LT   EN   RU  
2020 m. liepos 2 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kompiuterinės technologijos
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos
Spectarnybos imasi internetinių pokalbių pasiklausymo
Lankomumo reitingas

Kaip tapo žinoma iš ką tik išviešintų dokumentų, CŽV slaptai finansuoja tyrimus internetinių pokalbių kambarių stebėjimo srityje, norėdama išaiškinti potencialius teroristus. 2003 metų balandį CŽV sutiko finansuoti visą eilę tyrimų projektų, skirtų sukurti “naujoms galimybėms kovai su terorizmu, naudojant naujausias technologijas”. Vienu iš tokių projektu užsiima Niujorko valstijoje esantis Renselerio politechninis institutas. Projektas skirtas automatizuotam pokalbių kambarių/kanalų lankytojų elgesio monitoringui ir nagrinėjimui. Nors pinigai šiam projektui, neva, skiriami iš Nacionalinio mokslo fondo (NMF), tarp 250 suinteresuotųjų projektui grantus skiriančių kompanijų...

 Declan McCullagh   Komentarų: 4
Didžiausią Spyware grėsmę kelia KaZaA
Lankomumo reitingas

Computer Associates, informacine sauga užsiimanti kompanija, tvirtina, jog P2P KaZaA programa - pati pavojingiausia Internete. Kompanijos paskelbtoje Pest Patrol ataskaitoje KaZaA užima 1-ąją vietą tarp 5 dėl savo populiarumo pavojingiausių programų; KaZaA tvirtina, kad jos programa buvo atsisiųsta 214 mln. kartų. KaZaA programai CA suteikė aukštą “klot-faktorių” - savo sukurtą rodiklį, rodantį, kiek programa sulėtina kompiuterio darbą, į kompiuterį įdiegusi savo veikimui nebūtinus sistemos registro elementus ir katalogus.

 Dan Ilett   Komentarų: 4
Linusas Torvaldsas pasisakė prieš ES įstatymą dėl patentų
Lankomumo reitingas

Linukso autorius paprašė ES Tarybą nepriimti direktyvos dėl patentų programinei įrangai projekto, nes jį laiko klaidinančiu, pavojingu ir demokratiškai neteisėtu. Linusas Torvaldsas kreipėsi į ES Tarybą, ragindamas nepriimti “Direktyvos dėl kompiuteriams taikomų išradimų patentavimo”, žinomos kaip direktyva dėl programinės įrangos patentų. Savo pareiškime, paskelbtame antipatentinėje svetainėje (http://www.nosoftwarepatents.com - apie ją jau rašėme - red. pastaba), o taip pat vienas iš MySQL įkūrėjų Maiklas Videnius ir PHP autorius Rasmusas Lerdorfas tvirtina, kad programinei įrangai skirtų patentų legalizuoti negalima.

 Ingrid Marson
Berniukas teisėsi su pažadą sulaužiusia motina
Lankomumo reitingas

Ko tik nesigriebia vaikai, norintys, kad tėvai jiems nupirktų trokštamą dalyką (jūs net neįsivaizduojat, kokių gudrybių tekdavo imtis, kad prieš kelis metus bent Kalėdoms sulauktum Zhiliton ar Sega-Mega-Drive kompiuterio) !!! Šios bėdos kamuoja ne vien mūsų vaikus. 11-metis Centrinėje Kinijoje gyvenantis kinų vaikinukas iškėlė ieškinį savo motinai, kai ši už gerą mokymąsi atsisakė jam nupirkti kompiuterį.

Ar kam nors patinka Norton AntiVirus?
Lankomumo reitingas

Skaitant į redakciją atėjusius laiškus, dažnai susimąstai - ar kam nors iš viso patinka Norton AntiVirus? Ar kas nors iš šio Symantec produkto naudojimo gavo kokį teigiamą efektą? Kiekvieną kartą, kai rašau apie naują Symantec antivirusinę programą, iš skaitytojų ateina vieni ir tie patys laiškai. Daugelis Symantec produktų pirkėjų skundžiasi, kad Norton AntiVirus (NAV) be saiko ryja jų sistemų resursus, kaip reikiant neapsaugo kompiuterio, o kai jie galiausiai nusprendžia atsisakyti šios programos, iš Symantec svetanės tam reikia atsisiųsti specialią išdiegimo...

