LT   EN   RU  
2020 m. gegužės 29 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
  Technologijos
Galio nitridas ant silicio padėklų
Lankomumo reitingas

Su puslaidininkiais, turinčiais didelį draustinės energijų juostos tarpą, siejami dideli lūkesčiai. Gali būti, kad daugeliu atvejų jis pakeis silicį. Siemens gamina ir parduoda diodus iš silicio karbido, SiC, kurie padidina DC/DC keitiklių efektyvumą, o Cree gamina iš SiC aukštadažnius galios tranzistorius ir šviesos diodus. GaN yra dar viena daug žadanti medžiaga, iš kurios gali būti pagaminti tokias pat aukštas įtampas kaip ir SiC atlaikantys prietaisai, tik žymiai didesnių dažnių. Ką pasakytumėte apie stiprintuvą, duodantį 40 V išvesties įtampą ir dirbantį...

Silicio rezervai dar neišsemti
Lankomumo reitingas

Pasak Jameso Meindlo, Qiango Cheno ir Jeffrey Daviso iš Džordžijos technologinio instituto, puslaidininkinis silicis, iš kurio dabar gaminami beveik visi integriniai grandynai, turi pakankamai rezervų ir iki 2011 m. gali sutalpinti tūkstantį kartų daugiau tranzistorių nei šiuo metu. Tokiuose lustuose būtų apie milijardą tranzistorių. Nors fizikai ir nemato principinių tokios pažangos kliūčių, tačiau, be abejo, teks spręsti nemažai techninių klausimų. Pavyzdžiui, laidūs ir izoliuojantys sluoksniai privalės būti daug plonesni nei dabar: nelaidaus silicio oksido sluoksnio storis turės būti apie vieną...

Į kramtomąją gumą panaši keramika
Lankomumo reitingas

Medžiagotyroje jau seniai žinomas superplastiškumu vadinamas toks reiškinys, kai pakaitinus iki tol labai trapią keramiką, ji staiga tampa labai elastinga medžiaga, kurią galima ištempti nebijant sutraukyti. Žurnale „Nature" glaustai pranešama apie Japonijoje vykdomus šios srities tyrimus. Pasakojama apie cirkonio oksido keramikos bandinius, kuriuos įmanoma ištempti iki dešimties jų pradinių ilgių.

3D garsas
Lankomumo reitingas

Yra keletas tehnologijų sukurti 3D-garsą. Pas Creative tai EAX, pas Aureal - A3D, pas Microsoft tai DirectSound3D, esantys DirectX bibliotekose. Visos jos leidžia atkurti realistinį garsą, kurį sunku atskirti nuo tikro. Todėl, kad sukurti didesnį erdvinį efektą visi HMD aprūpinami ausinėmis. Pabandžius pavyzdžiui žaidimą su paprasta garso korta ESS, o po to su Creative Sound Blaster 64 PCI skirtumas gana didelis, bet tai geriau vieną kartą išgirsti negu šimtą perskaityti.

  Komentarų: 1
SoundBug + stalas = garsiakalbis
Lankomumo reitingas

CeBIT parodoje buvo pristatytas įrenginys, pavadintas SoundBug. Gamintoja – kompanija Olympia – jį reklamuoja kaip alternatyvą ausinėms ar nešiojamų garso įrenginių garsiakalbiams. “SoundBug” pagamintas pagal technologiją, kurią sukūrė JAV kariškiai naudojimui hidrolokacijos srityje. Įrenginys yra mažesnis už kompiuterinę pelę ir savo forma ją primena. Jis standartine jungtimi prijungiamas prie garso įrenginio ir tvirtinamas prie kokio nors tvirto, lygaus paviršiaus (pavyzdžiui, stiklinio stalo ar lango stiklo).

