LT   EN   RU  
2024 m. kovo 28 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Kompiuteriniai žaidimai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-04-12 Spausdinti Spausdinti
„Reali virtualybė“

Mokslininkai iš Tokijo universiteto kuria naujos kartos virtualios realybės sistemą. Joje realūs ir virtualūs objektai vienas kitą papildo. Todėl patys kūrėjai sistemą linkę vadinti „papildoma realybe“ (augmented reality).

Norint patekti į tokią realybę, reikia užsidėti specialų šalmą arba akinius. Tačiau, skirtingai nuo įprastos virtualios realybės, kai į šalme įmontuotą ekraną projektuojamas visiškai sintezuotas vaizdas, šiuo atveju žmogus mato ir realaus pasaulio objektus, nes akiniai yra permatomi.

Beje, tokiose sistemose nėra nieko ypač naujo. Jos naudojamos šiuolaikinėje karo pramonėje, daugiausia aviacijoje. Tokiu atveju informacija apie lėktuvo būklę, koordinates ir kita yra išvedama į ekraną, esantį šalme.

Tačiau šios sistemos turi tą trūkumą, kad vartotojas mato virtualų objektą, kai „priešais“ jį yra tikras objektas, pavyzdžiui ranka.

Japonų mokslininkai rado būdą, kaip šį trūkumą įveikti. Jų sistema sudaryta iš specialių akinių ir ekrano, kurio vaidmenį gali atlikti bet koks daiktas.

Ekranas padengiamas retroreflektine medžiaga, kuri spindulius atspindi tokiu būdu, kad atspindėtas spindulys yra lygiagretus su krintančiu.

Akiniai, be stiklo, turi miniatiūrinį projektorių ir vienpusį stiklą. Projektuojami spinduliai atsispindi nuo veidrodinės pusės, krinta į ekraną, vėl atsispindi ir patenka ant žmogaus akies tinklainės. Rezultate žmogui atrodo, kad tarp jo ir ekrano yra virtualus objektas.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Jautis (7)    Religija ir tikėjimai (315)    Leo LT (12)    Knygos (23)    Metalas (22)    Partizanai (12)    Gyvenimo džiaugsmas (2)    Mobilūs ryšiai (193)    Liemenėlės (3)    Kalėdos (12)    Tiškevičiai (18)    E - komercija (87)    Specialiosios tarnybos (36)    Hipnozė (10)    Tėvynės sąjunga (4)    Pramoginiai šokiai (2)    Civilinė sauga (7)    Mokykla be narkotikų (20)    Kornreksai (3)    Apatinis trikotažas (17)    Moters diena (4)    Vilius Navickas (2)    Medžioklė (63)    Kailiniai (15)    Lietuvių fantastika (11)    Smurtas mokyklose (10)    Reinkarnacija (6)    Miniatiūros (7)    Duomenų apsauga (3)    Kompiuterinis piratavimas (43)    Šventieji (10)    Tatuiruotės (7)    Parapsichologai (7)    Krašto apsauga (27)    Interjero dizainas (13)    Meilė (138)    Namų vaizdo technika (2)    Hipiai (9)    Vampyrai (9)    Kandidatai į prezidentus (5)    Sportiniai šokiai (2)    Kačių veislės (25)    Viktor Uspaskich (61)    Maxima (10)    Bankinės technologijos (11)    Narkotikai (97)    Žydai (32)    Filologija (2)    Monitoriai (11)    Matematika (2)
1. Pietų Korėjos valdžia uždraudė nepilnamečiams žaisti kompiuterinius žaidimus naktimis
2. Internetiniame žaidime vaikams – seksualūs apatiniai ir „egzotiško“ įvaikio pirkimas
3. „Windows 7“ žaidimų mėgėjams: pliusai ir minusai
4. Kompiuterinių žaidimų entuziastai rinksis Kaune
5. Žaidimui "Žuvies kelionė" - prizas už netradicines viešųjų ryšių priemones
6. Baltijos šalių kompiuterinių žaidimų asai iš WCG finalo medalių neparsiveža
7. Nusipirkau pasaulį
8. Kaip apsaugoti savo akis žaidžiant kompiuteriu?
9. Vivisektorius. Žvėris viduje
10. Oddworld Inhabitants keičia profilį
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!