LT   EN   RU  
2020 m. liepos 2 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kompiuterinės technologijos
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos
Man teko matyti parduodamą pigią programinę įrangą savaitgalio pasirodyme miesto rotušėje. Ar tai teisėta programinė įranga?
Lankomumo reitingas

Tai gali būti teisėta programinė įranga, tokia kaip nemokamai platinama programinė įranga "shareware", bet gali būti ir neteisėta - padirbta arba neteisėtai icpakuota (paprastai tokios prekės būna pažymėtos etikete "Neskirta perpardavimui"). Būkite atsargūs ir praneškite Infobalt autornių teisių agentūrai, jei sandėris atrodo per daug patrauklus, kad būtų teisėtas.

Kaip suprasti piratavimą? Kas tai yra?
Lankomumo reitingas

Programinės įrangos piratavimas yra neteisėtas programinės įrangos naudojimas. Yra kelios piratavimo rūšys: 1. licenzijos vienam vartotojui įsigijimas, bet prekės panaudojimas kolektyviuose kompiuteriuose arba serveryje ("softloading"); 2. gaminimas, platinimas ir/arba pardavimas kopijų, kurios atrodo kaip pirktos iš teisėtų šaltinių ("padirbinėjimas", "counterfeiting"); 3. programinės įrangos nuoma be autorinių teisių turėtojo leidimo; 4. programinės įrangos, kuri buvo "išpakuota" arba atskirta nuo produktų, su kuriais orginale turi būti parduodama kartu, platinimas ir/arba pardavimas (OEM produktų pardavimas);

Kas yra InfoBalt Autorinių teisių agentūra? Kokia jos veikla?
Lankomumo reitingas

Tai yra nepelno siekianti organizacija, kurią įkūrė InfoBalt asociacija, vienijanti ne tik programinės įrangos gamintojus, jų atstovus, bet ir telekomunikacijų, raštinės įrangos kompanijas. Mūsų misija yra teikti informaciją vartotojams bei gamintojams, saugoti pr.įr. industriją bei ją skatinti. Kadangi viena iš misijos dalių yra programinės įrangos gamintojų teisių apsauga, tai nariai įgalioja mus įgyvendinti jų programinės įrangos autorines teises.

Informacijos technologijos ir nusikaltimai
Lankomumo reitingas

Kalbant apie su informacinėmis technologijomis susijusius nusikaltimus, jų prevenciją bei jai būtiną įstatyminę bazę, iškyla viena ganėtinai opi problema. Šios problemos esmė yra ta, kad informacinės technologijos ir atitinkamai su jomis susiję nusikaltimai vystosi labai sparčiai, ko negalima būtų pasakyti apie įstatymų leidybą. Reikiami įstatymai yra kuriami ir įgyvendinami, tačiau šie procesai labai dažnai atsilieka nuo spartaus minėtų technologijų vystymosi ir to pasekoje daugumoje atvejų nusikaltėlis vienu žingsniu aplenkia savo persekiotoją ir baudėją. Kita vertus tos pačios informacinės technologijos yra vis plačiau pritaikomos nusikaltimų prevencijoje ir įstatymų leidyboje, kas teikia vilčių, kad nusikalstamumas bus pažabotas bent jau tiek, kiek tai...

Atvirojo teksto programinės įrangos demonstraciniai pavyzdžiai
Lankomumo reitingas

Pateiksime atvirojo teksto programinės įrangos pavyzdžius, kurie bus įtraukti į informavimo sistemos duomenų bazę. Voratinklio (WWW) serveris Apache HTTP Server (http://www.apache.org/) Duomenų bazė PostgreSQL (http://www.postgresql.org) WWW serveris išplėtimų (Servlet) serveris Tomcat (http://jakarta.apache.org/) WWW puslapių generavimo pagal šablonus biblioteka Velocity (http://jakarta.apache.org/) Programų surinkimo įrankis Apache Ant (http://jakarta.apache.org/)

  Komentarų: 2
Egzistuojančios atvirojo teksto programinės įrangos duomenų bazės
Lankomumo reitingas

Visos programos pateikiamos suskirstytos į kategorijas. Atsidarius vieną iš kategorijų, galima peržiūrėti konkrečių programų sąrašą. Peržiūros metu programų sąrašą galima surūšiuoti pagal pavadinimą, atnaujinimo datą ar autorių. Taip pat galima peržiūrėti programas suskirstytas pagal veikimo aplinką, ieškoti norimos programos pagal nurodytą paieškos eilutę.

Atvirojo teksto programinės įrangos bibliografija
Lankomumo reitingas

Atvirojo teksto programinės įrangos revoliucijos balsas Open Sources. Voices from the Open Source Revolution. Rinkinys rašinių apie atvirojo teksto programinės įrangos judėjimą, jo pagrindinius „žaidėjus“. Katedra ir turgus. The Cathedral & The Bazaar. Šioje knygoje aprašyti atvirojo teksto programinės įrangos judėjimo pasiekimai per paskutinius metus (1999-2000) bei kompiuterių industrijos bei informacijos verslo vystymosi tendencijos. Aprašomi atvirojo teksto programinės įrangos privalumai bei kelias į sėkmę.

Informacijos šaltiniai Internete
Lankomumo reitingas

„O’Reilly and Associates“ specializuojasi knygų apie programinę įrangą atviruoju kodu leidyboje. Svetainėje galima surasti parduodamų knygų sąrašą, jų aprašymus, atsiliepimus bei vietoje jas užsisakyti. Dauguma knygų yra skirtos konkretiems produktams įvaldyti, pavyzdžiui, Perl, CVS, Apache. Tačiau galima surasti ir knygų, kurios yra pakankamai bendros ir aprašo patį atvirojo kodo judėjimą. Pateikiama atvirojo kodo bibliografija. Ji trumpai bus apžvelgta vėliau.

Pagrindiniai atvirojo teksto programinės įrangos šaltiniai
Lankomumo reitingas

Pagrindinis atvirojo kodo programinės įrangos šaltinis – Internetas. Čia galima surasti ne tik informaciją apie patį judėjimą, idėjas, istoriją, bet ir pačią programinę įrangą, karščiausias naujienas. Trumpai apžvelgsime populiariausias Internet svetaines.

Pasisekę projektai bei galimos ateities vystymosi tendencijos
Lankomumo reitingas

Galima būtų vardinti nemažai sėkmingų projektų, tačiau juos peržiūrint peršasi išvada, kad sėkmingiausi yra bendro naudojimo produktų projektai. Manoma, kad atvirojo teksto judėjimas sėkmingai ir toliau užims šią rinkos vietą. Be abejo, kad mes, kaip vartotojai, iš to tik laimėsime – bus didesnė konkurencija, gerės siūlomų produktų kokybė bei galimybės. Taip pat egzistuoja ir kita atvirojo teksto vystymosi tendencija. Siūloma senesnes komercines programas, kurios jau nebėra parduodamos, paskelbti atvirojo kodo programomis. Entuziastai galėtų jas patobulinti bei atnaujinti ar jų pagrindu...

Kodėl domitės elektronika?

Susiję su mano darbu

Tai mano pomėgis

Mokslai privertė

Ai, šį tą remontuoju

Nesidomiu, atstokit!

Jūsų lytis: Vaikinas Mergina
 Balsavimo rezultatai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!