LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 6 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kompiuteriai
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Kompiuteriai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-05-02 Spausdinti Spausdinti
Modernios duomenų laikmenos į praeitį stumia įprastus diskelius

Kompiuterinio 1,44 megabaito (MB) talpos diskelio („floppy disk“) dienos jau suskaičiuotos. Diskelių įrenginys tampa itin retai naudojamu įtaisu, nes populiarėjančios skaitmeninės nuotraukos, garso įrašai jau nebetelpa į įprastą magnetinį diskelį.

Anot duomenų saugojimo įrenginių gamintojos „Maxell“ bendrovės, kasmet diskelių pramonės apimtis sumažėja 5 proc.

Analitikų teigimu, gamintojai jau senokai svarsto galimybę atsisakyti daugiau nei 20 metų nepamainomu kompiuterių komponentu buvusio 3,5 colio skersmens diskelių įrenginio. Šias kalbas paskatino ir tai, jog ėmė sparčiai populiarėti atmintinės kortelės.

Diskelių įrenginio kai kuriuose savo kompiuterių modeliuose atsisakė „Dell Computer“.

Jau kurį laiką ši korporacija diskelių įtaisų nebededa į nešiojamuosius kompiuterius. Analitikai mano, kad per artimiausius metus „Dell“ pavyzdžiu paseks visi didieji kompiuterių gamintojai.

Panašų kelią pasirinko ir didžiausia kompiuterių gamintoja bendrovė „Sonex kompiuteriai“.

Verslui skirtuose kompiuteriuose „bVector“ ji nustojo montuoti diskelių įrenginius, o iki metų pabaigos juos žadama išimti ir iš visų „Sonex kompiuterių“ gaminamų „Vector“ kompiuterių.

Diskelių vaidmenį kompiuteryje greičiausiai perims neseniai rinkoje prigijusios patogios atmintinės, prie kompiuterio jungiamos per universaliąją jungtį USB („Universal Serial Bus“). Jos vadinamos įvairiai – atminties raktais, USB diskais („USB drive“). Tokius įtaisus ir siūlo naudoti „Sonex kompiuteriai“.

Anksčiau diskelio pamaina buvo laikomi CD-RW kompaktiniai diskai, kuriuose esančią informaciją galima keisti. Tačiau CD-RW įrenginio kaina, palyginti su USB atmintine, yra kur kas didesnė. Ir nors CD-RW diskų talpa siekia 650 ir daugiau megabaitų, dėl įrašymo ypatumų jam buvo sunku pakeisti diskelį.

„Visi šitie optiniai diskai skirti didesniems kiekiams informacijos pigiau saugoti, – sakė „GNT Lietuva“ produktų vadybininkas Algimantas Naujokas. – Skiriasi ir į juos rašomų duomenų pobūdis. Kompaktiniuose diskuose yra saugoma informacija, kuri mažai keičiasi. Tuo tarpu USB atmintinės naudojamos dažnai keičiamiems dokumentams nešiotis ir perkelti. Manau, kad jie nekonkuruos tarpusavyje“.

USB atmintinių populiarėjimą lėmė tai, kad joms nereikia papildomų adapterių. Universalioji jungtis (USB) jau tapo neatsiejama kompiuterių dalimi. Per USB dabar prie kompiuterio jungiami spausdintuvai, skeneriai, išoriniai diskiniai kaupikliai, skaitmeniniai fotoaparatai.

Naujausiuose kompiuteriuose šių jungčių dažnai būna keturios.

USB atmintinės nekelia daug reikalavimų sistemai – naujausiose „Windows“ operacijų sistemų versijose USB jungties programinės tvarkyklės jau būna įdiegtos. Tereikia įjungti atmintinę į lizdą, ir kompiuterio sistemoje atsiranda papildomas keičiamas diskinis kaupiklis. „Windows 98“ bei „Linux“ sistemose gali reikėti papildomai įdiegti tvarkykles.

USB atmintinės dabar gaminamos su jungikliu, kuriuo galima uždrausti keisti informaciją atmintinėje.

USB atmintinių maksimali talpa šiuo metu siekia 1 gigabaitą.

Mažiausia įmanoma talpa – 16 megabaitų. 32 MB talpos USB atmintinė kainuoja 75 litus.

Geriausiai perkamos – 64 ir 128 megabaitų talpos atmintinės, kurios atitinkamai kainuoja apie 110 ir 170 litų.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Panayiotis Zavosas (2)    Telekomunikacijos (188)    Kailiniai (15)    Drakonai (36)    Darbo partija (4)    Dvarai (36)    Nokia (24)    Šaulys (7)    Kinas (193)    Žirgų sportas (4)    Rinkimai (23)    Siemens (6)    Arbata (10)    Netolerancija (6)    Programos (61)    Avinas (7)    Lietuvoje (5)    Zigmas Vaišvila (10)    Elektroninės šiukšlės (10)    Likeris (2)    Draudimas (7)    Feng šui (7)    Parapsichologai (7)    Priklausomybė (3)    Mokėjimo kortelės (7)    Tamplieriai (7)    Pedagogika (21)    Liberalai demokratai (3)    Televizoriai (2)    Kaimo turizmas (5)    Kazino (10)    Lobiai (12)    Lietuva (2)    Skaneriai (5)    Žydai (32)    Darbdaviai (10)    Bendruomenės (158)    Interneto tinklai (4)    Dažasvydis (3)    Gatvės šokiai (5)    Subkultūros (99)    Kelionių organizatoriai (6)    Šv. Valentino diena (11)    Džiazo muzikos grupės (11)    Kompiuteriai (148)    Katalikybė (49)    Homeopatija (5)    Dalia Grybauskaitė (16)    Žmogaus teisės (52)    Žmogaus klonavimas (2)
1. Naujasis centras pagreitins 3D "Blu-ray" formato įdiegimą ir plėtrą
2. Indijoje kuriamas kompiuteris už 27 litus
3. Kvantinis kompiuteris su optiškai valdomais elektronais
4. IBM pristatė naujus išradimus nanotechnologijų srityje
5. Tarptautinėje konferencijoje pristatytas naujas superkompiuteris
6. "Skype" pristatė 12 interneto komunikacijos naujovių
7. IBM pristatė galingiausią pasaulyje serverį
8. Dauguma lietuvių moka naudotis tik pagrindinėmis savo kompiuterių funkcijomis, rodo IBM tyrimas
9. Atnaujinti IBM serveriai efektyviau naudos energiją
10. Kompiuterių specialistų konsultacijos pradedamos teikti ir telefonu
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!