 Munir Kotadia   Komentarų: 3
IView MediaPro v2.6.2 - sudėliok savo failus !!!
Lankomumo reitingas

IView MediaPro - galinga programa, skirta mediafailų tvarkymui. Ji padeda efektyviai ir greitai sutvarkyti savo failus, be to, vienodai gerai dirba ir su grafika, ir garso įrašais, ir filmais, “pažįsta” šriftus. Iš viso programa palaiko per 100 įvairių failų formatų. Galima ne tik peržiūrinėti į katalogą įtrauktus duomenis, bet ir atlikti jų paiešką, juos rūšiuoti ir konvertuoti, automatizuoti daugelį eksporto funkcijų. Paketas vienodai naudingas tiek pradedantiesiems vartotojams, tiek profesionalams.

PandaLabs aptiko naują Sober.I kirmino versiją
Lankomumo reitingas

PandaLabs laboratorija aptiko naują Sober.I kirmino modifikaciją. Jo kenkėjiškas kodas sukurtas greitam plitimui elektroniniu paštu. Kirminas sugeba generuoti skirtingus pranešimus anglų ir vokiečių kalbomis. Pasak iš Panda Software tarptautinės vartotojų palaikymo tarnybos gautos informacijos, Sober.I pradėjo plisti vokiškai kalbančiose šalyse, juo užkrėstų kompiuterių jau yra beveik visose pasaulio šalyse.

Naujasis hakerių atakų taikinys - bankomatai
Lankomumo reitingas

Nauja kibernetinio nusikalstamumo grėsme gali tapti hakerių sukeltos bankomatų atakos. Tokios nuomonės laikosi Globalinio Bankomatų Apsaugos Aljanso (angl. GASA) nariai. Galimas GASA su bankomatais suisjusių nusikaltimų skaičiaus augimas siejamas su jų naudojamos programinės įrangos keitimu. Kuo daugiau bankomatų veiks, valdomi OS/2 išstumiančios Windows OS pagrindu, tuo labiau didės naudojimosi jais pavojus.

  Komentarų: 1
IE atnaujinimas - įmanomas, - tvirtina Microsoft
Lankomumo reitingas

Microsoft, savo IE naršyklei vis raginama pridėti naujų funkcijų, tikina, kad tai galima daryti per naršyklėje esantį papildomų modulių prijungimo mechanizmą. Kompanija laikosi savo nusistatymo, kad kol kas nauja, savarankiška IE naršyklės versija išleista nebus. Priminsime, kad paskutinį kartą ji buvo atnaujinta 2001 metų rugpjūčio mėnesį. Pergyvenusi eilę su IE saugumu susijusių krizių, Microsoft kartu su Windows XP Service Pack 2 išleido rimtesnę failų atnaujinimo pataisą, tačiau ji prieinama tik Windows ХР vartotojams, t.y., maždaug pusei Windows vartotojų.

 Paul Festa
Intel pradeda diegti BTX technologiją
Lankomumo reitingas

BTX - nauja PC sisteminio dizaino karta. Ji užtikrina mažesnį triukšmo lygį, palaiko produktyvias programas, yra įvairių dydžių, o taip pat leidžia sumažinti sistemų gamybos kaštus. Netrukus Intel pradės tiekti komponentus BTX standarto PC kompiuteriams gaminti, įskaitant tokias detales, kaip su BTX suderinami procesoriai kartu su aušinimo sistemomis, tarp jų - Intel Pentium 4 530J, 550J ir 560J modelių procesoriai, palaikantys Hyper-Threading technologiją.

Kiek namuose turite televizorių?

Vieną

Du

Tris

Daugiau nei tris

Neturiu televizoriaus

Jūsų lytis: Vaikinas Mergina
 Balsavimo rezultatai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!