LT   EN   RU  
2024 m. balandžio 18 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Internetas
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Kompiuteriniai žaidimai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2004-11-13 Spausdinti Spausdinti
Pentagonas kuria nuosavą Internetą

Prieš eilę metų nutraukęs savo “Žvaigždžių Karų” (“StarWars”) programą, dabar Pentagonas kuria naują, ateities karams skirtą visą pasaulį apimančio Interneto tinklo viziją. Vienas projekto tikslų - JAV vadus ir karius aprūpinti informacija apie visų užsienio šalių priešininkų ir kitų “galimų grėsmių” judėjimą, juos parodant iš paukščio skrydžio aukščio. Tai reiškia, kad praktiškai bet kokiomis oro sąlygomis bet kurioje pasaulio vietoje prireikus per kelias sekundes iš palydovo bus gautas visas detalus vietovės atvaizdas.

Kariškiai nori žinoti viską, kas juos domina, ir bet kuriuo paros metu. Karinės žvalgybos informacija, įskaitant slaptą, beveik visą Žemės rutulį apimantį palydovinį sekimo tinklą, bus perduodama pasauliniam kariniam tinklui, šia informacija bus dalijamasi su kovos lauke esančiais kariais.

Džonas Garingas (John Garing), Žvalgybos Valdybos Informacinės Gynybos padalinio planavimo direktorius, dabar pradedantis kurti karinį tinklą, pasakė: “Internetu pagrįstos karybos esmė - tai mūsų galimybė bet kuriuo metu ir bet kurioje pasaulio vietoje išlaipinti savo kovinius vienetus. Informacija leidžia mums tai padaryti”.

Tinklo kūrimui rugsėjo 28 d. sukurtas naujas konsorciumas. Į jį susibūrė karinius užsakymus gavusios kompanijos - Boeing, Cisco Systems; Factiva, į pagalbą Dow Jones pasitelkusi informacijos agentūra Reuters ir tokios firmos, kaip General Dynamics, Hewlett-Packard, Honeywell, I.B.M., Lockheed Martin, Microsoft, Northrop Grumman, Oracle, Raytheon bei Sun Microsystems. Šiame projekte jos dirba išvien, nes iškeltas nelengvas uždavinys - visus ginklus, žvalgybos ir ryšių bazę sujungti į vieną, ištisą tinklą.

Šį, nuo įvairių trikdžių ir įsiskverbimo apsaugotą projektą, Pentagonas vadina Globaliuoju Informaciniu Tinklu (Global Information Grid arba GIG). Pirmieji šio prieš 6 metus gudriai sumąstyto tinklo kabeliai buvo nutiesti prieš šešias savaites, visam karinėms reikmėms skirtam tinklui sukurti prireiks iki 20 metų, projektui ir jo komponentams atlikti bus panaudoti šimtai milijardų dolerių.

Skeptikai mano, kad numatytų darbų išlaidos ir jų mastai - tiesiog sunkiai įsivaizduojami, o techninės problemos - tiesiog milžiniškos.

Anksčiau Pentagonas taip pat kūrė panašius planus. 1960 baigtas Worldwide Military Command and Control System (WWMCCS) projektas iškilus krizėms dažnai neatlikdavo savo paskirties. Vėliau, po dviejų dešimtmečių darbo, 2003 buvo užbaigtas 25 bilijonus dolerių kainavęs jo įpėdinis – Milstar projektas. Baigimo metu jis jau buvo beviltiškai pasenęs ir labiau pritaikytas morališkai atgyvenusiam Dial-Up, o ne spartesniam ryšiui, be to, tinkamai nepalaikė 21 amžiaus technologijų.

Sistemos šalininkai tvirtina, kad į vieną bendrą tinklą sujungti kompiuteriai taps pačiu galingiausiu amerikiečių karinio arsenalo ginklu. Visame pasaulyje esančių ginklų, žvalgybos sistemų ir karių resursų sutelkimas - tai, kas vadinama kompiuterizuotu karu, pasak jų, karybą leis pakeisti taip, kaip Internetas pakeitė verslą ir kultūrą. Kai kurie jų sistemą jau pakrikštijo “Naująja galia”.

