LT   EN   RU  
2020 m. liepos 2 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kompiuterinės technologijos
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos
Modernios duomenų laikmenos į praeitį stumia įprastus diskelius
Lankomumo reitingas

Kompiuterinio 1,44 megabaito (MB) talpos diskelio („floppy disk“) dienos jau suskaičiuotos. Diskelių įrenginys tampa itin retai naudojamu įtaisu, nes populiarėjančios skaitmeninės nuotraukos, garso įrašai jau nebetelpa į įprastą magnetinį diskelį. Anot duomenų saugojimo įrenginių gamintojos „Maxell“ bendrovės, kasmet diskelių pramonės apimtis sumažėja 5 proc. Analitikų teigimu, gamintojai jau senokai svarsto galimybę atsisakyti daugiau nei 20 metų nepamainomu kompiuterių komponentu buvusio 3,5 colio skersmens diskelių įrenginio. Šias kalbas paskatino ir tai, jog ėmė sparčiai populiarėti atmintinės kortelės.

Laukiama pasirodant "Palm" delninuko su skaitmeniniu fotoaparatu
Lankomumo reitingas

Internete pasklido neoficiali informacija apie naują kompanijos "Palm" delninuką, kuris gaus pavadinimą "Tungsten C". Tikimasi, kad "Palm" jį oficialiai pristatys jau greitai - kovo 12-19 dienomis Hanoveryje (Vokietija) vyksiančioje "CeBIT" parodoje. Specialistai pastebi, kad "Palm" naujus modelius pristato tradiciškai rudenį ir pavasarį, tad ir "Tungsten C" pristatymas nenusižengtų šiai taisyklei. Dar vienas ženklas, kad tai greitai įvyks - JAV mažmeninės prekybos giganto "Staples" kainoraščiuose jau pasirodęs įrašas "Tungsten C" su prekės numeriu 506523.

Amazon užpatentavo interneto forumus
Lankomumo reitingas

Kompanija Amazon.com, valdanti garsųjį interneto knygyną, užpatentavo interaktyvaus prekių aptarimo sistemą. Patente išradimas aprašomas kaip aptarimo sistema, kurioje vartotojai gali išsakyti savo nuomonę apie vieną ar kitą prekę. Patente sistema nusakoma kaip „gaunanti vartotojo komentarą ir generuojanti pranešimą, kuriame yra ir prekės aprašymas ir visi komentarai. Vėliau sistema išsiuntinėja pranešimą kitiems diskusijos dalyviams”. Kol kas neaišku, kaip plačiai šis patentas gali būti pritaikomas. Vargu, ar Amazon galės pretenduoti į interneto forumų ir konferencijų išradėjus, tačiau tikrai pagadins kraują kitoms interneto parduotuvėms.

Hakeriai galės sprogdinti „Formulės-1“ bolidus
Lankomumo reitingas

Varžybų „Formulė-1“ vadovybė leido naudoti bevielį ryšį nuotolinei mašinų būklės kontrolei. Ekspertų nuomone, šia technologija gali pasinaudoti pašaliniai asmenys ir įsikišti š automobilio darbą. „Jei programinė įranga bus skylėta, yra tikimybė, kad sistema gali gauti neteisingus nurodymus. Blogiausia, kas tokiu atveju gali atsitikti – sprogti variklis“, - sakė komandos BMW-Williams vyr. inžinierius.

  Komentarų: 1
Kenkėjai - į kalėjimą
Lankomumo reitingas

Europos Sąjungos teisingumo ministrai penktadienį patvirtino naujus įstatymus, pagal kuriuos ypatingai rimtais atvejais kompiuterių kenkėjai galės būti nubausti iki penkerių metų kalėti. Šiais įstatymais siekiama harmonizuoti nacionalinius įstatymus ES šalyse. ES komisaras teisingumui ir vidaus reikalams Antonio Vitorino pareiškė, kad yra numatyta daugiau kriminalinės kompiuterinės veiklos apibrėžimų bei sankcijų. Įstatymas liečia kiekvieną, kuris nelegaliai įsibrauna į tarnybinę stotį arba kompiuterį, taip pat platina kompiuterinius virusus bei kenkėjiškas programas.

  Komentarų: 1
Saugumo spraga "Microsoft" įrangoje leidžia formatuoti kietąjį diską
Lankomumo reitingas

"Microsoft" perspėjo vartotojus apie dvi naujas saugumo spragas, aptiktas "Microsoft Virtual Machine", "Proxy Server 2.0" ir "ISA Server 2000" programinėje įrangoje. "Virtual Machine" aptikta klaida yra pavojingiausia, nes suteikia galimybę įsilaužėliams aukos kompiuteryje paleidinėti programas, keisti duomenis ir performatuoti kietuosius diskus, praneša "The Inquirer". "Microsoft Virtual Machine" yra svarbus visų kompanijos palaikomų "Windows" versijų komponentas. Nors jis yra plačiai paplitęs, "Microsoft" teigimu, galimybė, kad aptikta spraga galėtų pasinaudoti hakeriai, yra ribota. Nepaisant to, šiai problemai skirtame "Microsoft" saugumo biuletenyje spragos keliama grėsmė vertinama kaip "kritinė". Vartotojams siūloma parsisiųsti klaidos ištaisymą.

