LT   EN   RU  
2020 m. liepos 14 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
  Technologijos
Ateities telefonai ir kainos slenkstis
Lankomumo reitingas

Londone įsikūręs tyrimų centras "The Work Foundation", nagrinėjantis, kaip šiuolaikinės technologijos, tarp jų plačiajuostis internetas bei mobilusis ryšys, keičia kasdienį žmonių gyvenimą, paskelbė naujausio tyrimo "MobileUK" duomenis. Jie liudija, kad didžiausia kliūtis, su kuria susidurs naujos kartos mobilieji telefonai ir ryšio paslaugos, yra kaina. "The Work Foundation" tyrėjai savo išvadas remia išnagrinėję, kaip keturios jų atrinktos britų šeimos realiai naudojasi mobiliuoju ryšiu. Pasak vieno iš tyrimo autorių Maxo Nathano, pigūs mobiliojo ryšio pokalbiai D. Britanijoje tėra mitas. Tikrovėje daugeliui žmonių pokalbiai mobiliuoju telefonu yra svarbi išlaidų dalis, kurią reikia nuolat kontroliuoti. Pasak tyrėjo, mobiliojo ryšio paslaugų teikėjai turi nuolat atsiminti,...

GSM abonento koordinatės - iki 50 metrų tikslumu
Lankomumo reitingas

D. Britanijos kompanija "Cambridge Positioning Systems", kurianti įvairius buvimo vietos nustatymo sprendimus, pasiūlė grynai programinį būdą, leidžiantį be papildomos techninės įrangos dideliu tikslumu nustatyti bet kurio GSM abonento koordinates. Naudodami "Cursor Matrix" technologiją mobiliojo ryšio operatoriai be GPS technologijos gali diegti naujas klientų buvimo vietos nustatymo paslaugas, nes dabar buvimo vietą įmanoma nustatyti iki 50 metrų tikslumu. Operatoriams nereikia modernizuoti turimų bazinių stočių, o tokių paslaugų vartotojai gali naudotis įprastais telefonais. Norintys savo tinkluose įdiegti buvimo vietos nustatymo paslaugas operatoriai turės įdiegti bazinėse stotyse naują programinę įrangą. Ji turės būti įkelta ir į šių paslaugų vartotojų mobiliuosius telefonus.

Pasaulis pradeda riboti bevielio ryšio telefonų su juose įrengtais fotoaparatais naudojimą
Lankomumo reitingas

Bevielio ryšio telefonams su juose įrengtais skaitmeniniais fotoaparatais vis labiau plintant po pasaulį, skirtingo lygmens valdžia pradeda riboti vietas, kuriose galima naudotis tokio tipo telefonais. Nuo valdžios neatsilieka ir pramogų bei striptizo, taip pat sporto klubų valdytojai. Pirmoji riboti bevielio ryšio telefonų su fotokameromis naudojimą pradėjo Italija, kurios kontrolės institucijos jau parengė instrukcijas, kaip ir kur galima naudotis tokiu telefonu. Instrukcijose numatoma, kad žmonių nuotraukomis, padarytomis telefonu, galima naudotis tiktai asmeniniais tikslais. Jei nuotrauką planuojama viešinti, nuotraukoje pavaizduotas žmogus turi būti apie tai informuotas, rašo BBC.

"Visa" mokėjimo kortelės - mobiliuosiuose telefonuose
Lankomumo reitingas

Birželio mėnesį Tokijuje prasidės "Visa" korteles naudojančių mobiliųjų telefonų atsiskaitymų sistemos bandymai. Jų metu 3000 tokių telefonų savininkų galės atsiskaityti už prekes ir paslaugas nukreipę savo telefonus į specialius terminalus, naudojančius infraraudonąjį ryšį. "Visa" korteles naudojančių mobiliųjų telefonų atsiskaitymo sistemą kuria Japonijos ryšio operatorius "NTT DoCoMo", "Visa International" ir su jomis bendradarbiaujančios japonų kompanijos "Nippon Shinpan", "OMC Card" ir "AEON Credit". "Visa" korteles į telefonus integruojanti sistema pagrįsta "Visa Proximity Payments" specifikacija. Ji įdiegta "NTT i-Appli" paslaugų pakete.

Ar JAV teisėjai "atklijuos" mobiliojo ryšio vartotojus?
Lankomumo reitingas

Vėliausiai per 60 dienų trijų JAV Kolumbijos apygardos Apeliacinio teismo teisėjų taryba turi nuspręsti, galės ar ne amerikiečiai pasilikti savo mobiliojo telefono numerį keisdami ryšio operatorių. Jei bus paliktas galioti Federalinės komunikacijų komisijos nutarimas, nuosavas numeris kiekvienam abonentui bus suteiktas jau šį lapkritį. Visiems ryšio operatoriams privalomą sprendimą teikti nuosavo numerio (number portability) paslaugą Federalinė komunikacijų komisija priėmė dar 1996 m., tačiau dėl smarkaus operatorių pasipriešinimo buvo priversta 3 kartus atidėlioti paskutinę jo įsigaliojimo datą. Dabar "raudonas brūkšnys" užbrėžtas ties 2003 m. lapkričio 24-ąja, ir šį kartą FCC nesirengia atsitraukti. Ne mažiau ryžtingai nusiteikę ir Amerikos mobiliojo ryšio operatoriai, apkaltinę...

