LT   EN   RU  
2020 m. birželio 6 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
Akimirkos sentencija
Pasiūlos ir paklausos požiūriu, gyvybė yra pigiausas dalykas pasaulyje. Vandens, žemės, oro kiekis apibrežtas, bet gyvybė gimdanti gyvybę - begalinė.
Dž. Londonas
Draugai
Matulaičio bažnyčia
Lietuvių Tautinio Jaunimo Sąjunga
Tautinės krypties portalas
Etninės kultūros erdvė
Biržų krašto naujienos
Slaptai.lt - unikalus leidinys
Lietuvių sąjunga „Tauta ir Tėvynė“
Lietuvos žaliųjų judėjimas
Žaliosios minties laikraštis
Istorijos puslapiai
Receptai, patiekalai, kulinarija.
Skanus.lt
Reklama
  Įžymūs žmonės
  Žmonės > Įžymūs žmonės
Lankomumo reitingas Publikuota: 2004-03-02 Spausdinti Spausdinti
Antanas Tiškevičius

Žemaičių vyskupas. Grafas. Filosofijos daktaras. Į kunigus įšventintas 1715 m. Žemaičių vyskupiją valdė 22 metus. Daug dirbo rūpindamasis kunigų švietimu. Jis iš pagrindų pakeitė darbą Žemaičių kunigų seminarijoje, vietoj jėzuitų mokytojauti pakviesdamas piarus. Vyskupystę padalino į 10 dekanatų. Varniuose įkurdino rokitus, kurie rūpinosi senais ir sergančiais kunigais. Jo laikais vyskupystėje pastatytos 9 naujos bažnyčios. Daug dėmesio skyrė Šiluvos ir Žemaičių Kalvarijos atlaidams, kuriuos pats nuolat lankė ir buvo nustatęs, kokia tvarka tai turi daryti atskiros parapijos. Jis pasirūpino, kad kanauninkai ir prelatai nešiotų puošnius raudonus rūbus, o ant krūtinės – kryžius. Išspausdinta 1752 m. Varniuose jo sušaukto sinodo medžiaga. 1750 m. išleista knygelė „Pedelis miros saldžiausi medi Kryžiaus Jezaus Pona”, kuri yra dedikuota vysk. A. Tiškevičiui. Didelę išliekamąją vertę turi jo lotyniškai parašytas raštas apie Žemaičių vyskupystę, kurį buvo nusiuntęs į Romą. Mirė 1762 m. sausio 31 d. Alsėdžiuose. Palaidotas Varniuose.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Žinių visuomenė (14)    Televizija (17)    Velniai (9)    Regbis (4)    Religija ir tikėjimai (315)    Istorija (154)    Mazda (2)    Kelnaitės (2)    Wing Tsun (14)    Bildukai (3)    Vandens slidės (2)    Vampyrai (9)    Homeopatija (5)    Projektavimas (7)    Literatūra (239)    6 branduolių (3)    Stalo žaidimai (7)    Opijatai (13)    Metalinės muzikos grupės (8)    Hip hop dance (4)    Z.Jurgelevičiaus rubrika (23)    Pankiškos muzikos grupės (15)    Džiaugsmas (2)    Fizika (11)    Runkeliai (18)    Kompiuterio ergonomika (8)    Lengvosios muzikos grupės (27)    Šaudymas iš lanko (2)    Mama ir vaikas (48)    Juvelyriniai dirbiniai (2)    Elektroninės muzikos grupės (3)    Bendravimas (743)    Seimo rinkimai 2004 (3)    Depresija (29)    Politika (26)    Leo LT (12)    Samsung (3)    Žvejyba (30)    Poetai (11)    Kokainas (6)    Kailiniai (15)    Konditerija (10)    Erich Fromm (5)    Striptizas (8)    Roko muzikos grupės (10)    Elektroninės šiukšlės (10)    Hipnozė (10)    Šunys (67)    Apatinis trikotažas (17)    Meilė bloguose (6)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!