LT   EN   RU  
2020 m. rugpjūčio 13 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  IT parodos
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > IT parodos
Lankomumo reitingas Publikuota: 2007-09-30
Paroda "Infobalt 2007" baigėsi robotų kautynėmis

Paskutinę "Infobalt 2007" parodos dieną, 2007 m. spalio 27 d., elektronikos mėgėjai surengė pirmas Lietuvoje "mini sumo" robotų kautynes. Po varžybų, atsakinėdami į lankytojų klausimus, robotų kūrėjai džiaugėsi, kad pavyko sudominti jaunimą technologijomis ir robotų kūrimu.

Nuo keistų "padarų" knibždantis ir dūzgiantis stendas sulaukė didelio dėmesio - dar pirmąją parodos dieną pas robotų kūrėjus užsuko ir su jais kalbėjosi Ministras Pirmininkas Gediminas Kirkilas.

Robotų kūrėjų klubo atstovas Vitalij Rodnov, pasakodamas apie šio renginio tikslus, teigė, kad "mini sumo" robotukus pasigaminti nesudėtinga, ir savarankiškai tai gali padaryti net vyresniųjų klasių moksleiviai. Tačiau jis neatskleidė savo pagaminto robotuko - varžybų nugalėtojo, akivaizdžiai pranašesnio už kitus dalyvių kūrinius, kainos.

"Šie robotukai, nors ir atrodo panašūs į žaislus, gali kainuoti ne vieną šimtą litų. Tarptautinėms varžyboms surinkti robotai - tai sudėtingi elektroniniai mechanizmai. Jiems specialiai kuriamos valdymo programos ir planuojama kautynių taktika. Tačiau šiuo renginiu norėjome sudominti ir paskatinti jaunus žmones kurti patiems. Tiek pristatytų robotų gausa, tiek stendą supusių parodos lankytojų dėmesys rodo, kad tai padaryti mums pavyko", - apibendrino pasirodymą V. Rodnov.

Prie keliomis eilėmis žiūrovų apsupto kovos ringo buvo išties sunku prasibrauti. Pasibaigus varžyboms bei aprimus aistroms, toliau buvo demonstruojami ir kitokie robotai: vieni galėjo sekti nubrėžtą liniją, kiti - klaidžiojo po stendą, išvengdami kliūčių. Valdomas per atstumą robotas netgi buvo "įdarbintas" - jis, važinėdamas netoliese, viliojo lankytojus užsukti į stendą bei dalino jiems reklaminius kalendoriukus.

Renginį parėmė asociacija "Infobalt", RC Shop.LT, žurnalas "Kompiuterija", UAB "Lemona" bei portalas Elektronika.lt.

"Mini sumo" varžybų momentus, užfiksuotus nuotraukose ir vaizdo įrašuose, galima peržiūrėti robotų kūrėjų klubo svetainėje - Robotai.elektronika.lt.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Automobiliai (41)    Televizija (17)    Fantastika (21)    Novelės (102)    Psichiatrija (64)    Ekonomika (5)    Proza (157)    Įžymūs žmonės (68)    Britų trumpaplaukės katės (2)    Šaulys (7)    Visuotinė istorija (44)    Rasizmas ir ksenofobija (9)    Soliariumai (5)    Drabužiai (41)    Jurga Ivanauskaitė (17)    Kompiuterinis saugumas (43)    Firmos (12)    Aviacija (38)    Poltergeistai (2)    Skaneriai (5)    Grupės (81)    Politologija (64)    Zigmas Vaišvila (10)    Išpažintis (16)    Alus (22)    Rokeriai (3)    Labradoras (2)    Vabzdžiai (5)    Ekologinis ūkis (2)    Geležinkeliai (4)    Seimo rinkimai (4)    Striptizas (8)    Tamplierių ordinas (7)    Kovo 8 (3)    Masonai (7)    Emo (10)    Lietuvoje (43)    Kelnaitės (2)    Skandalai (476)    Filologija (2)    Viešieji ryšiai (20)    Makaronai (2)    Džiazo muzikos grupės (11)    Interneto tinklai (4)    Avalynė (7)    Transportas (125)    Ginklai (22)    Vytautas Landsbergis (6)    Pavydas (5)    Vadyba (89)
1. „Infobalt" parodoje - robotų kautynės
2. Tarptautinė "Infobalt" konferencija: intelektualūs transporto sprendimai ir plačiajuostis internetas
3. Tarptautinė "Infobalt" konferencija: kalbinės technologijos bei verslo informacijos valdymas
4. "Infobalt 2005" parodos akcentai ir kitų metų naujovės
5. Į parodą ne megabaitų ir bitų, bet paslaugų
6. „Infobalt 2005” – šiais metais dalyvaukite KITAIP
7. Paroda "INFOBALT" - jau 12 metų besitęsiantis reiškinys
8. „CeBIT“ parodoje - platus „Penkių Kontinentų“ paslaugų spektras (VIDEO)
9. Pasaulio informacijos technologijų forumas WITFOR–Vilnius 2003 ir jo svarba Lietuvai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!