LT   EN   RU  
2020 m. liepos 14 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
  Technologijos
Japonijos banko kompiuterinė klaida sukėlė chaosą
Lankomumo reitingas

Kai susijungė trys pagrindiniai Japonijos bankai, suformuodami didžiausią pasaulio banką, iš karto buvo aišku, kad iškils tam tikrų IT problemų. Tačiau niekas neįsivaizdavo, kad konfliktas tarp bankų kompiuterinių sistemų sukels šešias dienas trukusį chaosą, kurio metu įvyko 30 000 transakcijų klaidų ir buvo užlaikyta 2,5 mln. operacijų. Susijungus bankams prasidėjo transakcijų klaidos. Klientai išimdami pinigus iš bankomato jų negaudavo, nors pinigai nuo sąskaitos buvo nurašomi. Taip pat neįvyko 2,5 mln. automatinių bankinių operacijų, turėjusių įvykti tą dieną.

IBM sustiprino kompiuterių apsaugą
Lankomumo reitingas

Informacijos, esančios asmeniniuose kompiuteriuose, saugumas šiandien yra ypač svarbus klausimas. Mūsų sprendimas skirtas būtent šiam klausimui spręsti, - sako Rich Fennesy, IBM asmeninių kompiuterių padalinio viceprezidentas. – Bendrovės nuo šiol galės paprasčiau sukurti saugesnę naudojimosi kompiuteriais aplinką. Efektyviausias būdas, kaip mes galime padidinti asmeninių kompiuterių apsaugą, yra kasdieninių užduočių, tokių kaip slaptažodžių naudojimas bei failų užšifravimas, supaprastinimas. Klientams, kuriems reikia aukštesnio saugumo lygio, ši programinė įranga leidžia paprasčiau įdiegti biometrijos prietaisus, pvz., naujus nebrangius pirštų atspaudų skaitytuvus.”

"Palm" klientą Lietuvoje surado internetu
Lankomumo reitingas

Personalinės įmonės, prekiaujančios "Palm" kišeniniais kompiuteriais, savininkas Mindaugas Kilikevičius per kiek daugiau nei pusę metų veiklos sėkmingai populiarina bei parduoda kišeninius kompiuterius "PALM". Veiklos pradžioje investavus į interneto svetainę, ji iki šiol yra pagrindinis įrankis, kuriuo yra pateikiama informacija bei pritraukiamas klientas. Mindaugo Kilikevičiaus personalinės įmonės, prekiaujančios "Palm" kišeniniais kompiuteriais, savininkas mano, jog vartotojams labiausiai trūksta informacijos, todėl nuo pat įmonės įkūrimo pradžios įmonės savininkas stengėsi išnaudoti spaudos bei interneto galimybes. Interneto projekto paruošimui, įgyvendinimui bei priežiūrai pasirinko UAB "Infosistema", kuri tapo nuolatiniu M.Kilikevičiaus partneriu interneto srityje.

Antimonopolinio procesas prieš Microsoft
Lankomumo reitingas

Teisėjas Thomas Penfield'as Jackson'as paskelbė teismo sprendimą dėl MicroSoft kompanijos veiklos. Įvertinimas labai griežtas - MicroSoft firma tyčia trukdė konkurentams, leido didžiulius pinigus, kad sužlugdytų kitas kompanijas. Teismas nusprendė, kad MicroSoft pažeidė Amerikos antimonopolinį įstatymą. Labiausiai Microsoft nusikalto, sujungdama Internet Explorer naršyklę su Windows operacine sistema. Teisėjas Thomas Penfield'as Jackson'as pasmerkė MicroSoft kompanijos veiksmus, ir pareiškė, kad ši firma įstatymus pažeidinėjo labai apgalvotai.

