LT   EN   RU  
2020 m. liepos 5 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kompiuterinės technologijos
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos
Autentifikavomo technologijos
Lankomumo reitingas

Sistemos viešai neatskleidžiančios slaptažodžio buvo sukurtos tam, kad apsaugotų tinklu siunčiamą autorizavimo informaciją ir jos pakartotinį panaudojimą norint įsilaužti į kompiuterį. Keletas skirtingų metodų buvo išrasta, neviešinamų slaptažodžių generavimui, kad apsaugoti nuo tokio tipo atakų. Pavyzdžiui galima pasinaudoti sinchronizuotais laikrodžiais klientinėje dalyje (tai gali būti kodu generatorius) ir serverio pusėje, kad sugeneruoti autentifikavimo informaciją. Taip pat gali būti sistemos kuriuose įrenginys arba kompiuterio programa naudojama sugeneruoti patikimą slaptą raktą iš nesikartojančios sekos.

Vartotoju Autentifikavimas internete - terminų apibrėžimai
Lankomumo reitingas

Čia apibrėšiu terminus kurios vartosiu kadangi lietuvių kalboje jie nėra visiškai nusistovėję, tai kituose šaltiniuose gali būti vartojami ir kiti terminai: Aktyvus laužimas: tinku keliaujančiu duomenų pakeitimas. Gauti priėjimą prie sistemos, kai siunčiami pakeisti duomenys paketai kurie keliavo tinklu. “Siunčiamų duomenų klausymas įsiterpus tarp siuntėjo ir gavėjo” Asimetrinė kriptografija: kodavimo sistema kuri naudoja skirtingus raktus užkuodavimui ir atkuodavimui. Abu raktai turi matematinį ryšį. Tai dar vadinama viešojo rakto kriptografija. Autentifikacija: patvirtinimas informacijos šaltinio tapatybės (ar informacija vartotojui pateikta tikra ir neiškraipyta) Autorizacija: priėjimo teisių suteikimas remiantis autentifikacija.

Windows papildymo paketas apsaugotas nuo kopijavimo
Lankomumo reitingas

Šiandien Microsoft oficialiai pristatys atnaujinimo paketą Plus Digital Media Edition, skirtą Windows XP operacinei sistemai. Pagrindinis šio paketo bruožas – apsauga nuo neteisėto kopijavimo. Nuo Windows 95 laikų Microsoft kasmet išleidžia vieną arba kelis OS papildymo ir klaidų taisymo paketus, bet dar niekada jie nebuvo apsaugoti nuo kopijavimo. Šį kartą, norint aktyvuoti paketą, reikia sumokėti 19,95 JAV dolerius už 25 skaitmenų aktyvacijos kodą.

  Komentarų: 1
Šiemet pasaulį turėtų užplūsti dar daugiau kompiuterių virusų
Lankomumo reitingas

Ketvirta didžiausia pasaulyje priešvirusinių sprendimų tiekėja - Didžiojoje Britanijoje veikianti bendrovė "Sophos Plc" nurodė šiemet laukianti didesnio virusų ir į juos panašių savaime plintančių "kirminų" antplūdžio. Vis dėlto kompiuterių kenkėjų skaičius neturėtų augti labai smarkiai. "Virusų kūrėjai siekia sukurti ypač galingą naująjį "Windows" operacinės sistemos virusą, platinamą elektroninio pašto arba momentinių žinučių būdu, kadangi tokie masinio siuntimo virusai sukelia didžiausią poveikį, - sakė "Sophos" vyresnysis technologijos konsultantas Grehemas Klulis. - Šiemet tikimės daugiau elektroniniam paštui pritaikytų "kirminų", tuo tarpu daugiau virusų bus kuriama momentinės komunikacijos sistemoms".

  Komentarų: 1
Kinija blokuoja “interneto dienoraščius”
Lankomumo reitingas

Daugelis Kinijos interneto vartotojų nuo sausio 8 dienos nebegali prisijungti prie savo on-line dienoraščių. Tai susiję su tuo, kad Kinijos valdžia užblokavo priėjimą prie “dienoraščių”, kurie yra labai populiarūs Kinijoje, svetainės Blogspot.com. Keista tai, kad panašias paslaugas teikianti kita svetainė užblokuota nebuvo. Kol kas svetainės blokavimo priežastys yra neaiškios. Tikėtina, kad tai įvyko dėl kai kurių dienoraščių turinio, kuris pasirodė nepriimtinas Kinijos liaudies respublikos valdžiai.

