LT   EN   RU  
2020 m. liepos 10 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
  Technologijos
Kompiuterinė euro problema tyko nepasirengusiųjų
Lankomumo reitingas

Informacijos technologijų ekspertai prognozuoja, jog kitąmet Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą dalis šalies įmonių, kurių finansų, verslo valdymo programos nepritaikytos apskaitai ir litais, ir eurais, susidurs su vadinamąja "euro problema". Juozas Šimkus, AB „Lietuvos draudimas“ generalinio direktoriaus patarėjas sako, jog bendrovė neseniai naudojo savo darbuotojų sukurtas draudimo polisų registracijos, buhalterinės apskaitos ir kitas programas, kurios mokėjimus skaičiavo tik litais, tačiau žinodama apie būsimus pakitimus stojant į Europos Sąjungą (ES), nutarė investuoti į programų atnaujinimą.

Kompiuterių mokslas - elektroniniai žurnalai
Lankomumo reitingas

Žurnalas yra rusiško žurnalo Problemy peredachi informatsii vertimas. Spausdinami straipsniai apie statistinės informacijos teoriją, kodavimo teoriją ir technikas, triukšmo kanalus, klaidų aptikimą ir analizę, signalo aptikimą ir analizę, komunikacijos tinklų analizę ir bioniką. Žurnalo elektroninis archyvas nuo 2000 m. Nemokamai galima susipažinti su žurnalų turiniais ir straipsnių referatais.

  Komentarų: 1
Oracle vadovas pranašauja Microsoft krachą
Lankomumo reitingas

Kompanijos Oracle vadovas Laris Elisonas pasidalino savo nuomone apie informacinių technologijų rinkos ateitį. Viena Elisono minčių – kad ateityje Microsoft bus galutinai išgyvendinta iš tarnybinių stočių programinės įrangos rinkos, o asmeninių kompiuterių rinkoje jai teks gerokai pasispausti. Visa tai bus atvirojo kodo pasekmė. Patvirtindamas savo žodžius, Elisonas pateikė ryškų, tačiau ne neginčytiną pavyzdį. Jo nuomone, kadaise Microsoft be konkurencijos dominavo web serverių rinkoje su savo paketu IIS. Tačiau palaipsniui ji buvo iš ten išstumta, kai pasirodė Apache. Anot Oracle vadovo, toks pat likimas laukia ir kitų Microsoft produktų. Tačiau šiame teiginyje yra šiek tiek netikslumų. 1996 metais, kai IIS tik...

Įrenginys parašo ir pirštų atspaudų įvedimui
Lankomumo reitingas

Kompanija Interlink pagamino naują įrenginį vartotojų identifikacijai. ePad-ID pagalba dokumentą galima lengvai patvirtinti skaitmeniniu parašu ar net piršto atspaudais. ePAD-ID atrodo kaip skaitmeninė planšetė, kurią dažnai naudoja dizaineriai. Jo paviršiuje yra sumontuotas ir skystų kristalų ekranas, realiu laiku vaizduojantis įvedamą parašą. Prietaisas sugeba atpažinti ne tik parašo braižą, bet ir charakterį – spaudimą ir greitį, taigi, vien atkartojant braižą sistemos apgauti nepavyks. Įmontuotas pirštų atspaudų skeneris padidina asmenybės atpažinimo patikimumą. 3.8 colio įstrižainės ekranas vaizdą atkuria 320x240 taškų dydžiu ir 300 dpi skiriamąja geba.

Mobilusis telefonas su 3D spartintuvu ir megapikseline fotokamera
Lankomumo reitingas

Kompanijos Sharp ir J-Phone pristatė naują mobilųjį telefoną J-SH53 su įmontuota fotokamera ir dideliu ekranu. J-SH53 kamera charakteristikomis beveik prilygsta neaukšto lygio skaitmeniniams fotoaparatams – joje yra megapikselinis CCD sensorius, galima fotografuoti iki 114x858 skiriamąja geba. Kamera gali didinti vaizdą iki 2,4x, turi brūkšninių kodų skaitymo funkciją bei gali įrašinėti vaizdus formatu MPEG-4.

