LT   EN   RU  
2021 m. birželio 19 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
  Technologijos
Pasaulis pradeda riboti bevielio ryšio telefonų su juose įrengtais fotoaparatais naudojimą
Lankomumo reitingas

Pirmoji riboti bevielio ryšio telefonų su fotokameromis naudojimą pradėjo Italija, kurios kontrolės institucijos jau parengė instrukcijas, kaip ir kur galima naudotis tokiu telefonu. Instrukcijose numatoma, kad žmonių nuotraukomis, padarytomis telefonu, galima naudotis tiktai asmeniniais tikslais. Jei nuotrauką planuojama viešinti, nuotraukoje pavaizduotas žmogus turi būti apie tai informuotas, rašo BBC. Saudo Arabija uždraudė bevielio ryšio telefonų su kameromis naudojimą. Su nepatiklumu ir nepritarimu į juos žvelgia ir kelios kitos Artimųjų Rytų valstybės. Jau pasitaikė atvejų, kai Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir Japonijoje buvo teisiami vyrai, slapta savo telefonais fotografavę nuogas moteris sveikatingumo centrų persirengimo kambariuose.

Ateities telefonai ir kainos slenkstis
Lankomumo reitingas

Tyrimas atskleidė, kad užuot skubėję naudotis naujomis technologijų galimybėmis dauguma vartotojų yra labai pragmatiški. Jie priima naujoves tik tada, kai jos tampa naudingos ir padeda taupyti. Prie tam tikro vartotojų skepticizmo gerokai prisidėjo išpūstas WAP galimybių reklamavimas - analitikai pažymi, kad panašios vartotojų reakcijos galima tikėtis smarkiai reklamuojant 3G ryšį. Mobiliojo ryšio operatoriai turės gerokai pasidarbuoti, kad įtikintų žmones išleisti daugiau pinigų naujoms paslaugoms, tokioms kaip nuotraukomis ar vaizdo klipais iliustruojamos žinutės. Pasak tyrimo autorių, kompanijoms nepavyks įtikinti vartotojų mokėti 4 ar 5 kartus brangiau vien tik už dabar jų dažniausiai naudojamas balso paslaugas. Naujos kartos mobiliojo ryšio paslaugų teikėjai,...

Virtuali pelytė ir klaviatūra pakeis mobiliuosius telefonus
Lankomumo reitingas

Kita "Siemens" naujovė - erdvinio vaizdo sensorinis ekranas - gali pakeisti įprastą telefono sandarą, kurioje nebeliks vietos klaviatūrai. Naujoji technologija įgalina nedidelio dydžio telefono ekrane išdėstyti visą raidyną. Tam naudojamas specialus sensorinis ekranas su stikle esančiais elektromagnetinio lauko davikliais, fiksuojančiais pirštų judesius virš ekrano paviršiaus. Pirštu parodęs į tą klaviatūros dalį, kurioje yra reikiamas simbolis, vartotojas ekrane pamatys padidintą klaviatūros plotą ir galės paspausti reikiamą klavišą. "Siemens" yra pagaminusi du tokios virtualios klaviatūros prototipus: vienas skirtas raidėms ir skaičiams rinkti, o kitas pritaikytas automatiškai atpažinti ranka rašomą tekstą.

Mobiliojo ryšio rinką sustiprino pigūs telefonai
Lankomumo reitingas

Tyrimų bendrovės "Gartner Dataquest" atlikta apklausa parodė, kad antrąjį šių metų ketvirtį viso pasaulio vartotojai įsigijo net 115 mln. mobiliųjų telefonų, todėl per visus 2003-iuosius gali būti parduotas rekordinis skaičius - 450-460 mln. telefonų. Tyrimų bendrovė nurodė, jog pagrindinė 11,9 proc. prieaugio, palyginti su 2002-ųjų antruoju ketvirčiu, priežastis buvo sėkmingi pardavimai besikuriančiose rinkose. Palyginti su šių metų pirmuoju ketvirčiu, balandžio-birželio mėnesiais mobiliųjų telefonų pasaulyje parduota 2 proc. daugiau, nepaisant SŪRS (SARS) neigiamo poveikio. Besikuriančiose rinkose ypač paklausūs buvo pigesni mobiliųjų telefonų modeliai. Daugiau parduota ir Japonijoje, kurios vartotojai galėjo sau leisti įsigyti telefonus su labai kokybiškais fotoaparatais. "Per ketvirtį pardavimai...

SMS žinutėmis susipažinę norvegai susituokė telefonų būdelėje
Lankomumo reitingas

Savaitgalį Norvegijoje vyko neįprastos sutuoktuvės: Gretė Mirslet (Grte Myrslett) ir Frodė Strmas (Frode Strmma) amžinąją meilę vienas kitam prisiekė Oslo priemiesčio... telefono būdelėje. Šioje ceremonijoje dalyvavo ir kunigas. Jaunuoliai susipažino vasarą susirašinėdami SMS žinutėmis. Jie pripažino, jog juos suartino ryšys telefonu.

