradarbiavo su įvairias Lietuvos bei Latvijos muzikantais. 2006 pavasarį nenusistovėjo dabartinė grupės sudėtis:

GERMANAS SKORIS vokalas, gitaros
JOSH McCLUNG būgnai
JULIUS VALANČIAUSKAS bosinė gitara

Per tris metus grupės muzika buvo lyginama su daugeliu žymiu roko kolektyvų - nuo „Placebo" ir „Smashing Pumpkins" iki „Nirvana" ir „Foo Fighters", o tai tik įrodo, kad „IR" turi savo originalų stilių. Grupės muzikiniai įkvepėjai yra gana įvairūs - nuo „Red Hot Chili Perpers" iki „A Perfect Circle". Muzikantai vengia tiksliau apibūdinti savo stilių, siūlydami klausytojams patiems tai nuspręsti, o juos pačius tenkina pavadinimas „rokas". „Mes grojam muziką, kuri mums tai patinka, - sako „IR" - o tai yra mums svarbiausia".

2005 pradžioje „IR" pasirašė sutartį su muzikos leidybos įmone „Muzikos zona". Vėlyvą 2005 rudenį pasirodė grupės debiutinis albumas „Now or Never" („Dabar arba niekada"). Albumą labai palankiai įvertino Lietuvos ir užsienio kritikai bei roko mėgėjai. „Albumas veža nuo pradžių [...] Nuostabi kokybė taip anksti grupės istorijoje" rašė Suomijos interneto žurnalas „Overhook Music".

Nepaisant nepalankaus Baltijos šalių žiniasklaidos požiūrio į roką, dainos iš albumo sugebėjo prasibrauti į kelių radijo stočių programas ir net pateko į populiariausių kūrinių sąrašus. Tris savaites dainos „Idol" vaizdo klipas pirmavo „Baltic Top" - tarptautinėje programoje, kurią organizavo kelios radijo stotys ir televizijos kanalai iš Latvijos, Lietuvos ir Estijos. Baladė „Maybe" ilgokai pirmavo radijo stoties „Mažeikių Aidas" populiariausių dainų trisdešimtuke.

„IR" dažnai koncertuoja įvairiuose festivaliuose, renginiuose bei klubuose. Grupė grojo vienoje scenoje su „Tito & Tarantula" festivalyje „Rudsrock 2004", koncertavo Vokietijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Olandijoje ir Anglijoje. 2006 vasarą „IR" buvo išrinkta savaitės grupe autoritetingoje nepriklausomos muzikos interneto svetainėje „ubl.com". 2006 pradžioje „IR" buvo išrinkta „Geriausia 2005 metų Lietuvos roko grupe" alternatyvios muzikos apdovanojimuose „A-LT 2005", o albumas „Now or Never" buvo nominuotas „Geriausio 2005 metų albumo" kategorijoje.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    „Lietuvos” kino teatras (13)    Masonai (7)    Psichiatrija (64)    Gender Loops (6)    Nokia (24)    Moterims (34)    Britų trumpaplaukės katės (2)    Bendravimas (743)    Aukštasis mokslas (13)    Intel (6)    Parašiutizmas (15)    Naršyklės (7)    Automobiliai (41)    Motociklai (12)    Džiaugsmas (2)    Informaciniai karai (11)    Susitaikymas (9)    Raganos (12)    Krikščionys demokratai (3)    Dektinė (2)    Pagonybė (3)    Valdas Adamkus (11)    Sony Ericcson (40)    Runkeliai (18)    Žemės ūkis (33)    Liberalai demokratai (3)    Vox Populi (14)    Kazimiera Prunskienė (13)    Lietuvoje (43)    Mokslai (1219)    Stomatologija (6)    Spiritizmas (4)    Politika (26)    Antanas Terleckas (2)    Ištikimybė (4)    Mergelė (7)    Dvarai (36)    Viktor Uspaskich (61)    Erich Fromm (5)    Vėlinės (5)    Draugystė (10)    Specialiosios tarnybos (36)    Užsienyje (2)    Ekologiški produktai (2)    Opijatai (13)    Architektūra (11)    Wing Tsun (14)    Gintaras Beresnevičius (26)    Tiškevičiai (18)    Katės (33)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!