LT   EN   RU  
2020 m. liepos 2 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kompiuterinės technologijos
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos
Halo 2: MS bandymas susidoroti su hakeriais?
Lankomumo reitingas

Atrodo, kad savo triumfo sulaukusį Halo 2 žaidimą Microsoft panaudojo kaip ginklą prieš X-BOX čipų moderius ir kitus įsilaužimo į šią videožaidimų konsolę būdų mėgėjus. Šimtai X-BOX žaidėjų on-line forumuose staiga pradėjo skųstis, kad, Halo2 bandant žaisti Internete, modifikuotos konsolės nebegali naudotis Microsoft Xbox Live on-line žaidimų tarnyba. Microsoft atstovas smulkiau neaiškino, kokių naujų apsaugos priemonių imtasi, ir ar išvis tai buvo daryta. “Microsoft įdėmiai įsiklauso į Xbox Live žaidėjų bendruomenės poreikius ir daro viską, kas reikalinga, kad vartotojams niekas...

 David Becker
Windows Media Player: Pirate Edition
Lankomumo reitingas

Ar žinai, kad ne vien tu mėgsti Warez’ą? Vokiečių PC Welt leidinys atrado, kad Windows Media Player pateikiama su muzikiniais failais, kurie redaguoti piratine populiarios audio failų kūrimo ir redagavimo SoundForge PĮ versija. Kelių "WindowsHelpToursWindowsMediaPlayerAudioWav" kataloge esančių WAV failų kode, jį peržiūrėjus net paprastu Notepad, randame eilutę:

Naujasis kirminas viršijo greičio rekordą
Lankomumo reitingas

Tinkle pradėjo plisti naujas virusas, eksploatuojantis Internet Explorer naršyklės pažeidžiamumus. Praėjo tik 4-ios dienos nuo to momento, kai du 'ned' ir 'SkyLined' nikais pasivadinę hakeriai rado šią skylę, o antivirusinės kompanijos jau aptiko kirminą, realizuojantį šį pažeidžiamumą. Microsoft korporacija naująjį virusą jau spėjo pavadinti eiliniu MyDoom variantu, tačiau su tokiu vertinimu sutinka ne visos antivirusus kuriančios kompanijos.

  Komentarų: 2
Virusai grąsina kiborgams?
Lankomumo reitingas

Kevinas Varvikas, Ridingo universiteto (Anglija) kibernetikos profesorius vėl nusprendė tapti kiborgu, tačiau savo nervinę sistemą prie kompiuterio prijungęs ir į ranką RFID žymę įsisodinęs akademikas įspėja, kad gali ateiti diena, kai kompiuteriniai virusai galės užkrėsti ne tik PC, bet ir žmones. Consult Hyperion Londone surengtame jau 5-ajame Skaitmeninės Identifikacijos Forume Varvikas kalbėjo apie tokią ateitį, kai kiborgais dar netapę žmonės atrodys kaip keistuoliai. “Tie iš jūsų, kas panorės likti žmonėmis... taps mažuma”, - pareiškė jis.

 Jo Best
Pentagonas kuria nuosavą Internetą
Lankomumo reitingas

Prieš eilę metų nutraukęs savo “Žvaigždžių Karų” (“StarWars”) programą, dabar Pentagonas kuria naują, ateities karams skirtą visą pasaulį apimančio Interneto tinklo viziją. Vienas projekto tikslų - JAV vadus ir karius aprūpinti informacija apie visų užsienio šalių priešininkų ir kitų “galimų grėsmių” judėjimą, juos parodant iš paukščio skrydžio aukščio. Tai reiškia, kad praktiškai bet kokiomis oro sąlygomis bet kurioje pasaulio vietoje prireikus per kelias sekundes iš palydovo bus gautas visas detalus vietovės atvaizdas.

Savo aukų tyko naujasis fišingo instrumentas
Lankomumo reitingas

Didžiosios Britanijos kompanijos Message Labs specialistai pranešė, kad pastaruoju metu internetiniai sukčiai sukūrė naują programą, skirtą vogti bankiniams rekvizitams. Ekspertai išsako savo būgštavimus, kad ji gali tapti mėgstamu “fišerių” instrumentu. Iki šiol laišką iš sukčių gavusios aukos iš pradžių turėdavo atidaryti padirbtą laišką, o po to paspausti jame nurodytą “banko” ar kitos finansinės įstaigos svetainės nuorodą. Sukūrus naująją programą, apgaulė pradeda veikti atidarius iš pirmo žvilgsnio visai nekaltą laišką.

Norton Anti-Virus paketo apribojimų apėjimas
Lankomumo reitingas

Aprašymas: Pažeidžiamumas aptiktas Norton Anti-Virus pakete. Įsilaužėlis gali per nuotolį apeiti blokavimo funkciją ir pakeisti antiviruso konfigūracijos failą, o specialiai sukurtu scenarijumi apeiti scenarijų blokavimą ir sistemoje atlikti kenkėjiškus veiksmus. Pavyzdys:

Ddos ataka - konkurentų žlugdymo įrankis
Lankomumo reitingas

Be savo svetainės Internete dabar neapsieina nė viena rimta organizacija. Jos turiniu vadybininkai stengiasi pritraukti naujų klientų, kuria naujas prekių ir paslaugų apmokėjimo ar pristatymo sistemas. Dalis įmonių į Internetą jau perkėlė visą savo verslą: jame rasite ir forumus bendravimui su kientais, ir parduotuves, ir informacijos agentūras, ir laikraščius. Kibernetinių nusikaltėlių nuomone, pats geriausias kovos su realiais konkurentais virtualioje erdvėje būdas, veikiantis nepriklausomai nuo "aukos" - Ddos (atsisakymo aptarnauti) ataka.

IBM: Blue Gene/L revanšas
Lankomumo reitingas

Šiandien JAV Energetikos ministerija planuoja pateikti bandymų duomenis, kurie IBM Blue Gene/L sistemą iškels į pirmąją TOP500 pasaulio superkompiuterių sąrašo vietą. Gerai informuoti šaltiniai pranešė, kad ministerija paskelbs Blue Gene/L sistemą pasiekus rekordinį našumą, sudarantį virš 70 trilijonų skaičiavimo operacijų į sekundę (70 teraflopsų). Bandymai buvo atliekami Minesotos valstijos Ročesterio mieste, IBM laboratorijoje - būtent čia šiuo metu veikia sistema, kurią kitais metais planuojama perkelti į Nacionalinę Lorenso laboratoriją Livermoro mieste (Kalifornija).

 Stephen Shankland
"Ne!" programinės įrangos patentams!
Lankomumo reitingas

Patentinės sistemos ir didžiosios pramonės lobistų verčiama, Europos Sąjunga artimiausiu metu gali padaryti lemtingą klaidą: priimti įstatymus, legalizuojančius programinės įrangos patentavimą. Jei taip įvyks, visi skaudžiai nukentėsime. Europos programinės įrangos pramonė taps beatodairiško plėšikavimo auka. Didžiųjų korporacijų kartelis sugniuždys mažesniuosius konkurentus. Dėl to mes visi brangiau mokėsime už prastesnes ir mažiau saugias programas. Jūs asmeniškai, jūsų šeima, jūsų kompanija, jūsų šalies vyriausybė – visi mes.

  Komentarų: 24

Kiek namuose turite televizorių?

Vieną

Du

Tris

Daugiau nei tris

Neturiu televizoriaus

Jūsų lytis: Vaikinas Mergina
 Balsavimo rezultatai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!