LT   EN   RU  
2020 m. liepos 5 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kompiuterinės technologijos
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos
Šiuolaikiniai įsilaužėliai: motyvacija, elgesys, pavojingumas
Lankomumo reitingas

JAV kompiuterių saugumo instituto duomenimis, 2002 m. apie 90 proc. Jungtinių Valstijų kompanijų patyrė kompiuterines atakas, o maždaug 80 proc. jų turėjo ir nuostolių dėl šių atakų. Leidinys "Washington ProFile", remdamasis įvairių institucijų duomenimis, paskelbė šiuolaikinių kompiuterių įsilaužėlių motyvacijos, elgesio ypatumų ir pavojingumo laipsnių analizę. Pasaulyje per pastaruosius metus buvo užfiksuota per 80 tūkst. kompiuterinių tinklų apsaugos pažeidimo atvejų (įsilaužėlių atakos, mėginimai vogti informaciją ir pan.)

Irake siautėjančio karo realijos "Command & Conquer Generals" žaidimo mėgėjų gyvenime
Lankomumo reitingas

Populiaraus karinės strategijos žaidimo "Command & Conquer Generals" mėgėjai sukūrė ne vieną dešimtį naujų karinių užduočių, į kurias įtraukė Irake siautėjančio karo realijas. Kompiuterinių žaidimų milžinė "Electronic Arts" pažymėjo, jog žaidime simuliuojama konfrontacija tarp JAV pajėgų ir Bagdadą okupuojančių teroristų. Žaidime siūlomas programavimo įrankių rinkinys, leidžiantis žaidėjams sukurti naujus žemėlapius ir papildomas misijas, kurias jie gali pasiūlyti kitiems žaidimo mėgėjams internete.

  Komentarų: 6
Kiberpolicija kontroliuos ir lietuvišką internetą
Lankomumo reitingas

Artimiausiu metu nebepriklausysime toms valstybėms, kurių gyventojai turi galimybę naudotis internetu, tačiau jų interesai nėra ginami. Netrukus Lietuva prisijungs prie šalių, bendrai kovojančių su nusikaltimais kibernetinėje erdvėje ir pasirašys prieš dvejus metus Budapešte priimtą Konvenciją dėl elektroninių nusikaltimų "Convention on Cybercrime". Prieš savaitę Vyriausybę kreipėsi į šalies vadovą, kad ambasadoriui prie Europos Tarybos Rokui Bernatoniui būtų suteikti visi tokiai sutarčiai pasirašyti reikalingi įgaliojimai. Pasirašius tokią tarptautinę sutartį, reguliuojančią veiksmus, nukreiptus prieš kompiuterinių sistemų, tinklų bei duomenų slaptumą, vientisumą ir prieinamumą, Lietuva dar labiau priartės prie Europos Sąjungos šalyse veikiančios tvarkos. Įtikima, kad tada su tokiomis baudžiamosiomis veikomis kaip elektroniai nusikaltimai...

Nelegalus programinės įrangos naudojimas internetu
Lankomumo reitingas

Jo formos gali būti įvairios, įskaitant parduodamų kompiuterių programų reklamas interneto puslapiuose - pokalbių grupėse, naujienų grupėse, aukcionuose. Nelegalus programinės įrangos naudojimas internetu yra sparčiausiai plintanti nelegalaus programinės įrangos naudojimo forma. Taip yra todėl, kad, pirmiausia, visame pasaulyje sparčiai daugėja žmonių, besinaudojančių interneto paslaugomis. Antra, nesudėtingas naudojimasis interneto paslaugomis skatina įvairių technologijų plėtrą, o drauge tobulėja ir nelegalaus programinės įrangos naudojimo internetu formos. Trečia, ši nelegalaus programinės įrangos naudojimo forma nelaikoma itin rizikinga. Skirtingai nei nelegalią programinę įrangą platinant fiziniu būdu, internetu nelegalios kompiuterių programos į kompiuterius patenka ne iš žmogaus rankų, ir labai dažnai - dėl nežinojimo.

  Komentarų: 1
Užsakymas paštu
Lankomumo reitingas

Tai neteisėtas, neturint autoriaus arba jo teisių perėmėjo leidimo, kompiuterių programų kopijavimas į diskelius, kompaktinius diskus ar kitas priemones ir tokių kompiuterių programų platinimas paštu.

