LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 13 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  KGB
  Politika > Specialiosios tarnybos > KGB
Lankomumo reitingas Publikuota: 2007-11-06
Kodėl prezidentas V.Adamkus gina KGB rezervistus?

Seimo frakcijos Tvarka ir teisingumas (liberalai demokratai) seniūnas Valentinas Mazuronis kreipėsi į Liustracijos komisiją bei LR ypatingąjį archyvą, prašydamas ištirti, ar prezidentas V.Adamkus ir jo aplinkoje dirbantys asmenys neturi sąsajų su KGB rezervu.

V.Mazuronio neįtikino prezidento V.Adamkaus argumentai, kuriais jis rėmėsi, vetuodamas Liustracijos įstatymo pakeitimo įstatymą (Lietuvos Respublikos asmenų, slapta bendradarbiavusių su buvusios SSRS specialiosiomis tarnybomis, registracijos, prisipažinimo, įskaitos ir prisipažinusiųjų apsaugos įstatymo pakeitimo įstatymas). V.Adamkaus paaiškinimai apie procedūrinius pažeidimus, priimant įstatymą, vertintini kaip dirbtinas kliūčių ieškojimas, siekiant "numarinti" KGB rezervo karininkams pavojų keliantį įstatymą ir taip apsaugoti juos.

Tiek prezidento, tiek kitų aukštų valdžios pareigūnų akivaizdus nenoras ginti valstybę nuo užsienio slaptųjų tarnybų įtakos, kelia pagrįstas prielaidas, kad prezidentas V.Adamkus negali laisvai veikti Lietuvos labui arba pats kartu su savo aplinka yra susijęs su KGB rezervu.

"Vargu, ar galima laikyti atsitiktinumu tą faktą, kad tai jau antras V.Adamkaus veto, ginantis užsienio slaptųjų tarnybų agentus - anksčiau jis yra vetavęs liustracijos įstatymą dėl kadrinių KGB darbuotojų", teigė frakcijos seniūnas V.Mazuronis.

Didelę nuostabą kelia tai, kad kol kas KGB rezervo karininkai skiriami į aukštus valstybės valdymo postus, o iškilus į viešumą tokiems jų biografijos faktams, kaip rodo buvusio VSD vadovo A.Pociaus pavyzdys, daroma viskas, kad susikompromitavęs pareigūnas tą postą išsaugotų. Nepasisekus - aukščiausiu lygmeniu rūpinamasi jo ateitimi. Kitas KGB rezervo karininkas - A.Valionis minimas, kaip galimas derybininkas su ES dėl Ignalinos AE darbo pratęsimo. Seimo pirmininko V.Muntiano atviros manipuliacijos, kuriomis buvo siekta sutrukdyti Seimui priimti Liustracijos įstatymą - tai tik vienas pavyzdžių, liudijančių apie valdžioje esančių politikų pastangas silpninti valstybės nacionalinį saugumą.

"Aiškiai matyti labai pavojinga tendencija - aukščiausius valstybės valdžios postus užimantys asmenys stengiasi ištrinti iš tautos atminties labai skaudų istorijos tarpsnį, kurio pasekmes jaučiame po šiai dienai. Turime užkirsti kelią bet kokiems mėginimams proteguoti asmenis, susijusius su užsienio specialiosiomis tarnybomis, nepriklausomai nuo to, kokių aukštų valdininkų interesus tai pažeistų", teigė V.Mazuronis.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Įžymūs žmonės (68)    Toyota (2)    Psichiatrija (64)    Pasakos (60)    Programos (61)    Jautis (7)    Aviacija (38)    Klubai (8)    Kornreksai (3)    Kovos menai (72)    Automobiliai (41)    Turizmas (151)    Tatuiruotės (7)    „Lietuvos” kino teatras (13)    Poltergeistai (2)    Aiškiaregiai (11)    Tėvynės sąjunga (4)    Lotynų kalba (11)    Hobi (106)    Foje (3)    Muzika (196)    Z.Jurgelevičiaus rubrika (23)    Ginklai (22)    Politika (26)    Krizė (59)    Skundai (22)    Proza (157)    Juvelyriniai dirbiniai (2)    Amfetaminas (2)    TV3 (4)    Kailiniai (15)    Vilniaus bendruomenės (4)    Laivyba (17)    Menas būti kartu (2)    Sąmokslo teorijos (19)    Kelionių organizatoriai (6)    Panayiotis Zavosas (2)    Pagonybė (3)    Švedija (9)    Prezidento rinkimai (6)    Lotynų šokiai (5)    Architektūra (11)    Filmai (91)    Kokainas (6)    Prekės ir paslaugos buičiai (2)    Miniatiūros (7)    Šamanai (7)    Šokoladas (10)    Sektos (12)    Spiritizmas (4)
1. Seimo nario V. Mazuronio pranešimas: "Kodėl Prezidentas V. Adamkus gina KGB rezervistus?"
2. A.Čaplikas: Lietuvoje liustracija baigėsi KGB pergale
3. Seimas pritarė KGB archyvų paviešinimui
4. Siūloma apriboti KGB rezervo karininkų darbo veiklą
5. Liustracijos komisija atrado dar vieną KGB bendradarbį
6. KGB bendradarbiai - buvę zootechnikai ir muzikantas
7. Komisija siūlo atimti iš A.Salamakino teisę dirbti su slapta informacija
8. Praeitis KGB iškyla į viešumą
9. Laiko ženklai
10. Parlamentarai baigia bado akciją
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!