LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 13 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  KGB
  Politika > Specialiosios tarnybos > KGB
Lankomumo reitingas Publikuota: 2007-11-06
A.Čaplikas: Lietuvoje liustracija baigėsi KGB pergale

Seimo vicepirmininko Algio Čapliko įsitikinimu, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovybės bei konservatorių lyderių inicijuotas įvairių lygių "karas" su KGB greičiausiai pasibaigs... KGB pergale.

"Stebint į ką išvirsta urapatriototų sukurstytas ir nevykusiai įgyvendintas liustracijos procesas Lietuvoje, negaliu atsikratyti įspūdžio, kad garsiai KGB šmėklomis gąsdinantys konservatoriai ir faktiniu jų įrankiu tapęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas iš tiesų pralošė realią kovą su KGB. Ką rodo tokios kovos rezultatai: reali liustracija neįvykdyta, KGB bylos pralošiamos ne tik Lietuvos, bet ir užsienio teismuose, Liustracijos komisija išsilakstė, Prezidentas yra priverstas su Seimu žaisti atgrasų ir sunkiai besuvokiamą įstatymų pakeitimų bei pataisų ping pongą, o Valstybės saugumo departamentas sudaužytas ir apšauktas kone kitos valstybės priedangos organizacija,", - pastebi Seimo vicepirmininkas Algis Čaplikas.

Liberalcentristo nuomone, nuo pat pradžių liustraciją uzurpavę politiškai angažuoti nemokšos įstūmė į aklavietę ne tik patį liustracijos procesą, bet ir visą valstybę. Mat 1999 m. įsteigtai Liustracijos komisijai tebuvo suteiktas tik visuomeninis statusas t.y. manyta, jog su nieku gyvu išsiviešinti nenorinčiais sovietų agentais teismuose turi kovoti ne kvalifikuoti teisininkai, o be atlygio dirbantys entuziastai visuomenininkai.

"Kaip parodė gyvenimas, toks "visuomenininkų" hobis tapo panašus į nuogalių pasilakstymą po dilgėles. Gerai suvokiu, kad reikalauti atsakomybės iš liustracijos procesą nevykusiai pradėjusių ir taip jį sužlugdžiusiųjų yra tas pats kas norėti iš ožio pieno, tačiau tauta bent jau turėtų žinoti savo "herojų" pavardes. O jų ieškoti toli nereikia, kaip taisyklė jie išsiskiria rėksmingu itin kategorišku neapeliaciniu kalbėjimu ir dėl savo kietakaktiškumo visišku nesugebėjimu racionaliai dirbti", - teigia A.Čaplikas.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

            

Komentuoti

Lankomumo reitingas

Diskusijos - aptarti forume

Versija spausdinimui - versija spausdinimui

Atgal


Atsitiktinės gairės:    Kulinarija (181)    Išpažintis (16)    Samsung (3)    Mityba (43)    Psichologija (89)    Vaizdo sistemos (34)    Miestų bendruomenės (7)    Grupės (81)    Klubai (5)    Priklausomybė (3)    Žirgų sportas (4)    Šokiai (56)    Kovo 11 (4)    Automobiliai (41)    Fizika (11)    Seimo Pirmininkas (2)    Seimo rinkimai 2004 (3)    Žemės ūkis (33)    Teisė (61)    Alkoholiniai gėrimai (74)    Netolerancija (6)    Valdas Adamkus (11)    „Lietuvos” kino teatras (13)    Mokyklos (22)    Logistika (12)    Romas Kalanta (4)    Romas (3)    Užsienyje (2)    Švietimas (1281)    Geologija (20)    Barai (7)    Grožio salonai (6)    Amfetaminas (2)    Opijatai (13)    Žvaigždės (19)    Feng šui (7)    Pramogos (191)    Tatuiruotės (7)    Žuvys (7)    Prezidento rinkimai (6)    Programavimas (20)    Pirmoji meilė (3)    Skolininkai (12)    Meninė gimnastika (14)    Mistika (446)    Valstiečių sąjunga (2)    Vynas (16)    Subkultūros (99)    Politika (363)    „Laisvės kryžkelės“ (10)
1. Kodėl prezidentas V.Adamkus gina KGB rezervistus?
2. Seimo nario V. Mazuronio pranešimas: "Kodėl Prezidentas V. Adamkus gina KGB rezervistus?"
3. Seimas pritarė KGB archyvų paviešinimui
4. Siūloma apriboti KGB rezervo karininkų darbo veiklą
5. Liustracijos komisija atrado dar vieną KGB bendradarbį
6. KGB bendradarbiai - buvę zootechnikai ir muzikantas
7. Komisija siūlo atimti iš A.Salamakino teisę dirbti su slapta informacija
8. Praeitis KGB iškyla į viešumą
9. Laiko ženklai
10. Parlamentarai baigia bado akciją
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!