LT   EN   RU  
2020 m. liepos 14 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
  Technologijos
El. pašto šiukšlės
Lankomumo reitingas

Tad ramia sąžine išmeskite žinutes apie įvairius el.paštu gaunamus virusus ("Good times" ir t.t.), kurie sunaikins kompiuterio duomenis vos tik pabandysite juos perskaityti. Dar kvailesnis pranešimas apie Interneto valymo dieną, per kurią reikia išjungti visus serverius ir t.t. Bet jei Tinkle nėra kompiuterių - nėra ko ir valyti.

  Komentarų: 2
"Sausainiai"
Lankomumo reitingas

Kai kas baiminasi "sausainių", mažų informacijos dalelių įrašomų į naršytojo diską). Neverta, nes jie niekuo negali jums pakenkti. O tai, kad jie saugomi jūsų diske, o ne serveryje tik padidina patikimumą - čia jūs galite juos peržiūrėt (atsisiųskite "sausainių" peržiūros programą iš www.winmag.com/Karen), pašalinti ir t.t. O jei norite uždrausti naršyklei kurti naujus sausainius, galite išbandyti WRQ firmos (www.wrq.com) @Guard, kuri leidžia iš WWW puslapių užklausų antraštės pašalinti "Referrer" lauką (jis nurodo IP adresą kompiuterio, iš kurio atėjo užklausa WWW puslapio atsiuntimui).

Interneto virusai
Lankomumo reitingas

Negi jus aplenkė "minties virusų" atmaina vadinama "Interneto virusais"? Vieni jų - tie el.laiškai, urie "perspėja" apie galimus baisius padarinius atidarius laišką, kurio "Subject" antraštėje priklijuota "Good Times" ar kokia kita "etiketė". Tokius laiškus NK suklasifikuoja, smulkiai aprašo ir demistifikuoja Vygintas Krasauskas. Visi šie įspėjimai neturi jokio rimto pagrindo. Tai yra sociologinis reiškinys, elektroninio amžiaus fenomenas, pavadintas "Virus Hoax" vardu (angl. "hoax", lot. "hocus" - apgavystė, mistifikacija, pokštas). Pavojingųjų laiškų ir virusų, dėl kurių keliama panika, dažniausiai nėra ir nebuvo."

Besikeičiantis freeware veidas
Lankomumo reitingas

Programų dalijamų veltui (kartu su pradiniais tekstais) ar už simbolinę kainą kiekis sparčiai auga. O tarp garsiausųjų - "Linux" operacinė sistema ir populiariausias "Apache" WWW serveris. Programuotojai ir firmos dalija programinę įrangą skatinami įvairių priežasčių. "Natscape" taip pasielgė, kad išsaugotų rinką, kurią užkovojo "Microsoft Internet Explorer" (kuris irgi dalijamas veltui, bet be pradinių tekstų). Gilesnės priežastys - siekis padidinti serverių programinės įrangos pardavimus. Kai kurie programuotojai dalija programas kaip iliustraciją to, ką jie gali sukurti. Dar kiti laikosi "programų veltui" filosofijos manydami, kad programinė įranga turi būti prieinama visiems programuotojams, kurie gali ją naudoti, prisitaikyti ir patobulinti.

Ateities kalbos?
Lankomumo reitingas

Ateitis yra neišvengiama be mažyčių programyčių vadinamų “skriptais”. Įvairioms firmoms besiveržiant į Voratinklio glėbį, jie pateikia labai pigų ir greitai realizuojamą būdą kurti dinaminius WWW puslapius. Lyginant su įprastinėmis kalbomis, pvz., C/C++, jie turi nemažai pranašumų. “Scenarijų” kalbas lengva išmokti ir apie jas gausu kuo įvairiausios informacijos visais klausimais. Ir kuo beprogramuotume (“Rexx”, “Perl”, Tcl arba “Python”), visada rasite “įsikirtusių” į tą reikalą ir pasiekusių paslapčių gelmę bet kurioje iš tų kalbų.

