LT   EN   RU  
2020 m. liepos 2 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kompiuterinės technologijos
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos
Stebuklingas Amuletas: Begalinė istorija
Lankomumo reitingas

Žaidimas sukurtas pagal Michaelio Endės romaną “Begalinė istorija”. Dingus stebuklingajam amuletui Orinui, Fantazijos karalystės valdovė nepajėgia kovoti su ją supančiomis piktosiomis blogio jėgomis. Milžiniškus stebuklingojo pasaulio plotus jau prarijo Nebūtis. Tik bebaimis ir patyręs žaidėjas gali sustabdyti viską griaunančią Nebūtį. Tapkite Atrėjumi, garsiosios nevelės “Begalinė istorija” herojumi, drąsiai ženkite į Tūkstančio durų šventyklą ir apkeliaukite šešis siurrealistinius pasaulius. Kiekviename iš jų spręsite dešimtis galvosūkių, sutiksite šimtus nuostabių Fantazijos šalies sutvėrimų…

  Komentarų: 4
Maskvoje studentai iš bankomatų pavogė daugiau kaip 700 tūkst. dolerių
Lankomumo reitingas

Trys Maskvos technikos universitetų studentai sukūrė gan paprastą prietaisą - jų pasididžiavimą ir pajamų šaltinį. Ne paprastų, bet visai solidžių pajamų. Nuo šių metų sausio mėnesio su šio prietaiso pagalba jie uždirbo 700 tūkstančių JAV dolerių. Prietaisas jiems suteikė galimybę nuo svetimų kreditinių kortelių nusiimti visus pinigus. Prietaisas tvirtinamas prie bankomato skylės į kurią įkišama kreditinė kortelė, o kadangi jis yra nedidelis ir nudažytas tokia pačia kaip bankomatas spalva - praktiškai tapo nepastebimas. Jis nuskaito visus kortelės duomenis kuomet jos...

  Komentarų: 1
Hakeriai kuriam laikui pavogė tūkstančius domenų
Lankomumo reitingas

Nežinomiems hakeriams trumpam pavyko pavogti porą tūkstančių domenų, kurie buvo užregistruoti kompanijoje Verisign Network Solutions ir priklausantys puslapiams, esantiems kūrimo stadijoje. Bet kuris vartotojas, surinkęs kurį nors iš pavogtų adresų, patekdavo į puslapį, kuriame juodame fone pamatydavo paveiksliuką su sukapotos lėlės atvaizdų ir užrašą "Did Web Pirates domain your domain?". Toks tekstas privertė įtarti gerai žinomą brazilų hakerių grupę Web Pirates, bet jos narys pseudonimu Splash tai paneigė. NewsBytes duomenimis, hakeriams pavyko nulaužti vieną iš serverių, priklausantį kompanijai Interland, kuri...

Sega gamins žaidimus Palm
Lankomumo reitingas

Kompanijos Palm ir Sega bendradarbiaus kurdamos žaidimus naujiems delniniams kompiuteriams Palm su operacine sistema PalmOS 5. Padidėjęs Palm galingumas ir atsiradę aukštos kokybės spalvoti ekranai į šią platformą atvėrė kelią buvusiems Sega hitams. Šiuo metu specializuotoje Palm svetainėje galima parsisiųsti bandomąsias penkių žaidimų versijas: Sonic the Hedgehog, Dr. Robotnik's Mean Bean Machine, Shinobi, Super Columns ir Shining Force. Už kiekvieną jų teks pakloti po 19,95 dolerių. Artimiausiu metu šie ir kiti žaidimai pasirodys mažmeninėje prekyboje po 30 dolerių. Į Palm bus perkelti žaidimai 8 bitų kišeniniams kompiuteriams Sega Game Gear, kurie turėjo konkuruoti su Nintendo GameBoy, tačiau taip neįvyko. Sega...

Filmai žaidimų kompiuteryje Game Boy Advance
Lankomumo reitingas

Kompanija Pocket Films pradėjo platinti adapterį Pocket Pix Cartridge, kuris leidžia žiūrėti filmus Nintendo žaidimų kompiuteriuose GameBoy Advance ir GameBoy Advance SP. Filmo žiūrėjimo procesas niekuo nesiskiria nuo naujo žaidimo užkrovimo: adapteris prijungiamas prie kompiuterio praplėtimo sąsajos. Suspaudimo algoritmai leidžia į standartinę 64 Mb talpos kortą Secure Digital sutalpinti iki 75 minučių vaizdo.

