LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 13 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  KGB
  Politika > Specialiosios tarnybos > KGB
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-05-21 Spausdinti Spausdinti
Liustracijos komisija atrado dar vieną KGB bendradarbį

Liustracijos komisijos teigimu, 45-erių metų Stanislovas Raulušaitis slapta bendradarbiavo su KGB. LTV žinių laida „Panorama“ išsiaiškino, kad Stanislovas Raulušaitis šiuo metu dirba draudimo kompanijos „Lindra“ Varėnos agentūros direktoriumi ir vadovauja Uspaskicho įkurtos Darbo partijos Varėnos skyriui.

Pasak Liustracijos komisijos, S. Raulušaitis, slapyvardžiu „Baravykas“ KGB užverbuotas 1977- taisiais Druskininkuose ir bendradarbiavo iki 1989-tųjų. Paskelbus nepriklausomybę, jo byla perduota į Varėnos KGB skyrių. Pasak Liustracijos komisijos, Raulušaitis rinko medžiagą apie antitarybiškai nusiteikusius žmones, dirbdamas komunistinės jaunimo sąjungos instruktoriumi Varėnoje, perduodavo jaunimo nuotaikas.

Šiuo metu S. Raulušaitis dirba draudimo bendrovės „Lindra“ Varėnos agentūros direktoriumi ir vadovauja Darbo partijos Varėnos skyriui. Per praėjusius rinkimus į Seimą, kaip darbo partijos kandidatas Raulušaitis kandidatavo į Seimą. Tačiau nebuvo išrinktas.

Su Liustracijos komisijos sprendimu jis supažindintas ir į teismą, kad sprendimas būtų panaikintas nesikreipė. Raulušaitis susitikti su „Panoramos“ žurnalistais atsisakė. Jo teigimu, jis neturi ką pasakyti. Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas sakė pirmą kartą girdintis apie tokią savo partiečio praeitį. Pasak jo, jei bus tokie duomenys, tai susirinks partijos prezidiumas, etikos ir procedūrų komisija ir nuspręs. "Mums tokie nereikalingi",- „Panoramai“ sakė V. Uspaskichas.

S. Raulušaitis - jau ketvirtas asmuo, kurio bendradrabiavimą su sovietų KGB paskelbė Liustracijos komisija. Dar apie keturis komisija yra surinkusi duomenis. Du iš jų Liustracijos komisijos sprendimus yra apskundę teismui.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Pankiškos muzikos grupės (15)    Pelės (5)    Emigrantai (22)    Likeris (2)    Pramogos (191)    Mama ir vaikas (48)    Istorija (154)    Šventasis Antanas (2)    Lietuvoje (5)    Anželikos Cholinos šokio teatras (11)    Vadovavimas (185)    Tamplierių ordinas (7)    Mokslininkai (2)    Liemenėlės (3)    Šokiai (56)    Mistika (446)    Draudimas (7)    Joga (56)    Romas (3)    Pagalba ir prevencija (124)    Vaiko sveikata (8)    Moterims (34)    Savivaldybių rinkimai (9)    Poltergeistai (2)    Kompiuterio ergonomika (8)    Bibilija (10)    Kultūra (749)    Televizoriai (2)    BTV (3)    Interneto tinklai (4)    Maudymosi kostiumėliai (7)    NSO (33)    Lobiai (12)    Moters diena (4)    Krašto apsauga (27)    Parapsichologija (22)    Joninės (6)    Klubai (5)    Lietuvių valgiai (28)    Žvaigždės (19)    Lietuvoje (16)    Partizanai (12)    Grybų patiekalai (6)    Linux/Unix (34)    Lotynų šokiai (5)    Netolerancija (6)    „Lietuvos” kino teatras (13)    Namų vaizdo technika (2)    Astronomija (46)    Archeologija (42)
1. Kodėl prezidentas V.Adamkus gina KGB rezervistus?
2. Seimo nario V. Mazuronio pranešimas: "Kodėl Prezidentas V. Adamkus gina KGB rezervistus?"
3. A.Čaplikas: Lietuvoje liustracija baigėsi KGB pergale
4. Seimas pritarė KGB archyvų paviešinimui
5. Siūloma apriboti KGB rezervo karininkų darbo veiklą
6. KGB bendradarbiai - buvę zootechnikai ir muzikantas
7. Komisija siūlo atimti iš A.Salamakino teisę dirbti su slapta informacija
8. Praeitis KGB iškyla į viešumą
9. Laiko ženklai
10. Parlamentarai baigia bado akciją
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!