  Komentarų: 2
IBM dvigubai pagerino serverio parametrus
Lankomumo reitingas

Ta pati galia už pusę kainos. Arba dvigubai didesnė sparta už tą pačią kainą. Maždaug šitaip skamba IBM korporacijos kalba apie savo naująją Unix tarnybinę stotį „IBM p690". Viena iš svarbiausių šios sėkmės priežasčių buvo tai, jog IBM darbo kokybei ir patikimumui pagerinti pritaikė didžiuosiuose kompiuteriuose naudojamas technologijas. Naujausioje IBM Unix tarnybinėje stotyje (serveryje) „IBM p690", dar vadinama „Regatta", pritaikytos didžiuosiuose kompiuteriuose naudojamos technologijos, perimtos iš kompiuterio „IBM eServer z900".

  Komentarų: 1
Ar valdysime kompiuterį mintimis?
Lankomumo reitingas

Vietoje pelės spragtelėjimo - mirkteli akimi, o teksto įvedimas valdomas mintimis. Ar greitai biologiniais signalais valdysime kompiuterį? Betarpiška žmogaus ir technikos sąveika turėtų padidinti efektyvumą. Tai būtų kitas žingsnis nuo šiuo metu jau esančių balsų ir gestų atpažinimo sistemų (žr. taip tai ""). Kol kas dar tėra tokių sistemų užuomazgos - reikia tobulesnių biologinių daviklių. Be to, dar nėra didelio praktinio šių technologijų panaudojimo perspektyvų. Tačiau jos gali labai padėti neįgaliesiems, kuriems įprastas darbas klaviatūra ir pele yra nepriimtinas. Jie gali būti pritaikomi ir interaktyviuose žaidimuose.

  Komentarų: 1
Apple ragina atsisakyti Windows
Lankomumo reitingas

Kompanija Apple pradėjo nauja reklaminę kampaniją, kurios pagrindiniais herojais tapo 8 žmonės, anksčiau naudoję PC tipo kompiuterius, bet iškeitę juos į Macintosh. Apple vadovas Styvas Džobsas pabrėžia, jog reklamos herojai nėra aktoriai, o tikri žmonės, savo patirtimi įsitikinę Macintosh privalumais lyginant su kompiuteriais, turinčiais Windows. Reklaminiai klipai bus transliuojami stambiausiuose JAV kanaluose, o taip pat sporto varžybų metu. Be to, juos galima išvysti ir internete, adresu: http://www.apple.com/switch/ads (QuickTime 5 formatas).

Internautai lengvabūdiškai pasirenka slaptažodžius
Lankomumo reitingas

Britanijos kompanijos Egg tyrimų duomenimis, daugiau nei 60 proc. kompiuterių slaptažodžių galima lengvai atspėti, turinti minimalių duomenų apie kompiuterio vartotoją. Tyrimo duomenimis, sudarydami slaptažodžius 23 proc. žmonių naudoja savo vaikų vardus, 19 proc. – naudoja vyro arba žmonos vardą, o net 12 proc. kaip slaptažodį pasirenka savo gimimo datą. Britai nebūtų britais, jei nebūtų netekę proto dėl futbolo – net 9 procentai internautų šioje šalyje naudoja savo mėgstamiausios futbolo komandos pavadinimą kaip slaptažodį.

Mobiliųjų telefonų skambučių melodijos - muzikos industrijos šaka
Lankomumo reitingas

Muzikos įrašus leidžiančios kompanijos, pastaraisiais metais patyrusios nemažus nuostolius dėl muzikinių diskų paklausos sumažėjimo, artimiausiu metu gali pataisyti savo finansinę padėtį, pardavinėdamos mobiliųjų telefonų skambučių melodijas. Ekspertai pripažįsta, kad mobiliųjų telefonų skambučių melodijų rinka yra dinamiškai besivystanti muzikos industrijos šaka. Kol kas melodijų rinka labiausiai išvystyta Europoje ir Japonijoje. Per šiuos, 2002 metus, mobiliųjų tinklų abonentai už mobiliųjų telefonų melodijų parsisiuntimą sumokėjo daugiau nei milijardą JAV dolerių.

  Komentarų: 2

Ar turite namuose kompiuterį?

Taip

Ne

Jūsų lytis: Vaikinas Mergina
 Balsavimo rezultatai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!