LT   EN   RU  
2020 m. liepos 2 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kompiuterinės technologijos
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos
Los Andžele sukurtas kompiuterinis žaidimas katėms
Lankomumo reitingas

Los Andžele programuotojas Mattas Wolfas parašė kompiuterinį žaidimą “CyberPounce”, kuris skiriamas žaisti katėms. Anksčiau Wolfas kompiuterinius žaidimus kūrė tik žmonėms. Jis dirbo tokiose firmose kaip “Sega” ir “Electronic Arts”, o taip pat dalyvavo tokių garsiųjų kaip “Sonic the Hedgehog” ir “Soviet Strike” konsolių kūrime. Kartą programuotojui teko pasilikti namuose su draugo katėmis. M.Wolfas tuomet pastebėjo, kad viena jų puikiai geba gainiotis kursorių. Tuomet programuotojui šovė į galvą mintis sukurti programinę įrangą katėms. Šiam darbui buvo pasitelkta zoologo – eksperto pagalba...

  Komentarų: 9
Dauguma IT ekspertų nepasitiki "Microsoft"
Lankomumo reitingas

Trys ketvirtadaliai "Forrester Research Inc" apklaustų stambių bendrovių programinės įrangos saugumo ekspertų nemano, jog "Microsoft Corp" produktai yra saugūs. Nors 77 procentai respondentų IT sektoriuje pareiškė, jog, naudojant "Windows", didžiausią nerimą jiems kelia saugumas, 89 procentai vis dar naudoja "Microsoft" programinę įrangą. "Forrester" atliktoje apklausoje "Ar gali "Microsoft" būti saugi?" dalyvavo 35 programinės įrangos saugumo ekspertų, dirbančių įmonėse, kurių aktyvų vertė siekia ar viršija 1 milijardą JAV dolerių. "Forrester" analitikės Lauros Kotzlės nuomone, "pernelyg mažai įmonių prisiima atsakomybę už savo "Windows" sistemų saugumo užtikrinimą".

Pristatytas trimačio modeliavimo paketas Maya 5
Lankomumo reitingas

Kompanija Alias-Wavefront pristatė penktą paketo profesionaliam trimačiam modeliavimui versiją. Kurdami naująjį paketą, Alias-Wavefront labai atsižvelgė į vartotojų pageidavimus ir glaudžiai bendradarbiavo su techninės įrangos gamintojais. Visa tai paspartino dinaminius skaičiavimus ir beveik dvigubai pagreitino Maya darbą sistemoje Windows. Pakete Maya 5 yra du nauji vaizdo formavimo metodai: prie jau buvusių programinio ir „metal ray“ prisidėjo vektorinis ir aparatinis. Pirmasis skirtas voratinkliui, pavyzdžiui Macromedia Flash technologijai bei vektoriniams failams. Antrasis režimas leidžia žymiai padidinti vaizdo formavimo proceso greitį ir kokybę.

  Komentarų: 5
Kompiuteriniai virusai brangsta
Lankomumo reitingas

Neseniai atliktas tyrimas parodė, jog apkrėstų asmeninių kompiuterių skaičius vienam tūkstančiui kompiuterių per 2002 metus praktiškai nepakito, tačiau užkrėtimo padarinių likvidavimui buvo skirta daugiau laiko ir pinigų nei kada nors anksčiau. Naujosios kartos virusai sukelia gerokai didesnę žalą - ištrina duomenis, blokuoja tinklus ir pašto tarnybines stotis. Metinėje bendrovės "ICSA Labs" ataskaitoje pažymima, jog 2002 metais problemų su virusais per mėnesį vidutiniškai turėjo 105 kompiuteriai iš kiekvieno tūkstančio kompiuterių.

Europa įsiveda žaidimų apribojimų pagal amžių sistemą
Lankomumo reitingas

Europos interaktyvios programinės įrangos federacija (ISFE) pristato kompiuterinių žaidimų apribojimų pagal amžių sistemą. Pagal "bendros Europos informacijos apie žaidimus" sistemą (PEGI), žaidimai bus skirstomi į penkias kategorijas: nuo 3 metų, nuo 7 metų, nuo 12 metų, nuo 16 metų ir nuo 18 metų. Informacija apie apribojimus pagal amžių bus pateikiama ant žaidimo dėžutės, ant kurios taip pat bus ir trumpas žaidimo turinio aprašymas. Kai kurie apribojimai bus įvesti Portugalijoje ir Suomijoje. Vokietija šia sistema nesinaudos, nes šalyje galioja savo įstatymas dėl apribojimų pagal amžių.

