LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 6 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kompiuteriai
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Kompiuteriai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-05-02 Spausdinti Spausdinti
CD ir DVD jungtuvės dar neatšauktos

Nesėkme baigėsi elektronikos gamintojų pastangos sukurti hibridinius DVD-CD diskus, kuriuos galėtų atkurti bet koks CD ar DVD grotuvas. Tačiau specialistai nenuleidžia rankų: tikslas pernelyg viliojantis.

Pasak žurnalo "New Scientist", tarptautinė tyrėjų grupė, ištyrusi kompanijos "Warner Music Group" sukurtą hibridinį CD-DVD diską, priėjo išvadą, kad bandymas sukurti optinį diską, kuriame būtų naudojamas ir CD, ir DVD formatas, nenusisekė. Šiuo metu kokybiško garso ir vaizdo gerbėjams tenka rinktis tarp CD, į kuriuos įrašoma stereomuzika, DVD-Video, kurie naudojami pilnametražiams filmams su suglaudintu erdviniu garsu įrašyti, ir DVD- Audio, į kuriuos rašomas nesuglaudintas erdvinis garsas ir trumpi vaizdo klipai.

Kompanija "Warner Music Group", siekdama sukurti vieną diską, kuriame būtų naudojamos visų trijų galimybės, parengė eksperimentinę daugiaformačių hibridinių diskų (Multi format hybrid disks) technologiją. Naujoviški diskai turi įprasto storio CD (1,2 mm) ir DVD (0,6 mm) paviršiaus sluoksnius. Abu sluoksniai perskirti iš dalies pralaidžia plėvele, kuri praleidžia CD sluoksnį skaitančio infraraudonojo lazerio spindulius, tačiau atspindi raudonos šviesos lazerį, kuris naudojamas DVD sluoksniui skaityti.

Hibridinius diskus bandė 15 elektronikos gamintojų, tarp kurių yra "Sony", "Toshiba", JVC, "Panasonic" ir "Pioneer", vienijančio konsorciumo "DVD Forum" ekspertai. Testų metu buvo naudojami 49 įvairūs DVD-Audio formato ir 133 DVD-Video grotuvų modeliai. Atlikus bandymus ekspertai padarė išvadą, kad hibridinių diskų negalima "tinkamai" atkurti jau pagamintais grotuvais, o DVD-CD diskų išleidimas į rinką sukeltų rimtų nesklandumų ir nesusipratimų.

Problemos esmė ta, kad dabar naudojami DVD grotuvai, sukurti atkūrinėti ir DVD, ir CD, negali tinkamai susitvarkyti su hibridiniais diskais. Pusė išbandytų DVD-Audio grotuvų negalėjo teisingai atkurti multiformatinių diskų kaip CD, o ketvirtis - arba išvis atsisakydavo skaityti, arba darydavo tai atsitiktinai. Tuo tarpu kone du trečdaliai DVD-Video grotuvų neteisingai atkūrinėjo hibridinius diskus kaip CD, o penktadalis atsisakydavo juos skaityti arba veikė atsitiktinai. Tačiau tokie bandymų rezultatai dar nėra nuosprendis šiai technologijai: "Panasonic" atstovas spaudai Peteris Weberis pareiškė, kad planų sukurti hibridinius diskus neatsisakoma, bus ir toliau dirbama kuriant kitus sprendimus.

Vienas iš jų, šiuo metu esantis bandymų stadijoje, naudoja kitokią disko konstrukciją. Jos esmė ta, kad du skirtingų formatų diskai sujungiami į vieną "sulipdant" išorines puses, tad vienoje pusėje yra CD, o kitoje - DVD sluoksnis. Tačiau ir šis būdas turi savų problemų. CD ir DVD standartai numato, kad diskų storio paklaida gali sudaryti nuo - 0,1 mm iki + 0,3 mm. Tad dviejų "sulipdytų" diskų storis gali pasirodyti per didelis kai kurių grotuvų modeliams. Galima gaminti ir plonesnius diskus, tačiau tuomet iškiltų problemų dėl jų atkūrimo, nes skaidrioji disko medžiaga atlieka lazerio spindulio fokusavimo funkciją.

Tačiau į "DVD forumą" susijungę įrangos gamintojai atkakliai ieško universalių DVD-CD recepto, nes "Philips" ir "Sony" pavyko sukurti ypač gerą erdvinio garso kokybę siūlančius hibridinius "Super Audio CD" (SACD) diskus, kuriuos galima atkurti ir įprastiniais CD grotuvais. Tiesa, erdvinio garso efektais gali mėgautis tik naujų SACD grotuvų šeimininkai.

Lenktynės, kas sukurs hibridinius DVD-CD diskus, nepaisant visų sunkumų, tęsiasi. Juk prizas toks viliojantis - universali plokštelė, apvainikuosianti pramogų verslo pastangas pateikti namų vartotojams dar patogiau naudojamą skaitmeninį turinį

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Filologija (2)    Gyvenimo džiaugsmas (2)    Siamo katės (2)    Dektinė (2)    Sektos žudikės (6)    Egzorcizmas (11)    Kovos menai (72)    Parapsichologai (7)    Vaizdo kortos (3)    Poetai (11)    Duomenų apsauga (3)    NLP (8)    Teisė (61)    Soliariumai (5)    Bibilija (10)    Kelnaitės (2)    6 branduolių (3)    Tadas Blinda (10)    Kailiniai (15)    Bankinės technologijos (11)    Biologija (222)    Netolerancija (6)    Specialiosios tarnybos (36)    Liemenėlės (3)    Kulinarija (181)    Įvaikinimas (3)    Tiškevičiai (18)    Melagių diena (3)    Interneto dizainas (5)    Partijos (41)    Motociklai (12)    Namų vaizdo technika (2)    Šatrija (4)    Bildukai (3)    Sel (10)    Susitaikymas (9)    Žemės ūkis (33)    Sąmokslo teorijos (19)    Omnitel (12)    Užsienyje (2)    Optinis ryšys (12)    Shotokan (11)    Shidokan (3)    Hakeriai (273)    Toyota (2)    Kaukazo aviganis (2)    Erotika (8)    Breakdance (4)    Teisėtvarka (24)    Technologijos (1819)
1. Naujasis centras pagreitins 3D "Blu-ray" formato įdiegimą ir plėtrą
2. Indijoje kuriamas kompiuteris už 27 litus
3. Kvantinis kompiuteris su optiškai valdomais elektronais
4. IBM pristatė naujus išradimus nanotechnologijų srityje
5. Tarptautinėje konferencijoje pristatytas naujas superkompiuteris
6. "Skype" pristatė 12 interneto komunikacijos naujovių
7. IBM pristatė galingiausią pasaulyje serverį
8. Dauguma lietuvių moka naudotis tik pagrindinėmis savo kompiuterių funkcijomis, rodo IBM tyrimas
9. Atnaujinti IBM serveriai efektyviau naudos energiją
10. Kompiuterių specialistų konsultacijos pradedamos teikti ir telefonu
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!