LT   EN   RU  
2020 m. rugpjūčio 11 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Technologijos
  Technologijos
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-06-01 Spausdinti Spausdinti
Garso plokštės

Garso plokštė yra daugiafunkcinis įtaisas, atkuriantis skaitmeninių garso įrašų ir MIDI failus, sumaišantis kelių šaltinių signalus, sintezuojantis įvairius garso efektus (pavyzdžiui, daugiabalsiškumą, erdvinį garsą), stiprinantis analoginį signalą bei keičiantis jo dažnines savybes, analoginį signalą paverčiantis skaitmeniniu ir atvirkščiai. Garso plokštę taip pat galima naudoti telefono ryšiui per Internetą.

Garso plokštė dažniausiai turi stereofoninius įėjimus mikrofonui ir linijai prijungti, taip pat stereofoninius išėjimus garsiakalbiams ir išoriniam stiprintuvui prijungti.

Viena pirmųjų garso plokščių kūrėjų buvo firma Creative Labs. Jos sugalvotas garso plokščių pavadinimas “Sound Blaster” labai paplito. Šios firmos plokštės yra vienos iš geriausių tarp multimedijai skirtų garso plokščių. Taip pat paplito firmų Adlib ir Roland plokštės. Dauguma multimedijai skirtos produkcijos yra pritaikyta šių firmų plokštėms, todėl pirkti reikia tik su jomis suderinamą garso plokštę, kuri jas imituoja aparatūriškai arba programiškai. Įvairių firmų plokštės gerokai skiriasi savo funkcinėmis galimybėmis, garso kokybe ir kaina.

Su CD-ROM kaupikliu garso plokštė jungiama per specialų interfeisą. Įvairių firmų kaupiklių interfeisai yra nevienodi, todėl gaminamos garso plokštės yra suderinamos su kelių firmų CD-ROM kaupiklių interfeisais.

Garsai yra įrašomi į įvairių formatų failus. Sintezuojami garsai dažniausiai įrašomi į firmos Microsoft standartizuotus MIDI formato (*.mid) failus, o iš garso šaltinio (pvz., magnetofono) įrašomi garsai į WAVE formato (*.wav) failus. MIDI failuose yra įrašomas ne garsas, o duomenys apie garso šaltinį, natų reikšmės ir jų ilgiai, garsumas, todėl jie užima palyginti nedaug vietos. WAVE failuose šaltinio garsas įrašomas skaitmenine forma (diskretizuotas ir kvantuotas). Tokios pat trukmės muzikinis Wave failas užima šimtus kartų daugiau vietos negu MIDI failas.

Gamintojai nurodo tokius pagrindinius garso plokščių parametrus:
• signalo kvantavimas (8 bitai senesnėse ir 16 bitų naujesnėse plokštėse);
• diskretizacijos dažnis (15,22 kHz prastesnėse plokštėse, 44,1 arba 48 kHz gerose plokštėse);
• garso sintezavimas (FM, tembrų rinkinys);
• polifonija (girdimi 32 arba 64 balsai vienu metu);
• sintezatoriaus kanalų skaičius (12, 22, 32);
• erdvinio garso efektai;
• suderinimą su Windows Sound System, MIDI, MPC1, MPC2, MPC3 ir kt.
• CD-ROM interfeiso tipą (SCSI, Sony, Panasonic/Creative Labs, Mitsumi, IDE-ATAPI).
Dauguma šių plokščių naudoja ISA magistralę. PCI garso plokštės dar tik pradeda atsirasti rinkoje.
Kuo daugiau garso plokštė turi atminties, tuo geresnė garso kokybė ir tuo daugiau instrumentų gali turėti.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Mistika (446)    Aiškiaregiai (11)    Švedija (9)    Duomenų apsauga (3)    Filologija (2)    Arūnas Valinskas (4)    Prevencija (14)    Mokesčiai (8)    Šaudymas iš lanko (2)    Ožiaragis (7)    Buto remontas (3)    Katalikybė (49)    Naujieji metai (12)    Garso sistemos (15)    Kelionių organizatoriai (6)    Bibilija (10)    Informaciniai karai (11)    Liemenėlės (3)    Trys karaliai (5)    Mokėjimo kortelės (7)    Mokslininkai (2)    Kreditai (2)    Simbolika (2)    Kailiniai (15)    Žmonės (241)    Lietuvoje (43)    Džiaugsmas (2)    Kovos menai (72)    „Lietuvos” kino teatras (13)    Meilė bloguose (6)    Užgavėnes (9)    Stalo žaidimai (7)    Britų trumpaplaukės katės (2)    Velykos (10)    Apatinis trikotažas (17)    SSL sertifikatai (6)    Išpažintis (16)    Ištikimybė (4)    Anželikos Cholinos šokio teatras (11)    Mobilūs ryšiai (193)    Aviacija (38)    Draugystė (10)    Skirmantas Valiulis (32)    Airija (9)    Politika (363)    Arbata (10)    NLP (8)    Shidokan (3)    Atmintis (4)    Metalistai (8)
1. Dešimt perspektyviausių 2010 metų technologijų
2. 2009-ųjų technologijos ir produktai
3. 2008-ieji - "Intel" naujovių ir plėtros metai
4. "Intel", "Samsung electronics" ir TSMC susitarė dėl bendradarbiavimo gaminant 450 mm silicio plokštes
5. "Samsung" susižėrė 32 "CES Innovations 2008" apdovanojimus
6. E.raštingumo lygiui kelti - 225 tūkst. litų "Microsoft" parama
7. Programinės įrangos licenzijų nuoma sostinės Savivaldybei padės mažinti kaštus
8. Sistemų administratorių turnyrą laimėjo devyniolikmetis
9. "Alna Software" kurs automatinio internetinių puslapių vertimo programinę įrangą
10. Patarimai personalui, kaip išnaudoti vertingą sistemų administratoriaus darbą
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!