Galutinio vartotojo piratavimas
Lankomumo reitingas

Tai labiausiai paplitusi ir žalingiausia nelegalaus programinės įrangos naudojimo forma. Galutinio vartotojo piratavimas apima: - Programinės įrangos atgaminimą bei naudojimą daugiau kompiuterių nei leidžia licencijos. Šiuo atveju pažeidžiama taisyklė 1 programa + 1 licencija = 1 darbo vieta (1 kompiuteris) - Programinės įrangos naudojimą kompiuteriuose neturint licencijų; - Programinės įrangos įdiegimą (atgaminimą) tinkle neturint licencijų.

Perpardavinėjimas
Lankomumo reitingas

Tai kompiuterių programų, paprastai įrašytų kompiuterių kompaktiniuose diskuose ( CD-ROM'uose arba diskeliuose), platinimas, neturint autoriaus arba jo teisių perėmėjo leidimo (licencijos). Platintojų (pardavėjų) piratavimas. Tai nelegalaus programinės įrangos naudojimo būdas, kai teisėti kompiuterių programų platintojai arba prekybos agentai kompiuterių programas kopijuoja į diskelius arba į parduodamų naujų kompiuterių kietąjį diską be autoriaus arba jo teisių perėmėjo leidimo.

Klastojimas
Lankomumo reitingas

Tai kompiuterių kompaktinių diskų (CD-ROM'ų), diskelių bei kartu su kompiuterių programomis platinamų dokumentų arba programų paketų, kurie yra itin panašūs į originalus, gaminimas. Šiuo metu beveik visa programinė įranga platinama CD-ROM'uose, kurie paprastai yra sidabrinio paviršiaus su originaliais užrašais. Neteisėti kompiuterių programų kompaktiniai diskai atpažįstami labai greitai, nes jų apipavidalinimas labai skiriasi: užrašai būna padaryti ranka, nekokybiškai išspausdinti arba akivaizdžiai nukopijuoti. Kopijuojant programinę įrangą dažnai naudojami įrašomieji kompaktiniai diskai (CD-ROM'ų formato). Jie paprastai būna aukso spalvos, pažymėti kompaktinio disko gamintojo ženklu ("Sony", "Maxell", TDK ir pan.)

Atsakomybė
Lankomumo reitingas

Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 142 str. numato baudžiamąją atsakomybę už autorystės teisės pasisavinimą: svetimo literatūros, mokslo ar meno kūrinio (įskaitant kompiuterių programas ir duomenų bazes) arba jo dalies ar išradimo išleidimas arba viešas paskelbimas savo vardu yra - baudžiamas laisvės atėmimu iki 2 metų arba bauda; literatūros, mokslo ar meno kūrinio (įskaitant kompiuterių programas ir duomenų bazes) arba išradimo autoriaus privertimas pripažinti kitą asmenį bendraautoriumi ar autoriaus teisių perėmėju arba atsisakyti autorystės teisių pasinaudojant tarnybos padėtimi arba grasinant autoriui ar jo artimiesiems smurtu, turto sunaikinimu ar sužalojimu arba kompromituojančių žinių paskelbimu - baudžiamas laisvės atėmimu iki 3 metų arba bauda.

  Komentarų: 1
Piratavimas pasaulyje
Lankomumo reitingas

2001 metais Business Software Alliance užsakė ištirti programines įrangos piratavimo apimtis viso pasaulio verslo struktūrose. Tyrimu įrodyta, kad 2000-aisiais: Piratavimo apimtys pasaulyje išaugo iki 37 proc. Dėl piratavimo patirti nuostoliai siekė 11,75 mlrd. USD. Vertinant pagal regionus, pirmauja Rytu Europa, kur piratinė programinė įranga sudaro 63 proc. Visų nuo 1994 metų atliktų tyrimų rezultatai rodė, kad šiame regione piratavimo apimtys didžiausios. Piratavimo apimtys Šiaures Amerikoje sumažėjo nuo 31 proc. 1994 metais iki 25 proc. Piratavimo apimtys Vietname yra 97 proc. Pagal ši rodiklį ši valstybė pralenkė visas kitas tyrime dalyvavusias šalis.

Kiek namuose turite televizorių?

Vieną

Du

Tris

Daugiau nei tris

Neturiu televizoriaus

Jūsų lytis: Vaikinas Mergina
 Balsavimo rezultatai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!