  Komentarų: 1
CD ir DVD jungtuvės dar neatšauktos
Lankomumo reitingas

Nesėkme baigėsi elektronikos gamintojų pastangos sukurti hibridinius DVD-CD diskus, kuriuos galėtų atkurti bet koks CD ar DVD grotuvas. Tačiau specialistai nenuleidžia rankų: tikslas pernelyg viliojantis. Pasak žurnalo "New Scientist", tarptautinė tyrėjų grupė, ištyrusi kompanijos "Warner Music Group" sukurtą hibridinį CD-DVD diską, priėjo išvadą, kad bandymas sukurti optinį diską, kuriame būtų naudojamas ir CD, ir DVD formatas, nenusisekė. Šiuo metu kokybiško garso ir vaizdo gerbėjams tenka rinktis tarp CD, į kuriuos įrašoma stereomuzika, DVD-Video, kurie naudojami pilnametražiams filmams su suglaudintu erdviniu garsu įrašyti, ir DVD- Audio, į kuriuos rašomas nesuglaudintas erdvinis garsas ir trumpi vaizdo klipai.

Europoje internetas per DSL - brangiausias pasaulyje
Lankomumo reitingas

Kaip rašo IT agentūra "Cnews", naujausias bendrovės "Point Topic" atliktas plačiajuosčio prisijungimo pagal DSL technologiją tarifų tyrimas įrodė, kad šių paslaugų tiekėjai Šiaurės Amerikoje ir Azijos Ramiojo vandenyno pakrantėje, kaip ir per ankstesnius trejus metus, siūlo kur kas mažesnius tarifus nei Europos tiekėjai.Tyrimo metu buvo sulyginami vidutiniai kai kurių didžiausių operatorių tarifai 2003 metų kovą. Vėliau šie duomenys buvo sulyginti su tyrimų rezultatais 2002, 2001 ir 2000 metais. Palyginimams atlikti pagrindu tapo pirmųjų plačiajuosčio prisijungimo pagal DSL technologiją metų vidutinė kaina, kurią siūlė skirtingi operatoriai. Į šią kainą buvo įtraukiami vidutiniai mokėjimai už įrangą, įrengimą ir paslaugos tiekimą 12 mėnesių...

IBM pristato naują "ThinkPad" šeimyną
Lankomumo reitingas

G serijos "ThinkPad" buvo kuriami atsižvelgiant į specifinės vartotojų grupės pageidavimus: pasak IBM, nedidelės įmonės, valstybinės institucijos, švietimo įstaigos pageidauja pigesnių nešiojamųjų kompiuterių su įprastinėmis stalinių savybėmis, pavyzdžiui, lanksčiųjų diskelių įrenginiais. Tokiais pigesniais nešiojamaisiais būtų keičiami turimi stacionarieji. Šiai vartotojų grupei pernelyg nerūpi nei didelis kompiuterių svoris, nei baterijos talpa. Jiems kur kas svarbiau spartus procesorius ir didesnis ekranas. Pirmajame naujosios "ThinkPad" serijos modelyje G40 pasirinktinai bus naudojami "Pentium 4" arba "Celeron" procesoriai ir 14 ar 15 colių ekranai. G40 su 2 GHz "Celeron" ir 14 colių monitoriumi kainuos 949 JAV dol. Tuo tarpu brangiausi G40 variantai - su 3...

Trimačiai žaidimai mobiliems telefonams
Lankomumo reitingas

Kompanija Vodafone Group ir Japonijos žaidimų gamintojai Bandai Networks bei HI Corporation Vodafone abonentams ruošiasi suteikti priėjimą prie trimačių žaidimų. Šiuos žaidimus galės žaisti tarnybos Vodafone Live abonentai. Balandžio pabaigoje Vodafone abonentai galės žaisti tris naujus žaidimus su trimate grafika: 3D Darts, 3D Bass Fishing ir 3D Boxing. Visi jie parašyti kalba Java ir į telefoną parsiunčiami GPRS ryšiu. Tokie žaidimai gana yra populiarūs Japonijoje, o Europoje trimatės grafikos produktai telefonams pasirodys pirmą kartą.

  Komentarų: 3

Kaip panaudojate elektronikos žinias?

Konstruoju savo sukurtas schemas

Konstruoju kitų pateiktas schemas

Remontuoju įvairią aparatūrą

Gadinu įvairią aparatūrą

Mokau, konsultuoju kitus

Dar tik pradedu domėtis elektronika

Nenaudoju, tiesiog domiuosi

Mano varianto neparašėt!

Jūsų lytis: Vaikinas Mergina
 Balsavimo rezultatai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!