Rusijoje galimas "Vimpelcom" ir "MegaFon" susijungimas
Lankomumo reitingas

Jei Rusijoje susijungs dvi mobiliojo ryšio operatorės "Vimpelcom" ir "MegaFon", šalies Ryšių reguliavimo tarnyba gali svarstyti naują licenciją, teigė Rusijos Ryšių ministras Leonidas Reimanas. "Optimalus mobiliojo ryšio operatorių skaičius yra trys", - sakė L.Reimanas. "Jei "Vimpelcom" ir "MegaFon" susijungs, mes turėsime pagalvoti, kaip į rinką įtraukti trečią operatorę". "Vimpelcom" ir "MegaFon" yra antra ir trečia pagal dydį Rusijos mobiliojo ryšio bendrovės. Abi kompanijos konkuruoja su "Mobile TeleSystems", kuri taip pat dirba Ukrainoje ir turi daugiau abonentų nei "Vimpelcom" ir "MegaFon" kartu paėmus. Visos trys bendrovės sparčiai plečia savo rinkas.

Mobilusis telefonas musulmonams
Lankomumo reitingas

Kompanija "LG Electronics" sukūrė specialiai musulmonams skirtą mobiliojo telefono modelį LG G5300. Kadangi išpažįstantys islamą turi kasdien po penkis kartus melstis atsisukę į šventąjį miestą Meką, LG G5300 padeda jiems tiksliai nustatyti reikiamą kryptį. Tuo tikslu reikia nukreipti telefoną į šiaurę (pasinaudojus prie telefono prijungiamu miniatiūriniu kompasu) ir jo meniu įvesti savo buvimo vietos koordinates. Mekos kryptis bus grafiškai parodyta telefono ekrane. Palyginti su GPS imtuvais, paprastas kompasas turi didelį privalumą - jis veikia net ir ten, kur GPS palydovų signalai yra per silpni ar visai nepasiekia.

  Komentarų: 2
SMS pakilo lig dangaus
Lankomumo reitingas

Šiuo metu "Singapore Airlines" testuoja savo lėktuvuose įrengtą vienkrypčio SMS ryšio sistemą. Žinutes "iš dangaus" gali siųsti į Europą, JAV ir Australiją skrendantys šios kompanijos keleiviai. Žinutes rašyti galima naudojantis specialiomis pramogų konsolėmis. Pasak "Singapore Airlines" atstovų, naujoji paslauga keleiviams patinka, tačiau bandymai dar nebaigti, ir kada bus galima naudotis dvikrypčiu SMS ryšiu, tebėra neaišku.

Atnaujinta Inovacijų versle programa bus siekiama aktyvesnio mokslo ir verslo visuomenės bendradarbiavimo
Lankomumo reitingas

Šiandien Vyriausybė patvirtino Inovacijų versle programą ir šios programos įgyvendinimo priemonių planą 2003-2006 m. Tai atnaujinta programa, pratęsianti pirmąją, priimtą 2000 metų gegužės mėnesį. Pagrindinis šios patvirtintos programos tikslas – didinti Lietuvos pramonės ir verslo konkurencingumą, sudarant palankias sąlygas veikiančioms įmonėms atsinaujinti, steigtis naujoms modernioms įmonėms ir panaudojant Lietuvos bei tarptautinį mokslo ir technologijų potencialą tapti didelę pridėtinę vertę kuriančiomis, sugebančiomis konkuruoti pasaulinėje rinkoje įmonėmis. Programa siekiama skatinti mokslo ir verslo visuomenės bendradarbiavimą, stiprinti šalies mokslinių tyrimų ir technologijų bazę, didinti jos panaudojimo efektyvumą, gerinti inovacijų finansinę aplinką, plėtoti inovacijų paramos infrastruktūrą, stiprinti inovacijų, mokslinių tyrimų ir technologijų plėtros politiką...

Australijoje kilo skandalas dėl mobiliųjų telefonų dangtelių
Lankomumo reitingas

Marihuanos kvapo mobiliųjų telefonų dangteliai Australijoje sukėlė tokį skandalą, kad juos parduodančiai įmonei teko išimti savo gaminius iš technologijos mugės Sidnėjuje stendo. Naujojo Pietų Velso ministras pirmininkas Bobas Karas ir vietos valdžia sukritikavo žalius, marihuanos motyvais išpieštus dangtelius, pareikšdami, kad jie skatina jaunimo narkomaniją. "Corporate Phone Covers" vadovas ir įkūrėjas Robertas Pančas sakė, jog reakcija buvo perdėta. "Tai naujovė. Jūs nepirktumėte didelio šokolado gabalo vien pauostę šokoladą", - teigė jis. Įmonės vadovo teigimu, Kinijoje gamintų marihuanos kvapo dangtelių, siūlomų drauge su šokolado, braškių, mėlynių, vyšnių ir rožių kvapo dangteliais, prekyba iki šiol vyko gerai. Tiesa, jie buvo parduodami 18 metų...

Kam naudojate kompiuterį?

Darbui

Mokymuisi

Pramogoms

Kaip bendravimo priemonę

Visiems šiems tikslams

Nesinaudoju kompiuteriu

Jūsų lytis: Vaikinas Mergina
 Balsavimo rezultatai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!