LT   EN   RU  
2020 m. liepos 5 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kompiuterinės technologijos
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos
2001 m. programų piratavimas toliau augo
Lankomumo reitingas

Programinės įrangos gamintojus ir platintojus vienijančio aljanso “Business Software Alliance” duomenimis, nelegalios programinės įrangos naudojimas pasaulyje augo antrus metus iš eilės. 2001 m. net 40 proc. pasaulio vartotojų naudojo nelegalią programinę įrangą. Dėl nelegalios programinės įrangos naudojimo pasaulyje programinės įrangos gamintojai pernai patyrė 11 milijardų dolerių nuostolių. Programinės įrangos gamintojus ir platintojus vienijančio aljanso “Business Software Alliance” duomenimis, nelegalios programinės įrangos naudojimas pasaulyje augo antrus metus iš eilės. 2001 m. net 40 proc. pasaulio vartotojų naudojo nelegalią programinę įrangą, t.y. trimis procentiniais punktais daugiau nei 2000-aisiais (37 proc. pasaulio vartotojų).

Kevinas Mitnikas netrukus vėl galės naudotis internetu
Lankomumo reitingas

"Vienas pavojingiausių kompiuterinių nusikaltėlių JAV istorijoje" Kevinas Mitnikas netrukus vėl galės naudotis internetu. Po ilgų teisminių nagrinėjimų K. Mitnikui pagaliau pavyko atgauti radijo licenciją, o sausį jam bus leista naudotis ir pasauliniu kompiuteriniu tinklu. Kalifornijos valstijoje gyvenantis 39 metų K. Mitnikas maždaug penkerius metus praleido federaliniame kalėjime už programinės įrangos vagystę ir neteisėtą įsiskverbimą į "Motorola", "Novell", "Nokia", "Sun Microsystems", taip pat Pietų Karolinos valstijos universiteto duomenų bazes.

  Komentarų: 6
Unreal II bus išleistas 2003 vasario mėnesį
Lankomumo reitingas

Žaidimas Unreal 2 – The Awakening, 1997 metais išleisto žaidimo Unreal tęsinys, tūrėtų būti išleistas kitų metų vasario mėnesio pradžioje. Pirma žaidimo pasirodymas planuotas 2003 metų pavasarį, bet paankstintas. Unreal II veiksmas vyks toje pačioje visatoje, kaip ir Unreal I, bet siužetas bus visiškai kitoks. Kosminis laivas, patruliuojantis galaktikos užkampyje, staiga atsiduria pačiame tarpžvaigždinio karo sūkuryje. Keturi ekipažo nariai - trys žemiečiai ir ateivis, turi apginti taikią koloniją, išsiaiškinti dėl ko kilo karas ir jį nutraukti.

  Komentarų: 4
Kritinė klaida operacinėje sistemoje Windows XP
Lankomumo reitingas

Korporacija Microsoft pranešė, kad surasta laba pavojinga Windows XP OS silpnoji vieta. Rasta klaida priskiriama kritinėms klaidoms, nes ji įgalina “aukos” kompiuteryje vykdyti bet kokį savarankišką programinį kodą. Klaida rasta komponentėje Windows Shell ir yra susijusi su buferio perpildymu skaitant nestandartinius mp3 ir Windows Media Audio bylų atributus. Atributų nuskaitymas vykdomas užvedus pelės kursorių virš bylos ikonos, taip pat ir atidarant interneto direktorijose patalpintas bylas.

  Komentarų: 10
Valve nutraukė “Counter-Strike: Condition Zero” kūrimą
Lankomumo reitingas

Kompanijos Valve ir Gearbox nutraukė Counter-Strike tęsinio Condition Zero kūrimą ir perdavė jo kūrimo teises JAV kompanijai Ritual Entertainment, pagarsėjusiai tokiais žaidimais, kaip Blair Wich, Heavy Metal FAKK.2 ir Sin. Toks sprendimas argumentuojamas tuo, kad norima užsiimti ne technologiniu žaidimų tobulinimu, o naujų kūrimu. Remiantis naujausiais duomenimis Condition Zero bus išleistas antrajame 2003 metų ketvirtyje. Naujojo CS tęsinio demonstracinę versiją jau buvo galima rasti internete šių metų vasarą.

  Komentarų: 4
Hakeriai turi naują progą praturtėti
Lankomumo reitingas

Vakar prasidėjo kasmetinis hakerių konkursas "OpenHack III", kurį remia žurnalas "eWeek". Jo metu siūloma įveikti "Argus Systems Group" sukurtą "PitBull" apsaugos sistemą. Dauguma specialistų ją laiko tiek pat patikima, kaip Nokso fortas (Fort Knox, JAV aukso atsargų saugykla) – ir neįveikiama Internetu. Per dvi savaites hakeriai gali pabandyti atlikti 4-ias užduotis, susijusias su šia sistema apsaugotos WWW svetainės įveikimu. Pirmasis atlikęs visas 4-ias užduotis gaus 50 tūkst. JAV dolerių prizą! Tarpinių etapų laimėtojai irgi gaus prizus. Gera proga praturtėti lietuvaičiui, ar ne? Juk nėra tokios sistemos, kurios nebūtų galima įveikti!? Va tik hakeriai nėra ta tauta, kuri mėgsta detaliai aprašyti...

Internetas kosminiu greičiu
Lankomumo reitingas

Informacijos kiekis Internete kasdien auga. Gauti informaciją tampa vis sudėtingiau, kadangi auga ne tik bendras perduodamų duomenų srautas, bet ir vidutinis HTML puslapio dydis. Dizaineriai dabar naudoja įdomesnį puslapių apipavidalinimą, negu anksčiau. Taip pat sudėtingesnes technologijas, tokias kaip FLASH ir VRML. Be to, Internete pasirodė multimedinė informacija, telenaujienos, MP3 failai ir kt. Ir dabar, jungiantis į Internetą vis dar populiariu komutuojamu ryšiu, 57 kbitų/s greičio nebepakanka, norint užtikrinti nepertraukiamą darbą Internete. Todėl telekomunikacijų srities darbuotojams tenka imtis įvairių priemonių, padidinančių duomenų perdavimo greitį. Šią problemą sėkmingai sprendžia DSL technologija, tačiau ji galima tik Maskvoje ir Sankt Peterburge, kur ją palaiko...

  Komentarų: 2

Ar teko pirkti elektronikos detalių?

Neteko

Perku dažnai

Kai reikia tai ir perku

Perku nuolatos

Elektronikos detalės - mano verslas

Jūsų lytis: Vaikinas Mergina
 Balsavimo rezultatai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!