LT   EN   RU  
2020 m. rugpjūčio 13 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
  Technologijos
Lankomumo reitingas Publikuota: 2010-01-03
2009-ųjų technologijos ir produktai

Technologijų ir produktų apžvalga metų sandūroje – sena IT spaudos tradicija. Šiemet dauguma leidinių irgi skelbė metų geriausius ir kitų metų prognozes. Rinkti metų produktus iš maždaug 60-ies bandytų per 2009-uosius pasirodė per drąsu, tačiau dalį jų įvertinau savo asmeniniais pinigais – Apple kompiuterius (iMac ir MacBook Pro) ir Logitech peles. Prijungčiau prie jų ir kokį paprastesnį FujiFilm fotoaparatą, bet mažai būnu lauke. Kitur skaitytos produktų apžvalgos pasirodė nuobodokos, todėl teko sąrašą smarkiai trumpinti.

Praeitos savaitės trečiadienį tris „metų technologijas“ ir tris „metų produktus“ su Vyteniu paskelbėme „Džiugo failuose“.

Produktai:

  1. Facebook. Už tai, kad tapo pirmuoju tikrai globaliu bendruomeniniu tinklu; už tai, kad įveikė geografinius ir kalbinius barjerus; sukūrė patogią aplinką ir privatiems žmonėms, ir verslui, ir labdaros iniciatyvoms bei organizacijoms. Galiausiai už tai, kad patraukė apie trečdalį Lietuvos interneto vartotojų ir pradėjo griauti iškirmijusius „anų laikų“ socialinius tinklus, kurie, atrodė, buvo visiškai užsėdę lankomiausių Lietuvos svetainių topus.
  2. Windows 7. Už tai, kad iš esmės patenkino vartotojų lūkesčius. Už atvirumą kritikai, naują drąsią iniciatyvą leisti bandyti nebaigtą produktą ilgą laiką. Už reakciją į rinkos permainas, prisitaikymą prie mažųjų kompiuterių.
  3. Apple AppStore. Už naujos programų ekosistemos sukūrimą; už išmaniojo telefono kategorijos populiarinimą; už smulkiesiems programuotojams suteiktas galimybes ir platformą.

Technologijos:

  1. Skaitmeninė knyga. Taip jau sutapo, kad 2009-ųjų Kalėdos tapo istorinėmis – Amazon.com prieš šventes pardavė daugiau skaitmeninių knygų, nei popierinių. Tai tik pirmas žingsnis, todėl skaitmeninė knyga pretenduos į metų technologiją dar ir 2010-aisiais, 2011-aisiais ir toliau.
  2. Liečiami ekranai. Praėjo beveik trys metai nuo iPhone pasirodymo, ir mažųjų elektronikos įrenginių rinka pasikeitė neatpažįstamai. Nors dauguma iki šiol tebeturi apčiuopiamus mygtukus, jie tebėra tik todėl, kad ne visos firmos sugebėjo greitai persiorientuoti. Šiemet liečiami ekranai turėtų peržengti delno ribas – mes vis labiau artėjame prie liečiamų paviršių vizijos realybėje.
  3. Realaus laiko naujienos. Įvykių užrašymas „po fakto“ buvo neišvengiamas anksčiau, nes nebuvo priemonių greičiau perduoti žinią. Dabar tos priemonės yra, ir jos tinkamos naudoti visiems – ne tik žurnalistams. Žmonės perima žinių iniciatyvą iš žiniasklaidos ir kuria naujas informacijos sklaidos struktūras. Jos tebėra primityvios ir netenkina kokybe, bet jau dabar daro milžinišką poveikį.

Kandidatų į trejetukus buvo daug daugiau, tačiau ilgas sąrašas trukdo koncentruoti dėmesį į svarbiausias permainas. Kitas privalumas – galimybė paprašyti jūsų papildyti sąrašą. Kokius jūs išrinktumėte 2009-ųjų produktus ar technologijas?

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Klaviatūros (11)    Gender Loops (6)    Budizmas (73)    Metalistai (8)    2009 metų horoskopas (15)    Barai (7)    Gyvūnai (174)    Tėvynės sąjunga (4)    Velniai (9)    Žemės ūkis (33)    Augalai (8)    Alkoholiniai gėrimai (74)    Teatrai (21)    Operacinės sistemos (50)    Hobi (106)    Automobiliai (41)    Kelnaitės (2)    Žmogaus teisės (52)    Neištikimybė (2)    Pedagogika (21)    Hipnozė (10)    Imtynės (29)    Trys karaliai (5)    Projektavimas (7)    Krašto apsauga (27)    Darbdaviai (10)    Naujieji metai (12)    Lotynų kalba (11)    Pelės (5)    Romas Kalanta (4)    Mama ir vaikas (48)    Alkoholizmas (15)    Kreditai (2)    Lietuva (2)    Restoranai (5)    Fotografija (17)    Krišnaizmas (3)    Variakojis (11)    Siamo katės (2)    Šokoladas (10)    Nokia (24)    Z.Jurgelevičiaus rubrika (23)    Baikeriai (8)    Pankai (6)    Vitaminai (2)    Sodininkystė (22)    Tibetas (10)    Svarstyklės (7)    Romas (3)    Jautis (2)
1. Dešimt perspektyviausių 2010 metų technologijų
2. 2008-ieji - "Intel" naujovių ir plėtros metai
3. "Intel", "Samsung electronics" ir TSMC susitarė dėl bendradarbiavimo gaminant 450 mm silicio plokštes
4. "Samsung" susižėrė 32 "CES Innovations 2008" apdovanojimus
5. E.raštingumo lygiui kelti - 225 tūkst. litų "Microsoft" parama
6. Programinės įrangos licenzijų nuoma sostinės Savivaldybei padės mažinti kaštus
7. Sistemų administratorių turnyrą laimėjo devyniolikmetis
8. "Alna Software" kurs automatinio internetinių puslapių vertimo programinę įrangą
9. Patarimai personalui, kaip išnaudoti vertingą sistemų administratoriaus darbą
10. Sistemų administratoriaus diena
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!