LT   EN   RU  
2020 m. liepos 6 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
  Technologijos
Kompiuterinės įrangos nuomos rinka kyla kaip ant mielių
Lankomumo reitingas

Viena didžiausių Lietuvos kompiuterių gamybos ir prekybos bendrovių BMS, praėjusių metų pabaigoje pradėjusi teikti kompiuterinės įrangos ilgalaikės ir trumpalaikės nuomos paslaugas, per pirmąjį šių metų pusmetį gavo 1 mln. litų pajamų iš šios veiklos – 40 proc. daugiau nei planuota pasiekti. „Tokie rezultatai rodo, kad pasiūlę šias paslaugas pataikėme į dešimtuką – nuomojamų kompiuterinės technikos įrenginių paklausa šiemet rinkoje kyla kaip ant mielių. Lietuvai pernai įstojus į Europos Sąjungą, gerokai padaugėjo mūsų šalyje vykstančių tarptautinių verslo, politikos, kultūros renginių, kurių...

ADS įlįs Jums po oda - arba - Atėjo laikas Bio-lustams...
Lankomumo reitingas

Amerikos kompanijai Applied Digital Solutions (ADS) leista pardavinėti mikročipus kodiniu „VeriChip” pavadinimu. Juos bus galima įsodinti žmogui. Skelbiama, kad davikliai galės turėti žmogų identifikuojantį kodą, bet ne medicininius duomenis, vis tik šis ID kodas gali būti susietas su duomenų baze, kurioje gali būti saugoma bet kokia informacija.

Klaidos tikimybė - mažiau, kaip 1/10000000
Lankomumo reitingas

NEC sukūrė sensorių pirštų atspaudų atpažinimui, kurio klaidos tikimybė (false acceptance rate, FAR) - mažiau, kaip viena dešimtmilijonoji, kas dviejomis eilėmis geriau už šiuo metu rinkoje naudojamus sensorius. Kompanija naujųjų daviklių gamybą planuoja pradėti pirmąjį 2005 m. ketvirtį.

Doom Tokijo požemiuose
Lankomumo reitingas

Prieš 12 metų Tokijuje prasidėjo grandiozinio požeminių G-Cans kanalų tinklo statyba. Projektas skirtas apsaugoti miestą nuo potvynių taifūnų ir lietingojo periodo metu. Šiandien eksploatuojama sistema sudaryta iš penkių 32 m skersmens ir 65 m gylio gigantiškų betoninių rezervuarų. Jie sujungti specialiais 50 m gylyje nutiestais tuneliais, kurių bendras ilgis - 64 km.

  Komentarų: 1
Energiją gamins mikrogeneratoriai
Lankomumo reitingas

Vos monetos dydžio didelio greičio mikrogeneratoriai laikui bėgant nešiojamuose įrenginiuose pakeis baterijas. Mažas, centimetro skersmens ir 3 mm aukščio generatorius sukuria daugiau, nei vieną vatą elektros energijos - tiek pakanka maitinti mobiliajam telefonui. Džordžijos valstijos Technologinio universiteto mokslininkų sukurtas prototipas tapo vienu iš alternatyvų baterijų paieškoms projekto rezultatų.

 Rupert Goodwins
Sony atskleidė detales apie PSP
Lankomumo reitingas

Žaidimams skirtas nešiojamas grotuvas, kurį rinkai Sony pasiūlys šiais metais, turės gan sudėtingą procesorių. Pasak Masanobu Okabe, Sony specialistą, skaičiusį pranešimą Stenfordo universitete surengtoje Hot Chips konferencijoje, 333 MHz PlayStation Portable procesorius turės įdiegtą grafikos palaikymą, specializuotą video, perkonfigūruojamą skaičiavimams skirtą branduolius ir 4 MB vidinės atminties.