Amerikiečių kovai su kitomis šalimis ir jų armijomis kuriamos ginkluotosios pajėgos šiandien susiduria su į konkrečių šalių “rėmus” neįsipaišančiais priešininkais, neturinčiais nei reaktyvinių lėktuvų, nei tankų, nei laivų ar vyriausiojo štabo. Žaibiška slapta žvalgybinė misija ir nurodymai kariams kovos lauke, teoriškai, ginkluotąsias pajėgas turėtų padaryti dar greitesnėmis ir vikresnėmis kovoje prieš bevardžius priešus.

Pačia didžiausia tokio tinklo kūrimo kliūtimi, matyt, taps... už karybą atsakingi pareigūnai. Ištisus dešimtmečius armija, laivynas ir oro pajėgos bei jūrų pėstininkai kūrė savus, specifinius ginklus ir tradicijas. Karinio tinklo šalininkai kalba, kad projektas sunaikins senąją tvarką.

Manoma, kad šios naujosios karo koncepcijos įgyvendinimas pareikalaus bent 10-15 nenutrūkstamo Pentagono finansavimo. Kai kurios išlaidos jau dabar įtrauktos į “juodąjį fondą”, kitos - įslaptintos, bet iš prieinamų dokumentų aišku, kad jau išleisti milijardai dolerių.

Iš esmės, kaip rodo Pentagono dokumentai, aparatinės tinklo dalies ir programinės karinio tinklo įrangos sukūrimas kaštuos mažiausiai 200 mlrd. JAV dolerių. “Tai priklauso nuo to, kokias naudosime technologijas”, - pasakė buvęs JAV Gynybos ministro pavaduotojas Džonas Hamras, dabar einantis Strateginių ir Tarptautinių Tyrimų Vašingtone centro prezidento pareigas.

Ko sulauksime šį kartą?

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Šv. Valentino diena (11)    Apskaita (15)    Šunų veislės (52)    Mistika (9)    Skirmantas Valiulis (32)    Kulinarija (181)    Muzika (196)    Ekologija (15)    Kitos šventės (7)    Motociklai (12)    Šachmatai (11)    Pagonybė (3)    Tiškevičiai (18)    Kačių veislės (25)    Paieškos sistemos (14)    Raganos (12)    Komunikacija (166)    Dektinė (2)    Mokykla be narkotikų (20)    Šokiai (56)    Sąmokslo teorija (19)    Mokyklos (22)    Kvepalai (10)    Meilė bloguose (6)    Skandalai (476)    Meninė gimnastika (14)    Savižudybė (12)    Mokslai (1219)    Dalia Grybauskaitė (16)    Skolininkai (12)    Darbo partija (4)    Archeologija (42)    Antanas Terleckas (2)    Vitaminai (2)    Draudimas (7)    Drakonai (36)    Restoranai (5)    Masonai (7)    Psichologija (89)    Žydai (32)    Monitoriai (11)    Vaiduokliai (23)    Bankrotas (2)    Seimo rinkimai 2004 (3)    Alkoholiniai gėrimai (74)    Sony Ericcson (40)    Įdomybės (87)    Helouvynas (7)    Astronomija (46)    Mokslininkai (2)
1. Pietų Korėjos valdžia uždraudė nepilnamečiams žaisti kompiuterinius žaidimus naktimis
2. Internetiniame žaidime vaikams – seksualūs apatiniai ir „egzotiško“ įvaikio pirkimas
3. „Windows 7“ žaidimų mėgėjams: pliusai ir minusai
4. Kompiuterinių žaidimų entuziastai rinksis Kaune
5. Žaidimui "Žuvies kelionė" - prizas už netradicines viešųjų ryšių priemones
6. Baltijos šalių kompiuterinių žaidimų asai iš WCG finalo medalių neparsiveža
7. Nusipirkau pasaulį
8. Kaip apsaugoti savo akis žaidžiant kompiuteriu?
9. Vivisektorius. Žvėris viduje
10. Oddworld Inhabitants keičia profilį
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!