Nematomo žmogaus kultūra
Lankomumo reitingas

Internetas suteikia galimybę bendrauti su kitais. Ir kartu likti mums nežinomiems. Visi trokšta bendrauti ir kartu bijo tos galimybės, nes išėję iš savo žinomos ir saugios kertės jie pasijaučia labai pažeidžiami. Ir kuo mažiau asmeninės informacijos pateikiama viešai, tuo lengviau tie ryšiai užsimezga - štai kodėl dauguma pasirašinėja išsigalvotomis pravardėmis (nick). Kibernetinė visuomenė pavirto bendrija, kurioje jos nariai nori matyti, bet likti nematomi. Kuo mažiau savęs parodysi, tuo mažiau tave užgaus. Visi nori turėti išimtinę teisė spręsti savo viešumo klausimą. Ir šis noras sužlugdė JAV kongreso 1996 m. kėslus reguliuoti, ką žmonės gali kalbėti Internete. Atsakas iš kiber-erdvės buvo akimirksniu...

Kur dėti senus kompiuterius?
Lankomumo reitingas

2000-ųjų problema kartu mums primena, kad kompiuterių technologija sensta ir iš greitaeigių burlaivių pavirsta į vos besivelkančias baržas, kurios nebesuspėja su IT progresu. Ir nors kompiuteriai nesusidėvi, o programinė įranga nesudyla, kiekvienais metais išleidžiame krūvas pinigų technikos taisymams, atnaujinimams pakeitimams arba tiesiog išmetame tokias puikias operacines sistemas. Mes tiesiog nežinome, ką daryti su pasenusia technika, kuri graužia pačius IT pagrindus. Ir net nežinome, kiek turime pasenusios technikos. Jei padarysime prielaidą, kad visų formų informacija (programos, dokumentai, WWW puslapiai) anksčiau ar vėliau nugula į diskus, galime prognozuoti matuoti IT plitimą (ir sudėtingumą) parduotos diskų atminties kiekiu, - o jis padidėja 10...

Vienuolyno svetainė uždaryta už spam
Lankomumo reitingas

Vladivostoke esančio vienuolyno tinklapis buvo uždarytas už masinį nepageidaujamų el. pašto laiškų siuntinėjimą. Svetainė monast.ru, kur dabar tėra eilutė “Closed for spam”, buvo patalpintas vietiniame Rusijos telekomo skyriuje. Siuntinėtuose laiškuose buvo prašoma paaukoti “vienuolyno atgimimo reikmėms”. Svetainės uždarymo detalės kol kas nežinomos. Joje buvo galima rasti vienuolyno istoriją, fotografijas, pravoslaviškus atvirukus ir, be abejo, paaukoti vienuolyno atstatymui.

Transportas sekamas per palydovą GSM ryšiu
Lankomumo reitingas

"Bite GSM" ir UAB "Navigacinės logistikos centro" rinkai pristatyta vienintelė Lietuvoje GPS-GSM paslaugų sistema leidžia ne tik sekti transporto priemonių maršrutus, bet ir valdyti juos pagal įvairius parametrus, aktualius logistikos ir transporto kompanijoms. Sistema veikia GPS palydovų ir GSM ryšio pagrindu, - t.y. automobilyje įmontuota įranga nuolat fiksuoja aplink Žemę skriejančių GPS (Global Positioning System) palydovų informaciją ir GSM tinklu SMS žinutėmis ją siunčia į dispečerio kompiuterį.

IBM ateities kompiuteris
Lankomumo reitingas

Kompanija IBM sukūrė portatyvinio ateities kompiuterio prototipą. Nors jo dydis – kaip nedidelės užrašų knygelės, pajėgumu jis nė kiek nenusileidžia šiuolaikiniams nešiojamiems ir staliniams kompiuteriams. Įrenginio darbinis pavadinimas – Metapad. Nedideliame 13x8 cm dydžio ir apie 2 cm storio korpuse telpa 800 MHz procesorius, kietas 10 Gb diskas ir 128 Mb darbinės atminties. Savo vaizduoklio Metapad neturi. Reikalui esant, jį galima transformuoti į delninį kompiuterį, dėvimą, nešiojamą ar įprastą stalinį kompiuterį.

  Komentarų: 1

Kam naudojate kompiuterį?

Darbui

Mokymuisi

Pramogoms

Kaip bendravimo priemonę

Visiems šiems tikslams

Nesinaudoju kompiuteriu

Jūsų lytis: Vaikinas Mergina
 Balsavimo rezultatai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!