Perspektyvūs irenginiai
Lankomumo reitingas

Yra jau sukurti prietaisai kurie susideda iš heminių aerozolių, kurie yra maišomi tarp savęs skleisdami kvapus. Tehnologijos greitai vystosi. Pati virtuali realybė naudojama daugelyje gyvenimo sričių. Robotai kuriuos valdo žmogus iš virtualios realybės atlieka pavojingus ir kitus įvairius darbus. Žaidimams kurti plačiai naudojama tehnologija Motion Capture, leidžianti "nuimti" žmogaus judesius ir juos priskirti trimačiam modeliui. Pavyzdžiui šis metodas naudojamas žaidime Dungeon Keeper 2, čia jūs galite matyti slenkantį vagį, šokančius skeletus.

Elektroninis popierius
Lankomumo reitingas

Skaitmeninis "popierius", kuriame bus galima rodyti besikeičiančius tekstus ir grafiką, idealiai apjungs geriausias tradicinių spaudinių ir vaizdo ekranų savybes. Kompanijos lenktyniauja tarpusavyje, kas pirmiau įgyvendins šią užduotį, vystydamos dvi konkuruojančias technologijas. Jis leidžia pasiekti puikią skyrą ir didelį kontrastą, jį galima skaityti iš didelio kampų diapazono, vaizdams saugoti nesunaudojama jokia išorinio šaltinio galia, sveria mažai, kainuoja dar mažiau ir, skirtingai nei dabartiniai kompiuterių ekranai, yra (tiesiogine ir perkeltine prasme) lankstus. Nieko keisto, jog tradicinis įrašas rašalu ant popieriaus lapo vis klesti ir skaitmeniniame pasaulyje, kuris turėjo išstumti popierių.

Ar saugu Voratinklyje?
Lankomumo reitingas

Ar sudrausmina tokius naivuolius pasakojimai apie tai, kad Voratinklyje nesunku sumedžioti visą informaciją apie bendradarbius, kaimynus, draugus, priešus ir dar velniai žino ką? Atrodo, kad gyvename stiklo narve - pavyzdžiui, kad sužinoti kokio nors amerikiečio draudimo kortelės kodą, dabartinį ir ankstesnius gyvenamosios vietos adresus, gimimo datą ir ligos istoriją ur t.t. - tereikia vienos priemonės - paprasčiausios naršyklės (ir gal dar kartais - kelių skatikų). Ir Internetas čia niekuo dėtas - jis tik palengvino tos informacijos, kuri jau buvo kaupiama ir anksčiau, panaudojimą. Aišku, apie amerikoną informacijos nepakartojamai daugiau nei apie tūlą lietuvį - tačiau beveik akimirksniu gali sužinoti jo...

Kokios egzistuoja priemonės saugumui padidinti?
Lankomumo reitingas

"Winzip" kartu su duomenų suspaudimu siūlo ir jų archyvų užšifravimo galimybę. Tai nėra nepralaužiama apsauga, bet kuo ilgesnį slaptažodį parinksite, tuo sunkiau atrakins ZIP failą. Gaite pakankamai saugiai jaustis įvedę painų (raidės, skaitmenys ir specialūs ženklai) 16-os simbolių ilgio slaptažodį. www.winzip.com

Kiek saugus yra šifravimas?
Lankomumo reitingas

Šiuo metu nėra pakankamai saugus ir 56-ių bitų ilgio raktas, nes pernai šią JAV vyriausybės remiamą DES schemą "pralaužė" per nepilnas tris dienas (nors ir su 250 tūkst. dolerių kainuojančiu kompiuteriu, tačiau tokį pajėgumą gai pasiekti ir įprastinių PK tinklas). Tad tvirtinama, kad šiuo metu reikia naudoti bent 128 bitų ilgio raktus (tokio ilgio raktus naudojane tik PGP, bet ir "Netscape" ir "Microsoft" naršyklės. O štai "Symantec" "Norton Your Eyes Only" suteikia galimybę turėti net 2048 bitų ilgio raktus.

  Komentarų: 1

Ar turite namuose kompiuterį?

Taip

Ne

Jūsų lytis: Vaikinas Mergina
 Balsavimo rezultatai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!