  Komentarų: 1
Kinija įrengė mobiliojo telefono ryšio stotį aukščiausioje pasaulio viršukalnėje
Lankomumo reitingas

Nuo šiol galima skambinti mobiliaisiais telefonais draugams ir artimiesiems nuo "pasaulio stogo" - 5 200 metrų aukštyje virš jūros lygio, aukščiausioje pasaulio Džomolungmos viršukalnėje įrengtos Kinijos mobiliojo telefono ryšio operatoriaus perdavimo antenos. Stotis gali aptarnauti 2 000 mobiliųjų telefonų naudotojų ir perduoti ne tik balso pranešimus, bet ir informaciją nuotraukomis bei hieroglifais, sakoma "Tibet Mobile" vadovybės pranešime.

Naujas DNR mikrokompiuteris
Lankomumo reitingas

Naujas mažytis biologinis įrenginys gali tapti galingų DNR kompiuterių pirmtaku. Izraelio mokslininkai pristatė mažiausią pasaulyje biologinę skaičiuojančią mašiną, kuri veikia naudodama DNR molekules ir enzimus. Viename mikrolitre tirpalo tilptų iki trijų trilijonų DNR kompiuterių. Kartu jie galėtų atlikti 66 mlrd. operacijų per sekundę.

  Komentarų: 4
Microsoft žygis į mobiliųjų telefonų rinką prasideda Kinijoje
Lankomumo reitingas

Korporacija Microsoft pastaruoju metu reiškia ypatingą dėmesį mobiliojo ryšio rinkai, tačiau kol kas jos pasiekimai šioje srityje gana kuklūs. Mobiliųjų telefonų, veikiančių su PocketPC, yra dar labai mažai. Tačiau Microsoft nesirengia nusileisti ir tęsią puolimą mobiliojoje rinkoje. Tai ypač pastebima sparčiai besiplečiančioje Kinijos rinkoje. Neseniai Microsoft ir antras pagal dydį mobiliojo ryšio operatorius China United Telecom pasirašė tarpusavio supratimo memorandumą, kuris artimiausiu metu gali pavirsti pilnaverte bendradarbiavimo sutartimi.

Trumpųjų žinučių konfidencialumas priklauso nuo bevielio ryšio operatorių darbuotojų sąžiningumo
Lankomumo reitingas

Bevieliu ryšiu siunčiamų trumpųjų pranešimų paslauga nėra tokia konfidenciali, kokia gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Norėdama pasiūlyti klientams trumpųjų žinučių siuntimo paslaugą bevielio ryšio operatorė turi įrengti trumpųjų žinučių aptarnavimo centrą, pavyzdžiui, "LogicaCMG" arba "Schlumberger SEMA". Aptarnavimo centras yra tarnybinė stotis su milžinišku pašto dėžučių skaičiumi, primenanti elektroninio pašto tarnybinę stotį. Paprastai žinutės stotyje saugomos apie 15 dienų, ir per tą laiką bet kuris bendrovės operatorės darbuotojas gali bet kurią iš jų perskaityti.

"NTT DoCoMo" pristatė rankinį telefoną
Lankomumo reitingas

Japonijos mobiliojo ryšio kompanija "NTT DoCoMo" pateikė rinkai pirmąjį komercinį savo mobiliojo ryšio telefoną "Wristomo", kuris skirtas dėvėti ant rankos. 113 gramų sveriantis 171,5x40,4x18,5 mm dydžio telefono pokalbių trukmė - 120 minučių, budėjimo - apie 200 val. Norint kalbėtis reikia nusisegti telefoną nuo rankos: viename dirželio gale yra mikrofonas, kitame - miniatiūrinis garsiakalbis. "Wristomo" turi monochrominį LCD ekraną, kuris, kai nenaudojamos telefono funkcijos, rodo laiką. Ant telefono dirželio įrengti devyni navigacijai ir kitoms funkcijoms skirti mygtukai.

Ar turite namuose kompiuterį?

Taip

Ne

Jūsų lytis: Vaikinas Mergina
 Balsavimo rezultatai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!