LT   EN   RU  
2020 m. liepos 5 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kompiuterinės technologijos
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos
Jei aš Internete randu programą, kurią galiu pasikrauti į savo kompiuterį, ar aš tai darau teisėtai?
Lankomumo reitingas

Ne visuomet. Yra skiriamos trys programinės įrangos rūšys: sąlyginai laisvai platinama (shareware), visiškai laisvai platinama (freeware) ir komercinė (commercial). Jūs teisėtai galite pasikrauti sąlyginai ir visiškai laisvai platinamas programas, o komercinė programinė įranga tokia kaip Norton Utilities, Corel WordPerfect ir Adobe Photoshop negali būti teisėtai kraunama iš Interneto. Jei turite klausimų ar abejonių, pasiteiraukite programinės įrangos leidėjo, ar iš tiesų platintojas (t.y. abonementinio mazgo operatorius) turi licenziją platinti šiuos produktus.

Programinės Įrangos Leidėjų Auditas
Lankomumo reitingas

Kaip galima įsigyti programinės įrangos leidėjų audito kompiuterinę programą? Programinės įrangos leidėjų audito kompiuterinę programą galite parsisiųsdinti iš Interneto. Prieš atsisiųsdami, atidžiai perskaitykite instrukcijas. Jei neturite priėjimo prie Interneto, paskambinkite mūsų telefonu ir mes jums atsiųsime kopiją.

Atsakomybė už piratavimą
Lankomumo reitingas

Lietuvos Respublikos administracinių pažeidimų kodekso 214-10 straipsnis nustato administracinę atsakomybę už neteisėtą kompiuterių programų ir duomenų bazių kopijavimą, platinimą ir kitokį naudojimą, taip pat už jų laikymą komerciniams tikslams. Už tokius veiksmus baudžiama iki 2 000 Lt bauda, gali būti konfiskuojama ir neteisėta atgaminimo įranga (tai gali būti ir Jūsų kompiuteris!), o pakartotinai atlikus tokius veiksmus, mokama bauda iki 3 000 Lt. Šis straipsnis taikomas asmenims, kurie iš neteisėtų kompiuterinių programų platinimo nori pasipelnyti, kitaip tariant, siekia komercinės naudos.

Kaip pranešti apie piratavimo atvejį?
Lankomumo reitingas

Visi pranešimai apie piratavimo atvejus yra visiškai konfidencialūs. Infobalt autorinių teisių agentūra supranta slaptumo išlaikymo svarbą ir laikosi gaunamos mūsų nemokamomis "karštomis linijomis" agentura@infobalt.lt ir mūsų Priimamųjų pranešimų online režimu skiltyje, informacijos šaltinio neskelbimo politikos. Į anoniminius pranešimus sudėtingiau sureaguoti, nes tokiu atveju Infobalt autorinių teisių agentūra neturi galimybės susisiekti su šaltiniu, jei reikalinga išsamesnė informacija. Šiuo metu aš dirbu vienai piratine veikla užsiimančių kompanijų. Ar darbdaviai sužinos, kad aš esu informacijos šaltinis, jei jums pranešiu savo vardą?

Aš turiu sąlyginai nemokamai platinamo (shareware) žaidimo kopiją. Ar ji iš tiesų visai nemokama?
Lankomumo reitingas

Sąlyginai nemokamai platinami produktai yra laisvai platinami prekės pabandymo ir įvertinimo tikslais. Jei jūs norite ilgiau pasilikti šią kompiuterinę programą, jūs turite už ją sumokėti. Paprastai įvertinimo periodas yra 30 dienų.

Aš buvau parduotuvėje, kuri nuomoja kompiuterinius žaidimus ir programinę įrangą. Ar tai piratavimas?
Lankomumo reitingas

Nuomoti programinę įrangą be raštiško autorinių teisių turėtojo leidimo yra neteisėta. Jei abejojate, paprašykite nuoma užsiimančios parduotuvės darbuotojų parodyti leidimą (arba "licenziją") nuomai. Jei jie tokio leidimo nerodo, greičiausiai jiems nėra suteikta tokia teisė, todėl jie užsiima piratine veikla.

Aš nuėjau į parduotuvę ir nusipirkau kompiuterį, kuriame jau instaliuota daug programinės įrangos. Nėra pridėta jokios licenzijos ar kompaktinių diskų programoms. Ką man daryti ir ar tai piratavimas?
Lankomumo reitingas

Jei jūs įsigijote programinę įrangą, prie kurios nepridėta licenzija ar registracijos numeris, tai ji greičiausiai yra piratinė. Ji stato jus kaip vartotoją į rizikingą padėtį, nes jūs turėsite nelegalų produktą savo kompiuteryje. Neteisėta programinė įranga paprastai parduodama be techninės pagalbos garantijų, taip pat dažnai su virusais, galinčiais pakenkti jūsų techninei įrangai. Jei platintojas bando jums parduoti programinę įrangą be popierinių priedų, grąžinkite ją ir praneškite Infobalt autorinių teisių agentūrai. Tačiau yra atvejų, kai programinė įranga instaliuojama į sistemą ir teisėtai.

Ar šriftų ir piešinių kolekcijos saugomi tokiomis pačiomis autorinėmis teisėmis kaip ir programinės įrangos?
Lankomumo reitingas

Tiek šriftų, tiek piešinių kolekcijos turi autorines teises ir yra saugomos tais pačiais įstatymais kaip ir programinės įrangos. Atsakomybė už pažeidimus irgi tokia pati.

Man teko matyti vienos ir tos pačios programinės įrangos kopiją panaudotą kolektyviuose kompiuteriuose, kai nėra nei licenzijos, nei daugiau kompaktinių diskų. Ar tai piratavimas?
Lankomumo reitingas

Bet koks vienam vartotojui skirtos programinės įrangos panaudojimas kolektyviuose kompiuteriuose be tam suteiktos licenzijos ir kompaktinių diskų yra piratavimas. Jeigu licenzijos sąlygose nurodyta, kad programinė įranga gali būti panaudota tik viename PK, arba skirta tik vienam vartotojui, tai jos panaudojimas keliuose kompiuteriuose yra licenzijos sąlygų pažeidimas.

  Komentarų: 1
Kodėl aš neturėčiau naudoti piratinės programinės įrangos? Ar kas nors nuo to nukenčia?
Lankomumo reitingas

Dėl kelių priežasčių reikia vengti piratinės programinės įrangos. Pirma, tai neteisėta. Antra, tai rizikinga - jei programos ne iš teisėto šaltinio, jūs galite gauti užkrėstą virusais, ne visiškai suderinamą su jūsų esama programine įranga, nepilnai funkcionuojančią arba be instrukcijų bei techninio aptarnavimo garantijos. Kartais gauti tik tai "už ką sumokėjai" nėra taip pelninga. Trečia, jūs skriaudžiate save ar savo organizaciją ta prasme, kad prarandate galimybę pasinaudoti ekonomine naujesnių teisėtų programinės įrangos produktų teikiama nauda.

Kiek namuose turite televizorių?

Vieną

Du

Tris

Daugiau nei tris

Neturiu televizoriaus

Jūsų lytis: Vaikinas Mergina
 Balsavimo rezultatai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!