  Komentarų: 1
Naudingi skaitiniai
Lankomumo reitingas

Gal pastaruoju metu skaitėte kokią gerą knygą? Aš ką tik baigiau skaityti tiesiog nuostabią knygą. Ją pradėjęs tiesiog negalėjau sustoti, išplėtęs akis verčiau puslapius tol, kol perskaičiau visą. Jos pavadinimas? "Hacking Exposed" - ją parašė Stuartas McClure'as, Joelis Scambray ir George Kurtzas, o išleido leidykla "Osborne McGraw-Hill". Tai nėra kvapą gniaužiantis romanas apie hakerių išdaigas ar knygelė apie kiškių medžioklę su šunimis. Tai - praktinis vadovėlis, pateikiantis visas svarbiausias žinias, kuriomis naudojasi hakeriai. Jei nemokate laužtis į svetimas sistemas, knygoje rasite visas instrukcijas, kaip pradėti, įskaitant išsamų reikalingos programinės įrangos įvairiausioms operacinėms sistemoms sąrašą ir adresus, iš kur tas programas...

  Komentarų: 1
Hakeriai puola
Lankomumo reitingas

Vieną gražią dieną visi vienos Vilniaus mokyklos vienuoliktos klasės moksleiviai ateina į pamokas vienodais laikrodžiais. Juos atsiuntė kažkuri interneto parduotuvė. Apmokėta buvo kažkokio JAV piliečio kortele, kurios numeris specialios programos pagalba buvo “nušvilptas”. Niekada nepamirškite, kad pasaulis pilnas gabių žmonių, Lietuva ne išimtis. Pirklių apiplėšimų istorija lygiai tokia pati ilga kaip ir prekybos istorija. Interneto pirkliai naudojasi e-prekybos patogumais, bet turi nuolat drebėti dėl interneto plėšikų keliamų pavojų.

  Komentarų: 3
Virtualusis saugumas ir jo priešai
Lankomumo reitingas

Kompiuteriniai nusikaltimai yra įsivaizduojami kaip virusinės programos, kurios sustabdo kompiuterines programas, sugadina ginklų paleidimo sistemas, perima svarbią informaciją, tačiau nelemia jokio kraujo praliejimo. Taigi tokie virtualūs nusikaltėliai turi kelis tikslus: perimti informaciją, kuri turėtų būti slapta ir jiems neprieinama, pasinaudojant įvairiomis technologinėmis įsiskverbti į vietinį tinklą ir organizuoti informacijos nutekėjimą, vadinamųjų elektroninių bombų panaudojimas, kuris sukelia trumpus techninius trukdžius sistemose bei logikos bombų, virusų ir kitokių programų infiltravimas į sistemą, kurios maitinasi sistemos resursais tam, kad ją sunaikintų.

Didieji saugumo debatai: Linux vs. Windows
Lankomumo reitingas

Ne naujiena, kad įvairios “Microsoft” operacinės sistemos dažnai kritikuojamos dėl jų “skylėto” saugumo. Tačiau vis dažniau kritikos susilaukia ir saugesnėmis laikomos “Unix” bei jos populiariausias klonas “Linux” OS - jos irgi tolokai nuo tobulumo. Ekspertų teigimu, tiek uždaro kodo (closed source) “Microsoft” OS, tiek atviro kodo (open source) “Unix” ir “Linux” vartotojai yra palyginti saugūs, tačiau ginčai dėl pastarųjų sistemų atsparumo įsilaužėliams toliau netyla. Šiandien visų OS šalininkai atsidūrė gana keblioje būklėje, nes “hakeriai” vis tiek randa skylių ir pirmiausiai tose programose, kurios pasižymi lengvesniu ir patogesniu vartojimu.

  Komentarų: 1
Vyriausybės bando kontroliuoti internetą
Lankomumo reitingas

Deklaruojamas siekis apsisaugoti nuo kibernetinių piratų, pornografijos platintojų ir kitos nelegalios veiklos. Tačiau ar po šiais norais neslypi dar kas nors? Daugelio šalių vyriausybės stiprina savo žvalgybines struktūras, bandydamos įveikti nusikalstamumą internete. Tačiau naujausias kovos su kibernetiniais nusikaltėliais metodas sukėlė didelį žmogaus laisvių gynėjų pasipriešinimą.

Kaip panaudojate elektronikos žinias?

Konstruoju savo sukurtas schemas

Konstruoju kitų pateiktas schemas

Remontuoju įvairią aparatūrą

Gadinu įvairią aparatūrą

Mokau, konsultuoju kitus

Dar tik pradedu domėtis elektronika

Nenaudoju, tiesiog domiuosi

Mano varianto neparašėt!

Jūsų lytis: Vaikinas Mergina
 Balsavimo rezultatai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!