LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 11 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Įžymūs žmonės
  Žmonės > Įžymūs žmonės
Lankomumo reitingas Publikuota: 2004-03-02 Spausdinti Spausdinti
Jurgis Tiškevičius

Žemaičių vyskupas. Garsios Tiškevičių giminės atstovas, gimęs Vištyčio dvare. Mokėsi Vilniuje, Liubline, Poznanėje, Krokuvoje. Buvo žinomas kaip itin veiklus vyskupas. Jo laikais Žemaitijoje įvyko net 4 vyskupijos sinodai-kunigų suvažiavimai. Jų nutarimus vysk. K. Pacas išleido atskiroje knygutėje. J. Tiškevičius Garduose, Raseiniuose, Virbalyje įkūrė domininkonus, Žemaičių Kalvarijoje-Kryžiaus kelius. Daug dirbo su kotrynietėmis, karmelitais. Jo rūpesčiu vyskupijoje buvo išplėsta kunigų seminarija. J. Tiškevičius skatino kunigus steigti prie parapijų pradžios mokyklas. Jo rūpesčiu vyskupija buvo suskirstyta į 6 dekanatus. Karaliaus nurodymu pirmininkavo katalikų ir protestantų suvažiavimui Torunėje, kur buvo siekiama suvienyti katalikus su protestantais. Valdydamas vyskupiją, daugiausia gyveno Alsėdžiuose. Mirė 1656 m.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Mokesčiai (8)    Mokykla be narkotikų (20)    Prezidento rinkimai (6)    Sportiniai šokiai (2)    Korupcija (22)    Kovos menai (72)    Statyba (29)    Kazimiera Prunskienė (13)    Politika (26)    Artūras Zuokas (41)    Bankinės technologijos (11)    Grupės (81)    Viktor Uspaskich (61)    Kalbos kultūra (39)    Vandenis (7)    Stomatologija (6)    Programos (61)    Filologija (2)    Valdas Adamkus (11)    Rasos (2)    Jautis (7)    Kitos šventės (7)    Simbolika (2)    Advokatai (10)    Konditerija (10)    Darbo partija (4)    AMD (3)    Kaukazo aviganis (2)    Šatrija (4)    Variakojis (11)    Parapsichologai (7)    Foje (3)    Žemgrobiai (6)    Šaudymas iš lanko (2)    Draudimas (7)    Lietuvoje (16)    Pirmoji meilė (3)    Vytautas Landsbergis (6)    Žmogaus teisės (52)    IT parodos (10)    Darbdaviai (10)    Atviras kodas (23)    Viešieji ryšiai (20)    NSO (33)    Šventės (117)    Hip hop dance (4)    Melagių diena (3)    Masonai (7)    Kelionių organizatoriai (6)    Gender Loops (6)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!