Analitikai skelbia, kad trečiosios kartos bevielis ryšys niekada neatsipirks
Lankomumo reitingas

Praėjus vos kelioms savaitėms po to, kai "Hutchison 3G" paleido pirmąjį Europoje trečiosios kartos (3G) bevielio ryšio tinklą, ši operatorė priėmė netikėtą sprendimą - sumažinti 3G telefonų kainas Didžiojoje Britanijoje. Jei naujos 3G siūlomos galimybės vartotojų nesudomins, Europos telekomunikacijų įmonių, į 3G licencijas investavusių per 107 milijardus eurų, išlaidos niekada neatsipirks. Kaip rašo "The Financial Times", kol kas kalbėti apie 3G idėjos mirtį Europoje pernelyg anksti, tačiau "Hutchison" sprendimas sukėlė nerimą daugeliui ryšio rinkos dalyvių. Kiek anksčiau bendrovės atstovai tvirtino neketiną subsidijuoti 3G telefonų pirkėjų Didžiojoje Britanijoje. Tačiau praėjusią savaitę naujosios kartos telefonų kainos, iš pradžių sudariusios apie 400 svarų,...

Senovės Graikijos teatras atkurtas virtualioje realybėje
Lankomumo reitingas

Perkilo Odeonas – pirmasis dengtas teatras, pastatytas V amžiuje p. m. e. Atėnuose ir laikomas visų šiuolaikinių koncertų salių protėviu – buvo atkurtas pasitelkus virtualiąją realybę. Jorko universiteto teatro meno mokykloje šis senovinis meno paminklas buvo rekonstruotas entuziastų grupės dėka. Pasirodė, kad nežiūrint puikios akustinės sistemos, scenos vaizdą gerokai užgožė kolonos. Archeologiniai tyrinėjimai teigia, kad didžiulį Odeono stogą laikė 81 kolona. Mokslininkų gautame vaizde matėsi, kad 40% žiūrovų nematė veiksmo scenoje, nes jį užgožė kolonos.

„Reali virtualybė“
Lankomumo reitingas

Mokslininkai iš Tokijo universiteto kuria naujos kartos virtualios realybės sistemą. Joje realūs ir virtualūs objektai vienas kitą papildo. Todėl patys kūrėjai sistemą linkę vadinti „papildoma realybe“ (augmented reality). Norint patekti į tokią realybę, reikia užsidėti specialų šalmą arba akinius. Tačiau, skirtingai nuo įprastos virtualios realybės, kai į šalme įmontuotą ekraną projektuojamas visiškai sintezuotas vaizdas, šiuo atveju žmogus mato ir realaus pasaulio objektus, nes akiniai yra permatomi. Beje, tokiose sistemose nėra nieko ypač naujo. Jos naudojamos šiuolaikinėje karo pramonėje, daugiausia aviacijoje. Tokiu atveju informacija apie lėktuvo būklę, koordinates ir kita yra išvedama į ekraną, esantį šalme.

  Komentarų: 2
MacWorld: Apple ir vėl nustebino naujovėmis
Lankomumo reitingas

Naujoji "Apple" kompiuteriams skirtos įrangos paroda "MacWorld" atnešė iškart visą krūvą sensacijų. Beje, "Apple" visada "pataupo" didžiausias sensacijas šiai parodai. Štai 2002-ieji "Apple" pasauliui prasidėjo nuo naujo unikalaus dizaino "iMac" kompiuterio su skystųjų kristalų ekranu, iškeltu virš pusrutulio formos korpuso... Kaip tik dėl šio kompiuterio ir kitų naujovių praeiti metai kompanijai buvo itin sėkmingi, tačiau ir 2003-ieji prasideda ne menkesnėmis "Apple" sensacijomis. Kompanijos vadovas Steve Jobs parodos dalyviams pristatė išties nemenką sąrašą naujovių. Pirmiausia - du nauji nešiojamieji kompiuteriai "PowerBook". Lietuvoje "PowerBook" mažai žinomi, tačiau nauji modeliai verti visų kompiuterininkų dėmesio.

Ar iš tikrųjų silpsta akys nuo kompiuterio?
Lankomumo reitingas

Neoficialiais statistikos duomenimis, dabar mūsų šalyje instaliuota daugiau kaip 300000 kompiuterių. Be jų neapsieina moksleiviai ir studentai. Nemažai laiko tiek darbe, tiek namuose prie monitoriaus ekrano praleidžia ir suaugusieji. Kompiuteris tapo nebe prabanga ar žaidimų šaltinis vaikams, o kasdieniniu darbo įrankiu. Tačiau informatikos specialistų ir ypač medikų nuomone, kompiuterių turėtojams yra iškilęs rimtas pavojus sveikatai. Todėl, dirbdami kompiuteriu, ir nesilaikydani tam tikrų standartų reikalavimų, higienos normų ar specialistų rekomendacijų, vartotojai gali pakenkti savo sveikatai. Ka daryti, kad šis sudėtingas darbo įrankis būtų ne tik svarbiausias pagalbininkas ir buvo aptariama Vilniaus visuomenės sveikatos centre vykusiame seminare apskrities pagrindinių, vidurinių mokyklų, gimnazijų...

 Roma Daškevičienė   Komentarų: 14

Kam naudojate kompiuterį?

Darbui

Mokymuisi

Pramogoms

Kaip bendravimo priemonę

Visiems šiems tikslams

Nesinaudoju kompiuteriu

Jūsų lytis: Vaikinas Mergina
 Balsavimo rezultatai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!