LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 6 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kompiuteriai
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Kompiuteriai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-02-14 Spausdinti Spausdinti
Vairasvirtė (joystick)

Žaidžiant kompiuterinius žaidimus, vairasvirte patogu valdyti įvairius erdvėje, žemės paviršiuje ar vandenyje judančius objektus, liepti vykdyti įvairias komandas. Vairasvirtės rankena yra perjunginėjami keturi krypties jungikliai (diskretinė vairasvirte) arba valdomi potenciometrai (tolydinė vairasvirte). Palenkus diskretinės vairasvirtės rankeną į dešinę, ji įjungia dešinį jungiklį ir generuoja kodą, kuris stumia žymeklį vaizduoklio ekrane į dešinę, o palenkus rankeną įstrižai, ji įjungia du jungiklius ir stumia žymeklį įstrižai. Palenkus tolydinės vairasvirtės rankeną į dešinę arba į kairę, ji suka vieną potenciometrą, o palenkus į priekį arba atgal - kitą potenciometrą. Lenkiant rankeną įstrižai sukami abu potenciometrai. Tokia vairasvirte valdomo objekto judėjimo greitį ir kryptį ekrane galima keisti tolygiai. Nuo programos priklauso, kokia komanda bus vykdoma paspaudus vieną ar kitą vairasvirtės mygtuką.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Kreditai (2)    Klaviatūros (11)    Vaizdo sistemos (34)    Novelės (102)    Rasos (2)    E - komercija (87)    Fizika (11)    Elektronika (8)    Šamanai (7)    Mokesčiai (8)    Chemija (5)    Filmai (91)    Fantastika (21)    Kino kritika (10)    Pankai (6)    Ginklai (22)    Specialiosios tarnybos (36)    Filologija (2)    Vitaminai (2)    LICS (17)    Skamp (16)    Vynas (16)    Politika (26)    Aukštasis mokslas (13)    Biologija (222)    Maxima (10)    Restoranai (5)    Savižudybė (12)    Z.Jurgelevičiaus rubrika (23)    Melagių diena (3)    Šv. Valentino diena (11)    Vadovavimas (185)    Variakojis (11)    Tėvynės sąjunga (4)    Alus (22)    Makaronai (2)    Džiaugsmas (2)    Užsienyje (2)    Kinų horoskopas (14)    Sportas (8)    Grožio salonai (6)    Kulinarija (181)    Religija ir tikėjimai (315)    Logistika (12)    Slaptos bendrijos (24)    Ištikimybė (4)    BTV (3)    Vilniaus bendruomenės (4)    Aikido (14)    Liemenėlės (3)
1. Naujasis centras pagreitins 3D "Blu-ray" formato įdiegimą ir plėtrą
2. Indijoje kuriamas kompiuteris už 27 litus
3. Kvantinis kompiuteris su optiškai valdomais elektronais
4. IBM pristatė naujus išradimus nanotechnologijų srityje
5. Tarptautinėje konferencijoje pristatytas naujas superkompiuteris
6. "Skype" pristatė 12 interneto komunikacijos naujovių
7. IBM pristatė galingiausią pasaulyje serverį
8. Dauguma lietuvių moka naudotis tik pagrindinėmis savo kompiuterių funkcijomis, rodo IBM tyrimas
9. Atnaujinti IBM serveriai efektyviau naudos energiją
10. Kompiuterių specialistų konsultacijos pradedamos teikti ir telefonu
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!