LT   EN   RU  
2020 m. liepos 5 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kompiuteriai
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Kompiuteriai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2009-02-04
Indijoje kuriamas kompiuteris už 27 litus
Indijos gyventojai artimiausioje ateityje galės įsigyti itin pigų nešiojamąjį kompiuterį, kainuojanti vos 500 rupijų arba apie 27 litus. Panašiai tiek, kiek ir popierinė knyga kainuojantis kompiuteris buvo kuriamas trejus metus.

Šalies vyriausybės užsakymu kuriamas kompiuteris turėtų padėti mažinti vadinamąją skaitmeninę atskirtį ir suteikti galimybes naujomis technologijomis naudotis skurdžiai gyvenantiems žmonėms.

Indijos vyriausybės atstovų teigimu, pirmojo pigaus kompiuterio prototipas turėtų pasirodyti po kelių mėnesių, jis bus skirtas mokymosi reikmėms ir prisijungimui prie interneto.

Vis dėlto technologijų ekspertai abejoja, ar indams pavyks gaminti kompiuterį už tokią kainą, nebent vyriausybė padengtų dalį gamybos kaštų. Pigiausias nešiojamasis kompiuteris, skirtas mokslo reikmėms trečiojo pasaulio šalyse, kainuoja per 200 JAV dolerių (apie 540 litų).

Kita vertus indams jau pavyko nustebinti pasaulį su pigiausiu automobiliu, kainuojančiu apie 5 tūkst. litų ir mobiliuoju telefonu už kiek daugiau nei 30 litų.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Hipiai (9)    Savižudybė (12)    „Laisvės kryžkelės“ (10)    Pagalba ir prevencija (124)    Sportas (180)    Vadyba (89)    Elektronika (8)    Kompiuteriniai žaidimai (270)    Roko muzikos grupės (10)    Kaimo turizmas (5)    Dvarai (36)    Helouvynas (7)    Kinas (193)    Krišnaizmas (3)    Bibilija (10)    Mama ir vaikas (48)    Žvejyba (30)    Filmai (91)    Paieškos sistemos (14)    Krašto apsauga (27)    Turizmo agentūros (10)    „Lietuvos” kino teatras (13)    E - komercija (87)    Subkultūros (99)    Operacinės sistemos (50)    Interneto dienoraščiai (2)    Rasos (2)    Pankiškos muzikos grupės (15)    Vilius Navickas (2)    Tatuiruotės (7)    Zigmas Vaišvila (10)    Baikeriai (8)    Aukštasis mokslas (13)    Radvilos (32)    Grybų patiekalai (6)    Tibetas (10)    Toyota (2)    Liberalai demokratai (3)    Aikido (14)    Vasario 16 (12)    Sportiniai šokiai (2)    Krikščionys demokratai (3)    Stomatologija (6)    Atviras kodas (23)    Gyvūnai (174)    Visuotinė istorija (44)    Mazda (2)    Žuvys (7)    Bendruomenės (158)    Komunikacija (166)
1. Naujasis centras pagreitins 3D "Blu-ray" formato įdiegimą ir plėtrą
2. Kvantinis kompiuteris su optiškai valdomais elektronais
3. IBM pristatė naujus išradimus nanotechnologijų srityje
4. Tarptautinėje konferencijoje pristatytas naujas superkompiuteris
5. "Skype" pristatė 12 interneto komunikacijos naujovių
6. IBM pristatė galingiausią pasaulyje serverį
7. Dauguma lietuvių moka naudotis tik pagrindinėmis savo kompiuterių funkcijomis, rodo IBM tyrimas
8. Atnaujinti IBM serveriai efektyviau naudos energiją
9. Kompiuterių specialistų konsultacijos pradedamos teikti ir telefonu
10. Logitech pristatė produktus, skirtus naująjai "Windows Vista" operacinei sistemai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!