LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 13 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  KGB
  Politika > Specialiosios tarnybos > KGB
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-10-19
Seimas pritarė KGB archyvų paviešinimui
Seimas ketvirtadienį pritarė parlamentaro Petro Gražulio teiktam pasiūlymui, kuriuo numatoma, kad priėjimas prie Nacionalinio dokumentų fondo ypatingosios dalies dokumentų yra neribojamas. Ribojamas būtų priėjimas tik prie dokumentų, kuriuose yra duomenų, susijusių su asmenimis, prisipažinusiais slapta bendradarbiavus su SSRS specialiosiomis tarnybomis ir įrašytais į prisipažinusiųjų asmenų sąrašą.

Seimas vėliau turės dar kartą balsuoti dėl įstatymo pataisų priėmimo.

2005 m. priimtas Archyvų įstatymas 70 metų apribojo priėjimą prie Ypatingajame archyve saugumų dokumentų.

Priėmus įstatymą, į Prezidentą kreipėsi visuomenės atstovai bei mokslininkai, ragindami įteisinti platesnį priėjimą prie KGB bei kai kurių kitų archyvinių dokumentų.

Šiai nuomonei pritarė ir pats šalies vadovas, kuris paragino Seimą iš naujo svarstyti Archyvų įstatymą.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Vaizdo kortos (3)    Filmai (91)    Kandidatai į prezidentus (5)    Astrologija (27)    Pramoginiai šokiai (2)    Kvepalai (10)    Elektroninės šiukšlės (10)    Tamplierių ordinas (7)    Atleidimo svarba (2)    Krikščionys demokratai (3)    Skorpionas (7)    Fotografija (17)    Erich Fromm (5)    Gyvenimo džiaugsmas (2)    Užsienyje (2)    Moters diena (4)    Dvarai (36)    Technologijos (1819)    Tadas Blinda (10)    Sportas (8)    MTV (5)    Vokiečių aviganis (2)    Žmogaus teisės (52)    Mitingai (5)    Nokia (24)    Baikeriai (8)    Sony Ericcson (40)    Budizmas (73)    Klonavimas (10)    Žydai (32)    Kietieji diskai (17)    Lietuvoje (5)    Mokslininkai (2)    Kornreksai (3)    Ekonomika (5)    Smurtas mokyklose (10)    Kokainas (6)    Auklės (3)    Arūnas Valinskas (4)    Paukščiai (5)    Skaneriai (5)    Likeris (2)    Politologija (64)    Bitė (5)    Vandenis (7)    Kazimiera Prunskienė (13)    Darbo partija (4)    Rašytojai (11)    Gotai (17)    Istorija (154)
1. Kodėl prezidentas V.Adamkus gina KGB rezervistus?
2. Seimo nario V. Mazuronio pranešimas: "Kodėl Prezidentas V. Adamkus gina KGB rezervistus?"
3. A.Čaplikas: Lietuvoje liustracija baigėsi KGB pergale
4. Siūloma apriboti KGB rezervo karininkų darbo veiklą
5. Liustracijos komisija atrado dar vieną KGB bendradarbį
6. KGB bendradarbiai - buvę zootechnikai ir muzikantas
7. Komisija siūlo atimti iš A.Salamakino teisę dirbti su slapta informacija
8. Praeitis KGB iškyla į viešumą
9. Laiko ženklai
10. Parlamentarai baigia bado akciją
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!