 Michael Kanelos
Iliuzijų technologijos Lietuvoje
Lankomumo reitingas

Politikai sutaria, kad reikia plėtoti aukštąsias technologijas, tačiau plėtros programas svarsto tik vietos profesūra ir biurokratai, o programoms vykdyti skirtos lėšos išdalijamos be konkursų ir tiems patiems mokslininkams. Dar neseniai politikai savo pareiškimuose ir kalbose tik retkarčiais atkreipdavo dėmesį į jiems beveik mistinę mokslinių tyrimų reikšmę šalies ateičiai. Ateitis atrodė tokia tolima, kad buvo numota į jos finansavimą, matyt, tikintis, kad „dvasingi” dalykai gali būti gyvi dvasia. Šiandien padėtis pasikeitė. Suvokta, kad mokslo žinios nėra jau tokios neapčiuopiamos, ir joks...

"Langas į ateitį" ir VRM įsteigė 100 nemokamų interneto centrų Lietuvoje
Lankomumo reitingas

Vidaus reikalų ministerija ir verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai aljansas "Langas į ateitį" Lietuvoje pernai įsteigė dar 100 nemokamų interneto centrų. Šią žinią antradienį Vilniuje žurnalistams paskelbęs vidaus reikalų ministras Virgilijus Bulovas teigė, jog steigdami tokius interneto centrus šioje srityje mažiname skirtumą tarp Lietuvos ir Europos Sąjungos daugumos šalių. Premjero patarėjas Renaldas Gudauskas pažymėjo, kad sparti interneto plėtra Lietuvoje sudaro sąlygas teikti daugiau viešųjų elektroninių valdžios institucijų paslaugų, prieinamų ir didžiausiuose šalies miestuose, ir atokiuose kaimuose. "Langas į ateitį" direktorė Loreta Križinauskienė minėjo, kad pagal bendrą "Langas į ateitį" ir VRM projektą įsteigti interneto centrai įsikūrė 44 bibliotekose, 10 "Lietuvos...

Kompiuterių raida
Lankomumo reitingas

Pirmuosius mechaninius skaičiavimo įrenginius dar antikos laikais naudojo matematikai, inžinieriai bei prekeiviai. Kinijoje ir Japonijoje prieš keletą tūkstančių metų iki Kristaus gimimo jau buvo naudojami skaičiuotuvai, padaryti iš karoliukų, pritvirtintų prie specialaus rėmo (karoliukai vadinosi kalkulėmis, iš čia ir kilo terminai “kalkuliuti” ir “kalkuliatorius”. Ant siūlo suvertų kalkulių pozicija atitiko tam tikrą skaičių. Vieną iš tobulesnių mechaninių kalkuliatorių 1642 metais sukūrė prancūzų mokslininkas Blezas Paskalis. Šį įrenginį, pavadintą “Paskalina”,sudarė ratukai, ant kurių buvo užrašyti skaičiai nuo 0 iki 9. Apsisukęs vieną kartą, ratukas užkabindavo gretimą ratuką ir pasukdavo jį per vieną skaičių. Pagrindinė “Paskalinos” yda – labai sudėtingas įvairių operacijų,...

  Komentarų: 1
Raidžių išsidėstymas kompiuterio klaviatūroje
Lankomumo reitingas

Kompiuteris negali savarankiškai galvoti, todėl vartotojas įvesties įrenginiais turi perduoti jam įvairias komandas, nurodymus, informaciją, kurią reikia apdoroti. Prie įvesties įrenginių priskiriami šie: klaviatūra, pelė, valdymo rutulys, skaitlys, valdymo svirtis (dažniausiai naudojama žaidžiant kompiuterio žaidimus), vertiklis, šviesos pieštukas, sensorinis ekranas, balso atpažinimo įrenginys ir t.t. Klaviatūra yra pagrindinis įvesties įrenginys, naudojamas raidėms, skaičiams ir kitiems simboliams įvesti į kompiuterį ir jam valdyti. Ji panaši į rašomosios mašinėlės klaviatūrą, tik turi papildomų specifinių klavišų.

Ar turite namuose kompiuterį?

Taip

Ne

Jūsų lytis: Vaikinas Mergina
 Balsavimo rezultatai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!