LT   EN   RU  
2021 m. kovo 3 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Internetas
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Internetas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-01-07 Spausdinti Spausdinti
Internete pasirodė kompiuterinis kirminas-vuajeristas

Rastas naujas virusas Rbot-GR, hakeriui leidžiantis per nuotolį įjungti internetinę kamerą, prijungtą prie kito kompiuterio, ir stebėti asmeninį aukos gyvenimą, praneša svetainė MSNBC News.
Virusas užkrečia kompiuterius su įdiegta Microsoft Windows operacine sistema. Taip pat jis jau sugeba vogti kai kurių programų ir žaidimų (slėpkite licenzinius kompaktus) slaptažodžius ir raktus. Specialistų nuomone, turint omeny vis didėjantį internetines kameras naudojančių vartotojų skaičių, Rbot-GR gali tapti standartine virusų arsenalo dalimi.

Šiai dienai žinomi tūkstančiai kirmino Rbot-GR variantų, ir beveik kiekvieną dieną pasirodo naujos jo versijos. Vistik specialistai mano, kad eiliniam vartotojui žymiai labiau reikėtų saugotis nе „žaidžiančių“ su kameromis, o vogiančių slaptažodžius virusų.

Distancinio kompiuterių valdymo idėja - nenaujas dalykas. Dar 90-aisiais hakerių grupė Cult of the Dead Cow sukūrė virusą-trojos arklį Back Orifice, leidusį hakeriams aukos kompiuteryje atlikti bet kokius veiksmus - įskaitant CD-ROM įrenginio atidarymą ir uždarymą ir internetinių kamerų valdymą, tačiau Back Orifice, skirtingai nuo Rbot-GR, dar nemokėjo savarankiškai daugintis.

Straipsniai.lt

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    „Laisvės kryžkelės“ (10)    Kompiuterių virusai (52)    Architektūra (11)    Arkliai (12)    Turizmo agentūros (10)    Foje (3)    Fotografija (17)    Erotiniai šokiai (23)    Įžymūs žmonės (68)    Stomatologija (6)    Anglų kalba (35)    Nusikaltimai (6)    Sportas (8)    Pramoginiai šokiai (2)    Homeopatija (5)    Filatelija (11)    Antanas Terleckas (2)    Romas Kalanta (4)    Proza (157)    Mokykla be narkotikų (20)    KGB (35)    Opel (4)    Konditerija (10)    Airija (9)    Garso ir vaizdo technika (2)    Prezidento rinkimai 2009 (12)    Klaviatūros (11)    Advokatai (10)    Interneto tinklai (4)    Nešiojami kompiuteriai (12)    Brendis (6)    Rasizmas ir ksenofobija (9)    Bitė (5)    Raganos (12)    Bankinės technologijos (11)    Mokslai (1219)    Astronomija (46)    Spausdintuvai (12)    Operacinės sistemos (50)    Depresija (29)    Miestų bendruomenės (7)    Žemės ūkis (33)    Mokslininkai (2)    Darbdaviai (10)    Švietimas (1281)    Britų trumpaplaukės katės (2)    Parapsichologai (7)    Dvyniai (9)    Draugystė (10)    Kaziuko mugė (3)
1. Internetą išstums... Žmonių tinklas
2. Interneto cenzūra: asmens laisvės suvaržymas ar neišvengiama būtinybė?
3. „Skype“ ir „Comverse“ pristato naują paslaugą – „Klonies“
4. Skatinamas interneto vartojimas rajonuose
5. WebMoney uždaro sąskaitas?
6. Interneto fenomenai: informacijos šniukštinėjimas
7. KDE programuotojai kuria į Google panašią paieškos sistemą
8. Britanijos valstybinių įstaigų tarnautojai už porno resursų lankymą atleidžiami iš darbo
9. Jamaikos gyventojai nemokamai [!!!] naudosis Internetu
10. Los-Andželo Interneto kavinėse – paranojos manija
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!