Kevinas Mitnikas: hakeriais galima pasitikėti
Lankomumo reitingas

Ar gali perauklėti hakeriai dirbti kompiuterinio saugumo specialistais ir konsultantais? San Franciske vykstančioje kompiuterinio saugumo konferencijoje RSA 2003 išsirutuliojo energinga diskusija šiuo klausimu. Daugelis korporacijų atstovų mano, kad buvusių nusikaltėlių į darbą priimti negalima. Tačiau yra ir kitokia nuomonė. Hakeriai, nustoję laužtis į kompiuterius savanaudiškais tikslais, gali suteikti neįkainojamą pagalbą kovoje su kibernetiniais nusikaltimais. Vienas ryškiausių konferencijos dalyvių – turbūt garsiausias pasaulyje hakeris Kevinas Mitnikas – be abejo, gina pastarąją nuomonę. Dabar jis dirba kompiuterinio saugumo konsultantu.

Linux įdėjo į Xbox be modifikacinių lustų
Lankomumo reitingas

Konkursą, kurio tikslas buvo perkelti operacinę sistemą Linux į žaidimų kompiuterį Xbox, galima laikyti visiškai baigtu. Buvo pateikti du skirtingi Linux paleidimo be modifikacinių lustų variantai. 200 tūkst. dolerių prizas buvo padalintas į dvi dalis. Užduotis pasirodė sunkiai įkandama dėl kompiuteryje naudojamo 2048 bitų rakto. Ir nors buvo pradėtas vykdyti paprastas rakto parinkimo projektas, panašu, kad tai beviltiška. Problemos sprendimas, kaip dažnai nutinka, buvo rastas visiškai kitoje sferoje. Linux paleisti kompiuteryje Xbox pavyko pasinaudojus skyle žaidime 007 Agent Under Fire. Įrašius Linux branduolį į bylą su išsaugotu žaidimu ir jį atidarius kompiuteryje pavyko paleisti operacinę sistemą.

  Komentarų: 2
2003 metai tinklų saugumo ekspertams ir sistemų administratoriams nebus lengvi
Lankomumo reitingas

Analitikų vertinimais, 2003 metai tinklų saugumo specialistams ir sistemų administratoriams bus itin sunkūs ir įtempti. Naujausios tinklų saugumo bendrovės "Internet Security Systems" (ISS) ataskaitos duomenimis, pirmąjį šių metų ketvirtį piktadarių aktyvumas internete smarkiai padidėjo. Hakeriai ir virusų kūrėjai, negailėdami savęs, ypač aktyviai "darbavosi" penktadieniais ir savaitgaliais. Ataskaitoje apie interneto rizikos poveikį (IRIS), kurią parengė tyrimų padalinys "ISS X-Force", pažymima, jog bandymų įsibrauti ir įvykdytų išpuolių skaičius, palyginti su atitinkamu praėjusių metų laikotarpiu, padidėjo 36,6 procento.

Skylės SETI@Home kliento programoje
Lankomumo reitingas

Projektas SETI@Home paskelbė išleidęs naują kliento programą paskirstytiems skaičiavimams. Tai padaryta dėl to, jog senose versijose visoms operacinėms sistemoms aptiktos kelios pavojingos skylės. Pati rimčiausia iš jų susijusi su buferio perpildymu vykdant pernelyg ilgas užklausas. Pasinaudodamas šia klaida, hakeris gali prisijungti prie bet kokios tarnybinės stoties ir paleisti bet kokią programą. Panaši klaida buvo ir SETI@Home serveryje, tačiau jos išnaudojimo pasekmės neskelbiamos.

Piratinė programinė įranga Rusijoje sudaro 87 procentus rinkos
Lankomumo reitingas

Tarptautinės analitinės agentūros IDC ir programinės įrangos gamintojų asociacijos BSA ataskaitos apie kompiuterinio piratavimo būklę pasaulyje duomenimis, Rusijoje piratinė programinė įranga sudaro 87 procentus visos programinės įrangos rinkos. Ataskaitoje pažymima, jog, sumažinus piratavimo mastą 10 procentų (nuo 87 procentų iki 77 procentų) Rusijos IT rinka paaugtų daugiau kaip dukart - iki 10,5 milijardo JAV dolerių. Be to, piratavimo masto sumažinimas leistų šiame sektoriuje sukurti 30 tūkstančių naujų darbo vietų. IDC vertinimais, piratavimo masto sumažinimas dešimtadaliu leistų Rusijos vyriausybei papildomai pritraukti į šalies ūkį 6,9 milijardo JAV dolerių, ir gauti papildomų mokesčių už 280 milijonų JAV dolerių.

  Komentarų: 1

Kiek namuose turite televizorių?

Vieną

Du

Tris

Daugiau nei tris

Neturiu televizoriaus

Jūsų lytis: Vaikinas Mergina
 Balsavimo rezultatai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!