  Komentarų: 2
Filmai žaidimų kompiuteryje Game Boy Advance
Lankomumo reitingas

Kompanija Pocket Films pradėjo platinti adapterį Pocket Pix Cartridge, kuris leidžia žiūrėti filmus Nintendo žaidimų kompiuteriuose GameBoy Advance ir GameBoy Advance SP. Filmo žiūrėjimo procesas niekuo nesiskiria nuo naujo žaidimo užkrovimo: adapteris prijungiamas prie kompiuterio praplėtimo sąsajos. Suspaudimo algoritmai leidžia į standartinę 64 Mb talpos kortą Secure Digital sutalpinti iki 75 minučių vaizdo. Be skylės kortai Secure Digital adapteryje yra 3,5 milimetro jungtis sterko ausinėms bei USB jungtis. Į komplektą su adapteriu įeina ausinės, vienas nemokamas filmas ir kodas, kurį įvedęs vartotojas gauna teisę pakrauti kitą nemokamą filmą.

  Komentarų: 2
Naujas žaidimo Medal of Honor: Allied Assault praplėtimas
Lankomumo reitingas

Electronic Arts planuoja išleisti dar vieną praplėtimą populiariam žaidimui Medal of Honor: Allied Assault – trimatei šaudyklei Antrojo pasaulinio karo motyvais. Darbinis projekto pavadinimas – Breakthrough (Prasiveržimas) – turėtų pasirodyti rudenį. Pirmojoje MOHAA: Breakthrough misijoje atkuriami įvykiai Šiaurės Afrikoje karo viduryje. Džono Baikerio vaidmenį atliekančiam žaidėjui teks ginti Kasariną – perėją Atlaso kalnuose. 1943 metų vasarį čia vyko didžiuliai mūšiai – hitlerininkų pajėgos bandė prasiveržti pro šį regioną – svarbiausią tašką Tuniso gynyboje.

  Komentarų: 4
"Zelda" pripažinta geriausiu visų laikų kompiuteriniu žaidimu
Lankomumo reitingas

Videožaidimų serija "Zeldos legenda" ne tik įkvėpė legionus mėgėjų ir leido serijos kūrėjams susižerti šimtus milijonų JAV dolerių. Neseniai ši serija buvo ekspertų pripažinta geriausiu visų laikų videožaidimu. Speciali komisija iš "Entertainment Weekly" žurnalistų ir kabelinio televizijos žaidimų kanalo G4 žaidimų ekspertų Japonijos "Nintendo Co Ltd" sukurtą seriją "Zelda" pripažino geriausiu visų laikų videožaidimu.

  Komentarų: 2
Naujausia išorinė garso plokštė
Lankomumo reitingas

Singapūro kompanija Creative pristatė naują išorinę garso plokštę Sound Blaster Digital Music su USB sąsaja. Skirtingai nuo brangios plokštės Extigy, kuri pasirodė 2002 metų pradžioje, ši yra skirta masinei rinkai. Naujoji plokštė skirta kompiuteriams su operacinėmis sistemomis Microsoft Windows 98 SE, ME, 2000 arba XP. Plokštėje yra įmontuotas telefoninis stiprintuvas ir reguliuojamas išėjimas ausinėms, linijinis išėjimas RCA, optinis skaitmeninis išėjimas ir išėjimas mikrofonui "mini-jack". Prietaisas maitinamas per USB jungtį.

Half-Life 2 bus pademonstruotas parodoje E3
Lankomumo reitingas

Parodoje Electronic Entertaiment Expo (E3), kuri vyks Los Andžele gegužės 13-16 dienomis, kompanija Valve ruošiasi pristatyti vieną laukiamiausių žaidimų – Half-Life 2. Pirmasis Half-Life, pasirodęs 1998 metų gale, gavo daugiau nei 50 titulų "Metų žaidimas" ir tapo vienu geriausiai perkamų kompiuterinių žaidimų istorijoje. Jam buvo sukurta per 10 oficialių papildymų, šimtai vartotojiškų modifikacijų, o 2001 metais žaidimas buvo perkeltas į PlayStation 2.

  Komentarų: 5

Kiek namuose turite televizorių?

Vieną

Du

Tris

Daugiau nei tris

Neturiu televizoriaus

Jūsų lytis: Vaikinas Mergina
 Balsavimo rezultatai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!